Connect with us

Kerítésen innen

Kunetz doktor: a „gaz a mentésirányító a bűnös”, ahogy az a Gálvölgyi-ügyben is történt

Dr. Kunetz: újabb százmilliók az Országos Mentőszolgálat nevű pénznyelőbe
Megosztás

„Hibázott a mentésirányító az Országos Mentőszolgálat szerint, amikor egy súlyosan vérző nő hat órán keresztül hiába várt mentőre, majd a vérveszteség miatt meghalt” – számolt be az RTL Híradó.

A belső vizsgálat megállapította…

Ahogy a varosikurir.hu is megírta, október közepén egy fővárosi egészségügyi intézmény krónikus belgyógyászati osztályán várt hat órán át egy beteg mentőre. A vérző páciens átszállítását egy vezető beosztású orvos is sürgette, de a nő így is csak hét és fél órával a riasztása után jutott el a Honvédkórházba, ahol már nem tudtak segíteni rajta.

„A budapesti kórházak közötti késedelmes mentőszállítás kapcsán indított belső vizsgálat személyi felelősséget állapított meg. A munkáltatói intézkedések folyamatban vannak”

– idézte az RTL Híradó az Országos Mentőszolgálat közleményét. Az Országos Mentőszolgálat az esettel kapcsolatban azt is közölte, hogy az ügyben felelős munkatársuk mentésirányítói tevékenységre vonatkozó, érvényes szakmai eljárásrendet, szabályzatot sértett meg.

Kunetz doktor olvasata

„Megtalálta a Mentőszolgálat a felelőst abban az esetben, amikor egy beteg egyszerűen elvérzett, miközben 6 órát várt arra, hogy a mentő átszállítsa az ellátására képes intézménybe.

Ugye Önök is sejtik, hogy kiben találta meg az Országos Mentőszolgálat a felelőst? Nem meglepő módon, ugyanúgy a mentésirányító a felelős, ahogyan ez a Gálvölgyi ügyben is történt.

Azóta pedig, eltelt bő egy év és a jelek szerint semmi sem változott, hiszen ezek a tragédiák ismétlődnek, lásd itt, vagy a zsámbéki esetben is, és ezek csak azok az ügyek, amelyek nyilvánosságra kerülnek.

Márpedig, ha egy fatális hiba egy szervezet működése közben rendszeresen előfordul, akkor annak nem egy-két felelőse van, hanem rendszerhibáról beszélünk, amely felelőse a mindenkori vezetés.

Ezek a rendszerhibák kódolva vannak egy olyan egészségügyi intézményben,

  • amely munkavállalói kiválasztási folyamatánál a minőség helyett a mennyiségre törekszik a nagyfokú fluktuáció miatt,
  • amely a rossz munkahelyi környezet és nem megfelelő bérezés miatt alakulnak ki,
  • ahol a dolgozók túlterheltek és kiégtek,
  • ahol nincs megfelelő szintű vállalati kultúra, és a képzések, továbbképzések színvonala is kérdéses,
  • ahol munkahelyi vezetők kiválasztása a lojalitás talaján áll a készségek és képességek helyett.

Az Országos Mentőszolgálat pedig, anyagiakban egyáltalán nem panaszkodhat, ez az ország egyetlen olyan intézménye, amely költségvetése a 2012-es évi 27 milliárdos bevétele 2023-ban közel 112 milliárdra nőtt.

Tehát pénz van a rendszerben, csak vezetés és hozzáértés nincs, így a hasonló tragédiák akár napi szinten kódolva vannak.”

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

A hozzászólásokból…

„Amíg az egészségügyi csúcsvezetők egyike egy nyugdíjas rendőr, a másik meg egy szakvizsga letételéig nem jutott orvosdoktor, addig miért vagyunk meglepődve?”

„És ilyenkor ténylegesen felelősségre is vonják? Ez minimum gondatlanságból elkövetett emberölés. De ha belegondolok, hogy egy súlyosan vérző beteghez kirendelt mentő esetében a mentésirányító 4 órával a riasztás után azon vitatkozik, hogy azonnali, vagy 2 órán belüli szállítást kértek szerintem a gondatlanság sem áll fent, szimplán csak az emberölés.”

„Emlékszem arra az esetre, ami a Tétényi úti kórház (Ma Szent Imre a neve) előtt történt. Akkor egy férfi rosszul lett a kórház bejárata előtt vagy közelében, majd meghalt. Nem jött ki egy orvos sem, hogy megnézze. Mert nem volt ügyeletes aznap.”

„….hát ahol a kamara bukott elnöke főigazgatói „tanácsadó” lehet, a titkára meg államtitkár….. csodálkozunk??….még szerencse hogy nem a portás lett a hibás…”

Szerző