Lakásfelújítás: bukhatsz az állami támogatásból, mutatjuk, mire figyelj!
Megosztás
A lakásfelújítási támogatás akár 3 millió forinttal is segítheti otthonunk korszerűsítését, de költségeinket mindenképpen számlákkal kell igazolnunk. A számlára vonatkozó feltétel pedig az, hogy az anyagköltségnek és munkadíjnak fele-fele arányban kell szerepelnie.
Use your ← → (arrow) keys to browse
Megosztás
Így sem érdemes letapétázni a tavaly festett falat
Persze a támogatási feltételekhez igazodás nem azt jelenti, hogy mindenképpen össze kell válogatni olyan munkákat, amikre valójában semmi szükség nem volt. Példánkból kiindulva, ha a fürdőszoba egyébként is remekül használható állapotban van, többet vesztünk, ha a 82 ezer forintos állami támogatás miatt lecseréljük az újszerű berendezéseket, hiszen ez nem csak felesleges, de még a támogatással együtt is többszázezres extra költséget jelent. Nem is kell feltétlenül új helyiséget bevonni a felújítási munkákba, hiszen az alapból munkaigényes szoba és előtér felújítás során is van anyagköltség szempontjából kiemelkedő tétel. A példa alapján ugyanis a nyílászárók, ajtók, ablakok megvétele jóval magasabb költséggel jár, mint maga a beszerelés.
A lakásfelújítási támogatás számos célra felhasználható
A példában szereplő belső felújítási munkák mellett az épület külső szigetelése, napelemes rendszer telepítése is elszámolható a program keretében. A felújított házhoz tartozó kertben pedig a meglévő melléképület felújítására, garázs, kerítés, terasz építésére, vagy akár télikert kialakítására is igényelhetünk támogatást. Van tehát miből választani, hogy egyaránt legyen magas anyagköltséggel és magas munkadíjjal járó felújítás az elvégzett munkák között.
Összcsaládi kudarc, milliós bukó lehet a lakásfelújítás vége, ha nem figyelsz néhány egyszerű részletre
Mielőtt lukra futnál! Pár kattintással ellenőrizheted, jogosult vagy-e lakásfelújítási támogatásra!