Ez a nap
Kósa ragaszkodott ahhoz, hogy az anyja nevére írjanak 800 milliót
Kósa Lajos ragaszkodott hozzá: készüljön egy olyan közokirat, hogy édesanyjának 800 millió forintnak megfelelő eurót ajándékoz egy csengeri asszony – erről beszélt a Magyar Nemzetnek az ajándékozó közeli hozzátartozója, aki ismeri az ügy részleteit. Nyilván ez lett volna a jutaléka az állítólagos örökségből.
Ez azért is figyelemre méltó, mert a fideszes politikus többször is azt állította: önzetlenségből, a közjó érdekében segített az állítólag mesés vagyont öröklő nőnek, hogy a pénz megfelelő helyre kerüljön, és ebben semmiféle személyes haszonszerzés nem motiválta. A rokon szerint ugyanakkor Kósa Lajos kifejezetten kérte, hogy ne hozzá, hanem édesanyja számlájára érkezzen 2,6 millió euró. A megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter korábban azzal is védekezett, hogy ő alig ismeri a nőt, aki – közokiratba foglalt dokumentum szerint – megbízta, hogy kezeljen egy 1300 milliárd forintos vagyont.
A csengeri asszony rokona azt mondta, Kósa kifejezetten kérte azt is, hogy a 800 millió ne hozzá, hanem anyja számlájára érkezzen. Ez a pénz lehetett volna annak ellentételezése, hogy Kósa segít befektetni a 4,3 milliárd eurót, befolyását pedig latba veti az állítólagos örökség minél hamarabbi megszerzése érdekében. Azt azonban Kósa és Sz. család is állítja, hogy nem volt pénzátadás, Kósa szerint azért, mert az örökség nem is létezik, hanem csalás az egész, Sz.-ék szerint azért, mert Kósa nem segített, és az örökség nem érkezett meg.
Kósa azt mondja, a nő őt is átverte az örökséggel, viszont ha ez így van, Kósa aláírása és akkor is hozzásegítette Sz.-nét ahhoz, hogy helyben hitelesebben tudja terjeszteni a történetét, hiszen papírokkal tudta bizonyítani, hogy maga Kósa Lajos is üzletel vele.
A rokontól a lap megtudta azt is, hogy az asszony állítólag a hetvenes években disszidált apjától örökölte a vagyont. A Kósával kötött szerződésekből végül az elhúzódó hagyatéki eljárás miatt nem lett semmi. Állítása szerint 8-9 éve folyik a hagyatéki eljárás külföldön a több országon átívelő vagyoncsomag miatt. A hagyaték nemcsak készpénzből áll, hanem üzemek és részvények is tartoznak bele.
(Forrás: Magyar Nemzet)
Szerző
Friss
- „Ide figyeljenek emberek!” – Elmarasztaló ítélet egy meg nem törtét cselekmény után
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátsághoroszkóp, itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár