Connect with us

Kerítésen innen

Mi a közös Semjén Zsoltban és Pintér Sándorban? Nem, nem arra gondoltunk, hanem, hogy nem beszélnek angolul….

Megosztás

Most már érthető, hogy a magyar miniszterelnökhelyettes és az oly sok mindennek minisztere miért szajkózza egy az egyben azt, amit Orbán jónak tart! Azért, mert a szegény tudatlan párák nem beszélnek angolul, így bármit bevesznek, amit lefordítanak nekik. Lehet, hogy ezért törölték el a diplomához szükséges nyelvizsga-kritériumot is?

Megosztás

Most már érthető, hogy a magyar miniszterelnökhelyettes és az oly sok mindennek minisztere miért szajkózza egy az egyben azt, amit Orbán jónak tart! Azért, mert a szegény tudatlan párák nem beszélnek angolul, így bármit bevesznek, amit lefordítanak nekik. Lehet, hogy ezért törölték el a diplomához szükséges nyelvizsga-kritériumot is?

Bukta….

Emlékeznek, amikor 2014-ben Vida Ildikó NAV-elnök meglepetésszerű támadással szerette volna megszorongatni az amerikai ügyvivőt, így lesben állt a nagykövetség bejáratánál, a Hír tévé stábjával megerősítve. A NAV-elnök a tervébe azonban elfelejtett beépíteni egy apróságot:

hogy Amerikában nem magyarul beszélnek, ő maga viszont egy szót sem tud angolul. Ezért a Hír tévé, amely Goodfriend megszégyenülését lett volna hivatott megörökíteni, végül Vida Ildikó zavarát rögzítette.

A Pintér-Semjén tudóspáros az amerikai nagykövetségen járt….

A lármázás és a feltétel nélküli megbékélés nem lehet politikai álláspont

– mondta az amerikai nagykövetség függetlenség napi fogadásán David Pressman nagykövet. A beszédet végighallgatta a meghívottak között Semjén Zsolt és Pintér Sándor.

Mindketten tolmácsot kértek, amikor később a nagykövettel beszélgettek négyszemközt, így nem valószínű, hogy bármit is értettek a nagykövet beszédéből, de minden bizonnyal még aznap megkapják a „hiteles fordítást”, hogy kellőképp bele tudjanak kötni.

Pressman szerint…

A nagykövet a függetlenség lényegéről beszélt, ami Amerika lelkének szerves része, és függetlenségre vágynak a magyarok is. Ez azonban nem jelent elszigeteltséget, vagyis attól, hogy egy ország független, még hasonló értékeket valló szövetségi rendszerek tagja lehet, hogy együtt erősebbek legyenek. A szövetségek nem csökkentik, hanem garantálják a függetlenséget.

„Amerika ereje nem csak a saját katonai erőnkből fakad, hanem ezekből a demokratikus szövetségekből is.”

A magyarok is értik ezt, éppen ezért fogadta be Magyarországot a NATO, ennek jövőre lesz 25 éve. Akkor Martonyi János külügyminiszter arról beszélt, hogy

„a múltban a magyarok gyakran panaszkodtak az elhagyatottságra, és arra, hogy egyedül kell küzdeniük. Ennek végre vége. Magyarország hazatért, újra családban vagyunk.”

És igaza volt. Magyarország a NATO család tagja. Mint tudjuk, a családok bonyolultak tudnak lenni. Nem mindenki ért egyet mindenben. A családtagok néha nem értenek egyet, vitatkoznak vagy civakodnak. De ami összetartja a családokat, az erősebb, mint ami szétválasztja őket. És mindig a család az első.

Az európai történelem egy egyedülállóan sorsdöntő pillanatában vagyunk, amikor Oroszország folytatja brutális agressziós háborúját Ukrajna ellen.

Ilyenkor nincs helye a barátokkal folytatott politikai háborúknak. Valódi háború fenyegeti ugyanis azt a világrendet, amelynek védelmén a NATO oly sokáig dolgozott.

Azt akarjuk, hogy ez a háború véget érjen. Békét akarunk. De ez csak akkor történik meg, ha az oroszok felhagynak az egyoldalú agresszióval és hazamennek. A háborús pártokról, a háborúpárti országokról sőt a háborúpárti nagykövetekről (is) szóló zaj ellenére a lármázás valójában nem lehet politikai álláspont. Ahogyan a feltétel nélküli megbékélés sem.

Az Egyesült Államok talán minden eddiginél jobban összpontosít a Magyarországgal való kapcsolatára. Szorosan figyelemmel kísérjük, hogy Magyarország hogyan dönt.

Itt az ideje, hogy mindannyian, egységesen elismerjük a közös demokratikus értékeinket, az Oroszország által jelentett fenyegetést, valamint szövetségünk erejét. Védjük meg, erősítsük meg, bővítsük ezt a szövetséget! Egységünk nem aláássa függetlenségünket, hanem megvédi azt. Csak egy pillantást kell vetnünk a történelemre, hogy ezt megértsük.

De ahogyan azt egy családban is szokás:

nem adjuk fel, nem várakozunk tétlenül, nem várjuk, hogy a dolgok maguktól eltűnjenek. Beleállunk, elkötelezzük magunkat, keményen dolgozunk, újrakezdjük, és erősebbek leszünk! Mindvégig együtt.”

A fogadás hivatalos része után….

A fogadás hátralévő idejében rock&roll zenekar játszott. Pressman nagykövet a kertben beszélgetett és fotózkodott a vendégekkel. Hadházy Ákosnak és Mellár Tamásnak nem kellett tolmács.

„Megtiszteltetés volt, hogy részt vehettem a függetlenség napja alkalmából az Egyesült Államok nagykövetsége által rendezett fogadáson. Tudom, hogy a propagandasajtó majd mit hoz le erről, de Magyarország helye a nyugati világban van, az Egyesült Államok az egyik legfontosabb szövetségesünk. Ugyanakkor persze tartsuk észben: senki nem fogja helyettünk megoldani a gondjainkat, nekünk magunknak kell kivívni újra a szabadságot!”

-írta a képviselő közösségi oldalán.

Forrás

Szerző