Connect with us

Kerítésen innen

Mennyit kóstálhat percenként, ha késik egy nagykövet a Szijjártó-észosztásról? – Jó lenne tudni, mert lehet, hogy megéri!

Megosztás

Egy nagykövet feltehetően anyagilag megengedhetné magának, hogy párezer forintot bedob a kalapba azért, ha ne adj Isten késik pár percet főnöke, Szijjártó Péter monológjáról, így minden bizonnyal nem csak anyagi vonzatot lebegtetett be a tárca retorzióként. Arra azért kíváncsi lennék, mi történik az így beszedett forintokkal!

Megosztás

Egy nagykövet feltehetően anyagilag megengedhetné magának, hogy párezer forintot bedob a kalapba azért, ha ne adj Isten késik pár percet főnöke, Szijjártó Péter monológjáról, így minden bizonnyal nem csak anyagi vonzatot lebegtetett be a tárca retorzióként. Arra azért kíváncsi lennék, mi történik az így beszedett forintokkal!

Hatott a szigor…

Teltházas volt a szeptember elejei misszióvezetői értekezlet, ráadásul a közel 130 diplomata mindegyike pontos és fegyelmezett volt. Ehhez mondjuk szükség volt némi “bátorításra” is Szijjártóék részéről. A tárca elismerte: „nagy hangsúlyt fektettek” a fegyelmezett részvétel biztosítására

-foglalta össze a lényeget a HVG. Speciális intézkedésekkel biztosította a portál értesülései szerint a Külgazdasági és Külügyminisztérium, hogy a tavaszi elsőt követően az idei második, szeptember 4-i nagyköveti értekezleten is részt vegyenek a világ minden tájáról az alkalomra összegyűlő diplomaták. A maga számára feszített tempót diktáló Szijjártó Péter hasonló munkamorált vár el a misszióvezetőktől is, de nem bízta a dolgot a véletlenre.

A minisztériumi szigor, vagyis a késők listázására figyelmeztetés és a kilátásba helyezett, perc alapon számított pénzbüntetéssel fenyegetés megtette a hatását, így a nagyköveti értekezlet teltházas volt, ráadásul senki sem késett.

“…Motivációs intézkedések…”

A kiszivárgott “motivációs intézkedésekről” a hvg.hu próbált többet megtudni a külügyi tárcánál. Kíváncsiak voltak,

  • hogyan mérték a száznál több meghívottnál, hogy az adott diplomata késett-e a rendezvényről és ha igen, mennyit,
  • hányan és mekkora pénzbüntetést kaptak?

A minisztérium válaszában nem cáfolta a fenti intézkedéseket, amelyek közlésük szerint hatékonynak is bizonyultak.

“Diplomatáink számára az éves nagyköveti értekezlet a legfontosabb belföldi esemény, különösen egy olyan kihívásokkal teli időszakban, mint a mostani. Idén ezért még nagyobb hangsúlyt fektettünk az állami vezetők előadásaira és fórumaira, amelyen valamennyi érintett nagykövetünk maradéktalanul részt vett”.

A jó öreg beléptetőkapuk….

A közel 130 érintett diplomata esetében ezt úgy oldották meg, hogy a rendezvény idejére beléptető kapukat telepítettek, ezen át érkeztek a vendégek, így pontosan nyomon követhető volt, hogy kik és mettől meddig vesznek részt az eseményen. Aligha meglepő, hogy egy jelenlévő forrás cinikus-hivatalos hangvételű kommentárja szerint

„…az intézkedés hatására minden szakmai előadás időben, telt ház előtt zajlott le.”

Ezek közé tartozott Szijjártó Péter miniszter előadása is, aki olyasmiket is mondott, hogy

“aki úgy gondolja magáról, hogy nem fogja bírni a nyomást, az inkább most szóljon.”

De sokat beszélt a háborúról, Ukrajnáról, az Európai Unióról és a külgazdasági kapcsolatokról, beruházásösztönzésről is, ügyesen elkerülve a tudósítások szerint az akkumulátorgyár szó használatát. A Szijjártó–Menczer-tandem különben is igyekszik a visszafogott diplomáciai kommunikáció nyelvét “megújítani”, “magyarosítani”.

 

Szerző