Kerítésen innen
Miért cuccol a Várba Szalay-Bobrovniczky minisztériuma, onnan jobb a ránklátás? – kommentelték a HM költözésének hírét
A hivatalos verzió: minden ország szuverenitásának egyik legfőbb jelképe és biztosítéka az önálló haderő. A Budai Várnegyed a magyar történelem, kultúra és az államélet ikonikus helye, tehát indul a költözés – tudatta a HM közleménye az MTI-vel.
A hivatalos verzió: minden ország szuverenitásának egyik legfőbb jelképe és biztosítéka az önálló haderő. A Budai Várnegyed a magyar történelem, kultúra és az államélet ikonikus helye, tehát indul a költözés. A HM azzal érvel, hogy a költözésre a méltó és megfelelő környezet miatt van szükség.
A Lánchídon busszal…? Még mit nem!
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszterről már egy ideje lehetett hallani, hogy szívesen kiebrudalná a Hadtörténeti Intézet és Múzeumot (HIM) a budapesti Kapisztrán térről, helyére pedig saját tárcáját költöztetné. 2022 júliusában az Azonnali arról cikkezett, hogy már el is kezdték a múzeumi tárlatok bontását. Azt, hogy ez mekkora költséggel jár, nem részletezték.
A bejelentés: arccal a múltba!
„Minden ország szuverenitásának egyik legfőbb jelképe és biztosítéka az önálló haderő. A mai Magyar Honvédség jogelődjének tekintett 1848-49-es honvéd hadsereg és azt irányító minisztérium egyszerre volt ilyen jelkép és az önálló államiság megtestesítője. Az 1867-es kiegyezéssel megszülető Magyar Honvédség vezetésére önálló minisztérium alakult, melynek méltó elhelyezésére a Budai Várban került sor. A Budai Várnegyed a magyar történelem, kultúra és az államélet ikonikus helye.
A Honvédség vezetésének ide történő telepítése jól mutatta a magyar fegyveres erő iránti általános megbecsülést.
Az elmúlt évtizedekben nemcsak a Magyar Honvédség, de a Honvédelmi Minisztérium struktúrája is – mind szerkezeti, mind fizikai értelemben – olyan állapotban rekedt meg, ami
nem tette lehetővé a jelenkor kihívásainak és feladatainak megfelelő környezet kialakítását.
Majd Orbán…..
Az ötödik Orbán-kormány, valamint a korábban megkezdett honvédelmi- és haderőreform azonban minden eddiginél nagyobb figyelmet és jelentőséget szentel a Magyarországot és a magyar embereket megfelelő erővel megvédeni képes, a szövetségesi kötelezettségekből adódó feladatokat magas színvonalon ellátó haderő kialakítására.
A haderő katonaszakmai vezetését végző Honvéd Vezérkar mellett a Honvédelmi Minisztérium végzi a polgári irányítást, a honvédelemhez kapcsolódó, valamint a szövetségesi rendszerekből adódó állami vezetői feladatokat, amely hazai és nemzetközi téren egyaránt nagy figyelmet kap.
E feladat méltó és megfelelő környezetben történő ellátásának érdekében a Honvédelmi Minisztérium fokozatosan a Hadtörténeti Intézet és Múzeum korábbi, Kapisztrán téri épületébe költözteti a minisztérium vezetésének egyes szervezeti egységeit.
A Hadtörténeti Intézet és Múzeum gyűjteménye a modern kiállítótérré alakított Bálnában, illetve a magyar történelem egyik legjelentősebb központjában, Székesfehérváron kap méltó helyet. Minden, ezzel kapcsolatos információért, kérjük, kísérjék figyelemmel az intézmény honlapját. A Hadtörténeti Levéltár a továbbiakban is változatlanul, eredeti helyén működik”
-fejeződik be a közlemény.
Szerző
Friss
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátsághoroszkóp, itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten