Bulvár
Kárász Róbert tartalomfejlesztésért felelős igazgató újabb pert veszített
Jó hírneve megsértése okán indított polgári pert a Central Médiacsoport ellen Kárász Róbert ex ATV-s műsorvezető, jelenlegi kreatív igazgató. Miután a felperes nem fellebbezett, jogerőssé vált a Fővárosi Törvényszék tavaly októberi első fokú ítélete, amelyben alaptalannak minősítette és elutasította a vádat.
Jó hírneve megsértése okán indított polgári pert a Central Médiacsoport ellen Kárász Róbert ex ATV-s műsorvezető, jelenlegi kreatív igazgató. Miután a felperes nem fellebbezett, jogerőssé vált a Fővárosi Törvényszék tavaly októberi első fokú ítélete, amelyben alaptalannak minősítette és elutasította a vádat.
2 millióra taksálta „sérelmét”
A Duna Médiaszolgáltató kreatív igazgatója, az ATV korábbi műsorvezetője jó hírneve megsértése miatt indított polgári pert, miután – a többi közt a 24.hu közérdekű adatigénylése eredménye nyomán –nyomán megírta a portál újságírója, hogyan vándoroltak Kárász jótékonysági alapítványán keresztül saját cégébe a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapítványától érkező közpénzmilliók. Egy ezt megelőző cikkben pedig azt mutatták be, hogy az eltűnt gyerekek felkutatására létrehozott alapítvány mire költötte a jegybanki támogatást, például egy kis tévéstúdiót is berendeztek belőle.
Kárász azt kérte a bíróságtól, hogy ítéljen meg neki 2 millió forint sérelemdíjat – ehelyett azonban végül neki kellett kifizetnie a perköltséget.
Kárász szorongott és nem tudott aludni….
Kárászék bíróságon előadott érvelése szerint a 24.hu megsértette a műsorvezető jó hírnevét a cikk címével (Jótékonykodásból megrendelés: Kárász Róbert alapítványa saját cégébe is tolt a csellengő gyerekekért kapott közpénzből), valamint azzal a kérdésfeltevéssel, hogy
„vajon Kárász magánvagyona mennyivel gyarapszik ettől a nemes ügytől?” Sérelmezte továbbá, hogy azt írtuk: közpénzmilliókból „tévéstúdiót rendezett be.”
Ezentúl előadta, hogy
„személye közismert, foglalkozása és civil tevékenysége körében pedig elengedhetetlen a hitelesség és a megbízhatóság.”
Az ítélet szövege alapján azzal is érvelt, hogy
„annyira megviselték a cikkel összefüggésben őt ért megnyilvánulások, hogy szorongásos tünetei lettek, valamint alvászavar alakult ki nála.”
A bíróság ugyanakkor megállapította, hogy a cikkben
nem szerepelnek valótlan tényállítások, sem pedig hamis színben feltüntetett valós tények, ezért a keresetet elutasította.
Indoklásában a Fővárosi Törvényszék azt írta Kárász cégbeli, azaz a GAP Média Kft.-ben betöltött szerepéről (ide jutott az MNB-s támogatás egy része Kárász alapítványán keresztül):
Alappal feltételezhető, hogy a felperes részesül a cég vagyonából, illetve díjazást kap a képviseletért.
Az ítélet arra is kitér, hogy a cikk kifejezetten az alapítvány – saját honlapján közzétett – nyilatkozata alapján rögzítette, hogy közpénzmilliókból tévéstúdiót rendezett be.
Háttér….
2022 márciusi hír volt, hogy rendezvényszervezésre, cateringre és egyéb kapcsolódó szolgáltatásokra nyert el 256,7 millió forintos pályázati pénzt a Fogadj Örökbe Egy Macit a Megváltozott Munkaképességű Emberek Támogatásáért Alapítvány. Az itt elérhető közbeszerzési dokumentumok alapján a kiíró a Tolna Megyei Önkormányzat volt.
Az alapítvány arca Kárász Róbert, az ATV műsorvezetője, aki anno a 2012-es alapításnál az egyik ötletgazda volt, azóta is az egyik fő lobbista és a kuratórium elnöke. Ugyanakkor a műsorvezető hangsúlyozta a Telexnek, hogy az alapítvány „nem az övé”, hanem az alapítványnak vannak vezetői, kuratóriumi tagjai, céljai.
A nyílt közbeszerzési pályázat célja 107 Tolna megyei rendezvény lebonyolítása a 2021. december 28. és 2023. április 27. közötti időszakban.
Kárász Róbert úgy fogalmazott akkor a portálnak, hogy
minden alapítványnak az az álma, hogy egyszer ne filléres gondjai legyenek. A koronavírus és az azzal kapcsolatos korlátozások megtépázták az alapítványunkat és a hat éve működtetett Premier KultCafé rendezvényközpontot és kávézót, de örülünk annak, hogy vannak újabb feladatok. Nagyon örültünk a kiírásnak, annak pedig még jobban, hogy több induló közül minket találtak a legjobbnak.
Friss
- Közlöny van róla: nem lehet csak úgy ukk-mukk-fukk népszavazgatni arról, hogy hányszor lehet valaki miniszterelnök
- ‘Lehallgatnak minket…’ – sokan elmondhatnák manapság ezt a mondatot, most Borbély Alexandra tette
- Orbán titkos ‘Harcosok Klubja’ kitúrta a sportlövők egyetemi bajnokságát – A BOK-csarnok letisztította a terepet
- A pollenallergiáról – mikor máskor?
- Az átláthatósági törvény szelleme és eredete
- Aki az év 20. hetében is kérdez: Juszt László és aki sosem arra válaszol: Orbán Viktor
- Menczer-matek: nem 999, nem 1001, pontosan ezer ember keccsöl Brüsszelben Ukrajna gyorsított uniós felvételén
- H, mint Huxit? – próbálkozott az újabb Orbán-talány megfektésével egy olvasója
- 333.500 sok, vagy kevés? Gombócból az előbbi, de az Orbán-szavaztatásnak csúfolt cucc esetében?
- Megfejtve az éjszakai Orbán-rejtély