Kerítésen innen
„A meglévőket még egyszer lepapírozzák a pénzt meg elteszik!” – kommentelték a hírt, hogy újabb lélegeztetőgépet vesz Magyarország
Hát, erre biztosan nem számítottunk! Amikor évek óta attól a botránytól hangos a sajtó, hogy 16.000 lélegeztetőgép-szerű dolog áll felbontatlanul és eladhatatlanul, aminek a tárolására havonta milliók folynak el, akkor „pártunk és kormányunk” új masinák megvásárálkására írt ki közbeszerzést.
Hát, erre biztosan nem számítottunk! Amikor évek óta attól a botránytól hangos a sajtó, hogy 16.000 lélegeztetőgép-szerű dolog áll felbontatlanul és eladhatatlanul, aminek a tárolására havonta milliók folynak el, akkor „pártunk és kormányunk” új masinák megvásárlására írt ki közbeszerzést.
Hungarikum, a „hátranyilazós” típusból
Lehet ezt fokozni: A MAGYAR HONVÉDSÉG Egészségügyi Központja LÉLEGEZTETŐGÉPEKRE ÍRT KI KÖZBESZERZÉST! Értik?
Miközben 16000 (!!!) lélegeztetőgép rohad valahol egy raktárban, a Magyar Honvédség újakat akar beszerezni. Az külön bájos, hogy szeptember 22.-én indították meg az eljárást és október 3. az ajánlattételi határidő. Kemény 12 napig várják tehát az ajánlatokat, kicsit sem tűnik úgy, hogy már lezsírozták az egészet – tudatta Hadházy Ákos képviselő.
Mindenesetre meglepne, ha kínait vennének…
Persze Abszurdisztánban minden előfordulhat és ez a közbeszerzés csak egy újabb bizonyíték arra, amit mindenki tud:
a 16000 lélegeztetőgép 300 milliárdos megvásárlása a magyar történelem egyik legocsmányabb lopása volt.
Beismerése annak, hogy többnyire használhatatlan bóvli eszközöket (nagyrészt nem is lélegeztetőgépeket, hanem horkolásgátlókat!) vettünk méregdrágán. Ilyen szemszögből még pozitív hír is lehet ez a mostani vásárlás,
legalább a Honvédkórházban valaki meg merte mondani, hogy bóvlival nem lesz hajlandó embereket altatni vagy intenzíven kezelni.
Ha nem hiszi, itt a dokumentum arról, hogy Magyar Honvédség Egészségügyi Központja egyszerűsített, ún. DBR-beszerzést indított lélegeztetőgép vásárlás céljából – zárul a bejegyzés.
A hozzászólásokból….
„Ez kell a tapsolóknak! Majd ne sírjatok, ha tapsolnotok kell akkor is, amikor már nem akartok, mert fáj a tenyeretek.”
„Vagy a meglévőket mégegyszer lepapirozzák a pénzt meg elteszik!”
„Hihetetlen,hogy még ezt is meg merik tenni!!!”
„Így fogják eltüntetni a 16000 db l. Gépet, és még valaki nagyot fog kaszálni az üzletből! Csupán csak egy adminisztrációs manőver lesz! És egy banki tranzakció!”
„És mi van akkor,hogy ha a meglévőket újra megveszik!? Ki tudja ellenőrizni!! POLT urasag nem fogja,mert fél Orbántol,a Számvevőszéknek meg semmi köze hozzá! Ez am a nagy üzlet!! Szijjártó is boldog lesz,mert el tudta adni a bovlit!!”
„Mi van a kiskunhalasi szuper covid kórházi részleg szuper eszközeivel? Annak mi lett a sorsa? Túl sok beteg nem fordult még benne?0”
„Mi a jobb egy olyan üzletnél,ahol sose látott lélegeztetőgépeket vesznek? Az-az üzlet, ahol eladják még egyszer ugyanazon gépeket!”
„Felháborító, vérlázító! Őstulkok vagyunk, már nem is marhák hogy ezt eltűrjük!”
„Valószínűleg a bukásukra készülnek fel, hiszen egyik nagy és közepes lovag sem lesz képes a NER nélkül lélegezni sem.”
„…már egyszer bejött… járt utat járatlanért ne hagyd el… a népnek kellene ráütni a kezükre, illetve LEVÁGNI, ahogy ezt egy fideszes (Pokornyi) ajánlotta anno: „ha valaki belenyúl a közös kasszába, annak le kell vágni a kezét”…Hát így kell cselekednünk! Ők ajánlották büntetésnek!! Nekünk végre kellene hajtani, oszt jó napot! Egy mukkot nem szólhatnának! Az ő találmányukkal kell büntetni őket.”
Háttér….
