Connect with us

Kerítésen innen

Mekkora összeg valójában a Fudan Alapítvány 14 milliárdos közpénzvagyona?

Megosztás

Lássuk be, nekünk „átlagembereknek” nem egyszerű dolog elképzelni, hogy mennyi pénz is 14 milliárd forint. Azt értjük, hogy a húszezres, ami hónap vége felé egyszál papírpénzként van a bukszánkban, mire elég, de ne legyünk demagógok, azt is felfogjuk, hogy a folyószámlánkon „alvó” vésztartalékunk -hiába éri el jó esetben a milliós nagyságrendet- mennyi ideig segít ki minket a slamasztikából, ha valami balul üt ki.

Published

on

Megosztás

Lássuk be, nekünk „átlagembereknek” nem egyszerű dolog elképzelni, hogy mennyi pénz is 14 milliárd forint. Azt értjük, hogy a húszezres, ami hónap vége felé egyszál papírpénzként van a bukszánkban, mire elég, de ne legyünk demagógok, azt is felfogjuk, hogy a folyószámlánkon „alvó” vésztartalékunk -hiába éri el jó esetben a milliós nagyságrendet- mennyi ideig segít ki minket a slamasztikából, ha valami balul üt ki.

De a milliárd, ami ugye 1.000 millió! Az felfoghatatlan….

Talán ez is közrejátszik abban az egyre többeket hatalmába kerítő katatón önmegadás állapotnak, amivel túllépünk -vagy el sem ér az agyunkig- azokon a híreken, amik arra próbálják felhívni a figyelmet, hogy kilopják a szemünket. Tompos Márton, a Momentum képviselője klipjében ezen próbál változtatni:

„Egy rizsszem egy kezdő tanár fizetése, 200 ezer forint. Számoljunk együtt!

Nap mint nap hallunk a hírekben felfoghatatlan összegeket, több száz vagy ezer milliárdokat. Ezért rizsszemekkel mutatom be, hogy a 14 milliárd forint, amit a Fudan Alapítvány kapott a magyar adófizetők pénzéből, mekkora is valójában.”

Háttér….

Mostanság csend van a Fudan egyetem milliárdjainkat felemésztő beruházása körül. Korábban a kormány azt ígérte, hogy 2022 végéig bemutatja a Fudan budapesti kampuszának koncepcióját és költségtervét, de ez eddig nem történt meg. Gulyás a kormányinfón kérdésre elmondta, hogy azért késnek vele, mert a Fudan Egyetem a beruházási stop áldozata lett. Nem zajlik tervezés, és nincs is előrelépés.

Az aktuális kulturális és innovációs miniszter, Csák János a Mandinernek egy éve adott interjúban sietett leszögezni, hogy szerinte is „híd leszünk” kelet és nyugat között, amihez a Fudan egyetem Budapestre cuccolása kiváló lehetőséget teremt. Hasonlatához visszatérve: a hídon nincs élet, ott csak átdübörögnek az egyik partról a másikra igyekvők és vissza……

„Ahogy említettem: a jövő az innovációs ökoszisztémában és az egyetemeken „készül”. A Fudan a világ egyik legjobb egyeteme, s ha itt is minőségi képzést kínál a hallgatóknak, azzal tovább növelheti Magyarország vonzerejét a felsőoktatási piacon, ezért érdemes idehozni…”
Két éve a ferencvárosi polgármester közzétette a Fudanról szóló törvényjavaslathoz csatolt térképet, amelyből kiderül feketén-fehéren: a kínai egyetem kapta meg a diákváros területét.

Két új törvénytervezet jelent meg a parlament honlapján:

az egyik meghatározza, melyik állami ingatlanokat kapja majd a Fudan Egyetem, a másik, hogy melyikeket a Diákváros. A helyrajzi számok alapján felrajzoltuk a térképre a helyüket, és nem az jött ki, amit kormányzati oldalról eddig állítottak, miszerint

„az újonnan létesülő felsőoktatási intézmény nem vesz el területet a Diákvárostól”.

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes két törvénytervezetet nyújtott be, méghozzá nappal!

A tervezetek előadója Palkovics László, innovációért és technológiáért felelős miniszter. A Fudan Hungary Egyetemért Alapítványról, a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány részére történő vagyonjuttatásról címet viselő tervezetben az áll, hogy megalapítják a Fudan Hungary Egyetemért Alapítványt, és ingyen négy állami tulajdonú ingatlant adnak át a részére. A tervezet felsorolja az ingatlanok helyrajzi számát, ami alapján felrajzolható a Fudan Egyetem majdani területe.

A Fudan egy ékszerdoboz…..

Szintén két éve Palkovics miniszter tárgyalni akar a fővárossal és a ferencvárosi polgármesterrel a kínai egyetem Budapestre telepítéséről. Palkovics miniszter szerint „ékszerdobozt” hoznak majd a kínaiak a városba. Azt mondta a miniszter, hogy ez az ékszerdoboz „nem lesz semmi”.

Hát az biztos, 500 milliárd a magyar adófizetők pénzéből tényleg nem semmi

Viszont baromi sok. Ki látott már 500 milliárdos ékszert? Ráadásul olyat, amit azoknak kell kifizetniük, a magyar adófizetőknek, akiket meg se kérdeztek, kell-e nekik ez a smukk.

-írta Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere közösségi oldalán.

Szerző