labdarúgó-vb

Lionel Messi 1000. mérkőzésén győzött Argentína

Az argentin válogatott lesz a hollandok ellenfele a negyeddöntőben a katari labdarúgó-világbajnokságon, mivel a szombati második nyolcaddöntős összecsapáson 2-1 legyőzte az ausztrál csapatot.

Az argentinok fölényében telt az első pár perc, de az ausztrálok nem jöttek zavarba, sőt, okos passzolgatással lassították a játékot

A dél-amerikaiak lendülete lassan alábbhagyott, sokáig nem alakultak ki helyzetek egyik oldalon sem.

A 35. percben jobb oldalról került az ausztrál 16-oson belülre a labda, amely Lionel Messinél kötött ki, a hétszeres aranylabdás játékos pedig ballal laposan lőtt a lábak között a kapu jobb oldalába (1-0).

Az 57. percben Ryan kidobta a labdát, de pár pillanat múlva visszapasszolták neki, aztán az ausztrál kapust előbb de Paul zavarta meg, majd Julián Álvarez szerelte le, és a kapuba gurított (2-0).

Az ausztráloknál jöttek a cserék – a 71. percben már öt új játékos volt a pályán -, és egy megpattanó lövéssel csakhamar sikerült szépíteniük.

A 77. percben egy rövid felszabadítás után Craig Goodwin lőtt mintegy húsz méterről kapura, a labda Enzo Fernándezen megpattant, ezzel becsapta az argentin kapust – öngól (2-1).

A hajrában viszont az argentinoknak minden ellentámadásuk veszélyes volt, három-négy nagy helyzetük kimaradt, a legvégén pedig, a ráadás hetedik percében az ausztrálok előtt adódott egyenlítési lehetőség, de Emiliano Martínez óriási bravúrral hárított.

Az első gólt a hétszeres aranylabdás Lionel Messi szerezte, aki a válogatott és klubszereplést együttvéve az 1000. mérkőzését játszotta felnőtt pályafutása során. A nemzeti együttesben 169. alkalommal lépett pályára – emellett az FC Barcelonában 778, a Paris Saint-Germainben 53 összecsapáson játszott -, és eddig 789 gólt szerzett. A válogatottban kilencszer volt eredményes világbajnokságokon.

A kétszeres vb-győztes argentinok pénteken játszanak a hollandokkal az elődöntőért.