Connect with us

Kerítésen innen

Lázár-tesztember szájával arról ‘érdeklődik’ a regnáló, hogy mit szólna a nép a halálbüntetés bevezetéséhez

Megosztás

Lázár János, akit jelenleg -mint munkaadói-  építési- és közlekedési miniszter státuszban tartunk el, pénteken a regnáló legújabb felmérendő támájával jelentkezett, ami a jelenlegi, általuk gerjesztett, szégyenletes mentális állapotba sodort országunkban valódi életveszélybe sodorhat vétlen magyar állampolgárokat. Úgy tűnik, semmi nem drága az esetleges hatalommegtartásért….

Lázár: „a halálbüntetés pártján állok”

„A pedofilokkal szemben a legkeményebb fellépésre van szükség”

– fogalmazott Facebook-oldalán megosztott videójában Lázár János. A közlekedési miniszter szerint

ha egy normális országot akarunk, akkor az a legfontosabb, hogy a hatalom a gyerekek érdekeit védje. A pedofíliát tűzzel-vassal kell írtani. Ha rajtam múlna, a pedofilokat halálra kellene ítélni

– hangsúlyozta, majd így folytatta:

„Mindenki tudja rólam az országban, hogy én egyébként is a halálbüntetés pártján állok, de az, hogy Brüsszelben, vagy a világ bármely pontján valaki elnézi, hogy egy gyerekhez hozzányúlnak, az tűrhetetlen, megengedhetetlen. Tehát a pedofilokkal szemben a legkeményebb fellépésre van szükség”

– fogalmazott Lázár János.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

Azokra is gondolt, akik olvasni ugyan tudnak, de több összefüggő bővített mondat értelmezése már kihívást jelent és rövidített:

Remélhetőleg nem hullik a Lázár-gondolat termékeny magyar agyba…

Emlékezzünk a nem is oly rég történt vádra, amiben Varnus Xavér volt a kipécézett. Elég volt belengetni bizonyíték hiányában, a Zeneakadémia ennek hatására lemondta koncertjeit, ahogy a zsidó hitközség sem engedte orgonakoncertjét megtartani.

Vagy jusson eszünkbe, amin Lakatos Márknak kell a mai napig keresztülmennie a szintén bemondásra felbőszült emberek miatt, akik úton-úzfélen pocskondiázzák.

Gondoljuk azokra a névtelen, másságukat felvállalókra is, akik a Pride-őrület kapcsán kapnak az utcán, a boltpkban, a tömegközlekedési eszközökön undorító megjegyzéseket, életveszélyes fenyegetéseket.

Mi ez, ha nem közösség elleni uszítás?

…és ebben a felkorbácsolt, az erre fogékonyak legaljasabb indulatára apelláló hangulatban jött Lázár a halálbüntetés-felvetéssel. A pattanásig feszített hangulatban elég egy szikra és simán eljár az ököl, vagy ami éppen kéznél van. Annyira ostoba, pökhendi a hatalom, hogy azt képzeli, hogy a palackból kilökdösött szellem vezényszóra visszamászik majd?

Mi a váltószám a „megéri” és az „emberélet” egyenletben?

Csak úgy….

Európa 2023-ban kivégzésmentes terület lett. Oroszországban 1999 óta moratórium van a kiszabott halálbüntetések végrehajtására. Belarusz az egyetlen európai ország, ahol manapság is engedélyezett a kivégzés, sőt tavaly kiterjesztették a halálbüntetés kiszabásának lehetőségét a hazaárulást elkövető tisztségviselőkre és katonákra is. A halálbüntetés esetleges visszaállításának jogi akadályai vannak, hiszen több nemzetközi szerződés, amely kimondja a halálbüntetés tilalmát, kötelezi Magyarországot:

  • Az Európai Emberi Jogi Egyezményhez fűzött 6. Kiegészítő Jegyzőkönyv 1. cikke kimondja: „A halálbüntetést el kell törölni. Senkit sem lehet halálbüntetésre ítélni, sem kivégezni.” (Kihirdette az 1993. évi XXXI. törvény)
  • A Polgári és Politikai Jogok Nemzetközi Egyezségokmányához fűzött Második Fakultatív Jegyzőkönyv 1. cikke rögzíti: „A jelen Jegyzőkönyv részes államainak joghatósága alá tartozó személyeken nem szabad halálbüntetést végrehajtani.” (Kihirdette az 1995. évi II. törvény)
  • Az Európai Unió tagjaként hazánkra is kötelező a 2000 decemberében elfogadott, az Európai Unió Alapjogi Chartája 2. cikkének 2. pontja, amely leszögezi: „Senkit sem szabad halálra ítélni vagy kivégezni.”

Forrás: europa.eu

Az Európai Unió a halálbüntetés elleni küzdelem egyik élharcosa. Az Emberi Jogok Európai Egyezményével összhangban minden uniós tagállam eltörtölte a halálbüntetést. Az EU számos módon küzd a halálbüntetés eltörléséért:

  • betiltja azon árucikkek kereskedelmét, amelyek kínzásra vagy kivégzésre használhatók
  • olyan kereskedelmi politikát folytat, amely támogatja az emberi jogokat
  • támogatja olyan civil szervezetek munkáját, akik olyan országokban ellenőrzik és dokumentálják a folyamatokat és hívják fel a figyelmet, ahol a halálbüntetés még mindig érvényben van
  • az ENSZ folyamatos megfigyelőjeként minden olyan kezdeményezést és akciót támogat, amelynek célja a halálbüntetés megszüntetése
  • a Parlament javaslatokat fogad el és vitákat szervez, ezzel is elítélve azt, hogy még mindig vannak olyan országok, ahol a halálbüntetés intézménye létezik. Egy 2015-ben elfogadott javaslat elítéli azt, hogy a halálbüntetést bizonyos országok arra használják, hogy elhallgattassák az ellenzéket, és olyan alapokon ítélnek halálra embereket, mint a vallás, homoszexualitás vagy házasságtörés.

Szerző