Kerítésen innen
Jog, vagy igazság – kérdezzen Magyar György ügyvédtől!
Remek lehetőségnek tűnik dr. Magyar György legújabb „attrakciója”, aminek keretén belül akár Ön is felteheti ügyes-bajos dolgával kapcsolatos kérdését a jó nevű ügyvédnek, aki irányt mutat majd a megoldása felé vezető úton.
Remek lehetőségnek tűnik dr. Magyar György legújabb „attrakciója”, aminek keretén belül akár Ön is felteheti ügyes-bajos dolgával kapcsolatos kérdését a jó nevű ügyvédnek, aki irányt mutat majd a megoldása felé vezető úton.
Kérdezz-felelek….
Elindult a Nap Híre YouTube-csatornáján a „Jog vagy igazság – kérdezzen Magyar György ügyvédtől!” című podcast, amelyben ügyvédi pályafutásom legérdekesebb eseteiről beszélgetünk Gavra Gáborral, a naphire.hu főszerkesztőjével.
A nézők kérdéseket is feltehetnek aktuális közérdekű ügyekkel, illetve akár a saját jogi problémáikkal kapcsolatban, amelyekre a következő adásokban válaszolni fogok
– derült ki az ügyvéd bejegyzéséből.
Az első alkalommal a Balla Irma-gyilkosság szerepelt a napirenden:
2007. húsvétján bestiális kegyetlenséggel ölték meg Debrecenben a fideszes politikust. Egy évvel később a képviselőnő fiát, Schönstein Sándort gyanúsították az „anyagyilkosság” elkövetésével, akit a kezdetektől én képviseltem. S hogy miért vállaltam a jogi képviseletet? Több évtizedes tapasztalataim birtokában úgy láttam, hogy az eset nincs megfelelően bizonyítva, és az eljárási hibák, illetve a kellően fel nem tárt körülmények ismeretében Schönstein nem is lehetett az elkövető. Ráadásul az ügyvédi szakmában a pszichológia is jelentős szerepet játszik, tehát jó eséllyel megérezzük, ha valaki tényleg ártatlan.
12 év fegyház, vagy felmentés?
Az első fokon eljáró Hajdú-Bihar Megyei Bíróság a fiút különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt mégis 12 év fegyházra ítélte 2010-ben, a másodfokon eljáró Debreceni Ítélőtábla azonban új eljárást rendelt el. A Debreceni Törvényszék pedig 2013-ban bizonyítottság hiányában felmentette a vádlottat.
Miközben már a nyomozás alatt képbe került D. Lajos, aki a szomszéd házban segédmunkásként dolgozott. D.-t egy másik eljárásban betöréssorozattal gyanúsították meg, és a kihallgatása során kétszer bevallotta, hogy ő ölte meg Balla Irmát, ám mindkét vallomását visszavonta.
Ezek a vallomások már a Schönstein Sándor elleni nyomozás, majd bírósági eljárás során ismertek voltak, ám sem az ügyészség, sem a bíróság nem vette azokat figyelembe.
A gyilkosságot később a különleges ügyek főosztályának nyomozói kezdték el újra felgöngyölíteni, akik egy új, DNS-azonosító technológia segítségével 2013-ban azonosították D.-t. A segédmunkást tizenöt év fegyházbüntetésre ítélték 2020 februárjában emberölési kísérletért.
Azt ugyanis, hogy ő bántalmazta brutálisan Balla Irmát, bizonyítottnak látták, ám azt, hogy D. mérte volna rá a végzetes ütést is, nem.
Friss
- Kezdődik az átadás-átvétel? Mészáros Lőrinc könyvvizsgálója ellenőrzi a Matolcsy-kör összes MBH-s érdekeltségét
- Váratlan tűzszünet az orosz-ukrán háborúban
- Szent-Iványi István: ma választ Kanada – a választás most Trumpról szól
- dr. Czeglédy Csaba: az Ördög ügyvédje ügy – egy büntetőeljárás hat évének tanulságos krónikája
- ‘Szakmáké a jövő’ címmel olvasta fel kampánybeszédét Orbán Viktor – De mi lesz így a ‘sajátlábas’ srácaival…?
- Szoboszlai Dominik dombról hegyre ugrott
- Orbán menczeresedik – Napi Lendvaiságok….
- Nagy Márton kitiltotta a szendvicseket, de az ‘alkoholos italok’ maradhatnak – Miniszeri szabályozás repi- és protokoll-ügyben
- Tények és tévhitek az orvosi kannabisszal kapcsolatban
- Pintérék pitlák bosszúja, amivel sikerülhetett pár választási Fidesz-százalékot bukni