Hatalmas bevételre tehettek szert azok a cégek a tavalyi évben, amelyek kivették részüket a kormány járvány eleji fürkészéséből és portyázásából. A kormány az összevásárolt majdnem tizenhétezerből alig két és fél ezer lélegeztetőgép jutott el a koronavírus-járvány lassan másfél éve alatt a rendeltetési helyére. Erre az Országos Kórházi Főigazgatóság (Okfő) közléséből derült fény. Van nyertese is a bevásárlásnak: ötezerszeresére nőtt a feleslegesen vett lélegeztetőgépeket beüzemelő cég profitja.
A 2020. májusi, eredeti szerződés szerint gépenként 1,5 millió, a 2,7 milliárdos keretösszeg kimerülése utáni hosszabbításban pedig darabonként 862 ezer forintért vállalta a cég (szemben a beüzemelésre 1,5 milliárdos megbízást kapó Endo Plus Kft. 768 ezer forintos egységárával, amelyben ráadásul nemcsak maga a lélegeztetőgép, hanem egy teljes, monitort és egyéb kiegészítőket tartalmazó szett installálása benne volt). 2020 decemberéig szóló szerződéseik alapján mindenesetre a Pannon Cargo & Sped összesen legfeljebb 6200, az Endo Plus pedig nem egészen 3000 berendezés felkészítésére kapott megbízást – vagyis ketten együtt valamivel több mint 9000 darabra.
Az Okfő válasza alapján viszont az intézményellátó összesen 15 123 készüléket vett át a két vállalkozástól,
vagyis másfél ezer darab híján a teljes beszerzett mennyiséget beüzemeltették – teljesen feleslegesen.
A szerződésekkel fedett 9000 darab feletti mennyiségre – több mint hatezer további készülék felkészítésére – ráadásul újabb megállapodást kellett kötni valamelyik (vagy mindkét) céggel; hogy ez így történt-e, azt sem a két érintett cég, sem a minisztérium nem árulta el.
…és még valami…
Az Covid első támadásakor felbuzdult fürkészek és portyázók felhajotta lélegeztetőgépek -vagy valami olyasmik- azon kívül, hogy büszkén és sokszor lehetett jelenteni, hogy világelsők vagyunk a számukat tekintve, arról is nevezetesek, hogy közmilliárdokat fizetett érte a magyar kormány. Mivel se felhasználni nem kellett -szerencsére- se eladni nem lehet, mert a kutyának sem kell, tárolásra szorulnak. Gödöllőn, a Teva azóta kétszer gazdát cserélt telephelyén parkol a kormány által a járvány első hullámakor összevásárolt rengeteg lélegeztetőgép. Ez 2021 szeptemberig ingyen volt, azóta viszont fizetni kell érte – írta a HVG.
Több mint fél éven át ingyen, egykori stratégiai partnerével kötött haszonkölcsön-szerződés alapján tároltatta az országba érkezett lélegeztetőgépek ezreit a kormány a Teva Gyógyszergyár Zrt. gödöllői telephelyén.
Csakhogy 2021 márciusától élő szerződés szeptemberben 30-án lejárt,
a korábbi megállapodás pedig úgy alakult át októbertől piaci alapúvá, hogy a több mint 160 ezer négyzetméter alapterületű ingatlanegyüttes időközben kétszer is gazdát cserélt. Végül a Carion Befektetési Alapkezelő Zrt. vette meg, pontosabban annak akkor még nyilvántartásba vétel alatt álló Carolina ingatlanalapja. A pontos árat üzleti titokra hivatkozva ugyan nem árulta el a HVG-nek Rudas Gábor, a Carion Zrt. igazgatósági elnöke, de annyit igen, hogy
A Carion-csoport neve egyebek mellett a 2016-os nemzeti otthonteremtési közösségekről szóló törvény idejéből lehet ismerős, a törvényjavaslatot benyújtó Rogán Antal ugyanis egyértelműen rájuk szabta a lakáslottóként elhíresült konstrukció szervezésének feltételeit.
A bérleti díj havonta 165 ezer euró + áfa, vagyis havi 74,3 millió forint, amire havi 29 ezer euró + áfa (13 millió forint) összegű üzemeltetési díj, valamint 3,1 millió forintos rezsiátalány rakódik – összesen tehát közel havi kilencvenmillió forintba kerül a sokszorosan túlvásárolt lélegeztetőgép-készlet raktározása – írta a portál.
Friss
- Katonai-riszatoborzó Zalaegerszegen, avagy a helyi kultúros érezte, hogy pálya van…..
- Ha bénázol a Mészáros-féle edzőteremben, akkor fizetsz – Bizony, keményedik az élet ….
- A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
- Kamatot emelt az OTP a lakáshiteleknél – Követőkre talál?
- Lázár közszolga pökhend-üzemmódban: egy csekk és más semmi – 5000 Mrd, és viheti a Főváros a területet
- Ha azt hitte, hogy Orbán nem tudja meglepni, tévedett….
- Karácsony Gergely: győztünk!
- 4 ok, amiért megéri zöld energiára váltani
- Karácsony Gergely: ez nettó hazaárulás!
- Ezért állt le a reggeli csúcsban a 2-es metró