Kerítésen túl
Mi lesz velünk emberkék? – klímakonferencia az USA nélkül
Csaknem 200 ország képviselői egész éjjel tanácskoztak Bonnban. A résztvevő csaknem kétszáz ország küldöttei megállapodtak abban, hogy megvizsgálják a jelenlegi terveket az üvegházhatású gázok további csökkentésére.
Sikeres volt az ENSZ klímakonferenciája
– mondta a németországi Bonn városában megrendezett tanácskozás elnöke, az esemény zárónapján. Az eredetileg péntek estig tartó tanácskozás végül szombat hajnalban ért véget.
„Nagyon örülnünk kell annak, hogy sikeres volt a klímakonferencia. Elvégeztük a feladatunkat, haladni tudtunk a párizsi klímaegyezményben leírtak megvalósításában, illetve előkészítettük a jövő évi klímacsúcson elérni kívánt további fontos lépéseket.”
– mondta Frank Bainimarama, a konferencia elnöke.
2018-ban a lengyelországi Katovice lesz a helyszíne az ENSZ klímakonferenciájának, decemberben. A jövő évi csúcson véglegesítik a párizsi klímaegyezményben rögzített célok eléréséhez szükséges szabályokat, miután az ENSZ októberben kiadja jelentését arról, hogy tartható-e a vállalt maximális hőmérsékletnövekedés.
Ezrek tüntettek Bonnban, az eddigieknél hatékonyabb klímavédelmi intézkedéseket követelve. A német nagyváros a nemzetközi klímakonferencia helyszíne, csaknem kétszáz ország küldöttei tanácskoznak.
Klímáról az USA nélkül
Nagy kihívás a résztvevőknek, hogy miként lehet tartani a 2015-ös párizsi megállapodás, eddigi legszigorúbb vállalásait úgy, hogy az Egyesült Államok nemrég kilépett az egyezményből. Az amerikai elnök, Donald Trump tagadja a globális felmelegedés tényét, és intézkedéseivel a fosszilis energialobbinak kedvez, miként azt a választási programjában is ígérte.
Bár az USA állami vezetők szintjén nem vesz részt a mostani bonni tárgyalásokon, vannak személyek, akik az Egyesült Államokból érkeztek a konferenciára. Az USA tagállamainak több kormányzója, hivatalos és közéleti személyisége, szakértője hangoztatja, hogy Trump intézkedései ellenére a maguk területén és hatáskörükben mindent megtesznek a klímavédelem érdekében.
Erről beszélt a bonni tanácskozások helyszínén Davenport polgármestere, Frank J. Klipsch is, aki hangsúlyozta, hogy sok amerikai vezető van az egyes államok szintjén, akik tudatában vannak, hogy fontos tenni a már elkezdett munkában a célokért.
St. Gabriel polgármestere, Lionel Jognson azt tette hozzá, hogy igyekeznek nyomást gyakorolni, hogy az USA részese maradjon a klímavédelmi erőfeszítéseknek.
Az amerikai elkötelezettségét hirdető pavilon tehát nem szövetségi stand, mégis látványosan demonstrálja, hogy számos amerikai támogatja tettekkel és anyagilag a globális felmelegedés elleni küzdelmet.
forrás: euronews
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.
Friss
- Ki, hogy… Orbán például így…..
- Hajdu Péter érti az idők szavát: középre tarts – ‘… k*rvára nem találkoztam Rogán Antallal, még csak telefonon sem egyeztettem vele’
- Katonai-riszatoborzó Zalaegerszegen, avagy a helyi kultúros érezte, hogy pálya van…..
- Ha bénázol a Mészáros-féle edzőteremben, akkor fizetsz – Bizony, keményedik az élet ….
- A TISZA Párt EP-képviselőjének felesége munkaügyi pert indított volt munkaadója, a minisztérium ellen
- Kamatot emelt az OTP a lakáshiteleknél – Követőkre talál?
- Lázár közszolga pökhend-üzemmódban: egy csekk és más semmi – 5000 Mrd, és viheti a Főváros a területet
- Ha azt hitte, hogy Orbán nem tudja meglepni, tévedett….
- Karácsony Gergely: győztünk!
- 4 ok, amiért megéri zöld energiára váltani