Connect with us

Sport

Minden bevetve: sohasem vesztettünk egymás után három Eb-mérkőzést, megszülethet 1902 óta íródó történet 2000. gólja

Minden bevetve: sohasem vesztettünk egymás után három Eb-mérkőzést, megszülethet 1902 óta íródó történet 2000. gólja
Megosztás

A „sorsdöntőnek” -ki szerint mi a sorsdöntő: vannak akik szerint hogy lesz-e elég háziorvos minden magyar településen, hogy lesz-e elég nőgyógyász, belgyógyász, sebész, gyógytornász, ápoló a kórházakban, hogy meg tudjuk-e óvni a termőföldjeinket és az ivóvíz kincsünket, az ázsiai akkumulátorgyárakkal szemben- nevezett vasárnap esti Magyarország-Skócia EB csoportmérkőzésen már csak focizni kell „a 11-nek”, a többit itthon intézi a média.

„Egy egész nemzet szorít. Hajrá, magyarok!”

Az egész vasárnap a közösségi oldalakon és a médiában úgy általában a ráhangolás jegyében telt. Különböző megszólalók vérmérsékletük szerint jelentették, hogy honnan nézik majd az esti meccset, merre vonul éppen a helyszínen készülők serege és magyarázzák el pár szóban, hogy aki magyar, az ….. A Nemzeti Sport összeállítást közölt a két csapat előéletéről, amiből persze a magyarok kerültek ki esélyesebbként, néhol elég fura párhuzamok felemlítésével.

  • Marco Rossi válogatottjának legtöbbre taksált játékosa Szoboszlai Dominik (75 millió euró), akinek az értékét több mint kétszeresére becsüli az átigazolási portál, mint a skótoknál a lista élén álló Scott McTominayét, a Manchester United védekező középpályásáét (32 millió euró).
  • Ha a két válogatott mostani Eb-szereplését hasonlítjuk össze, akkor a skótok a legfontosabb mutatóban, a pontok számában jobban állnak, viszont a játék több fontos elemében – például a labdabirtoklásban, a passzpontosságban, a támadások, a cselek és a megnyert párharcok számában – Marco Rossi válogatottja áll előrébb.
  • A két szövetségi kapitány közül a szigetországiakat irányító, 60 éves Steve Clarke meccsenkénti pontátlaga a teljes edzői pályáját tekintve (1.51) jobb, mint az 59 esztendős Marco Rossié (1.43). Ha azonban csak a jelenlegi csapatukat vesszük figyelembe, akkor már az olasz-magyar szakember az eredményesebb (1.69, illetve 1.63 pont). Rossi mérlege a magyar válogatott kispadján: 65 mérkőzés, 32 győzelem, 14 döntetlen, 19 vereség, 93–70-es gólkülönbség. Steve Clarke mutatója: 57 találkozó, 27 diadal 12, iksz, 18 kudarc, 92–83.

Tovább is van….

  • A találkozót az Eb-keret egyetlen Európán kívüli játékvezetője, az argentin Facundo Tello vezeti. Munkáját honfitársai segítik a partvonalak mellett, a negyedik játékvezető norvég, a VAR-szoba pedig spanyol-portugál összetételű lesz. A magyarvalogatott.hu portál szerint 1910 óta csak három argentin játékvezető fújt eddig a magyar válogatottnak. A mérleg velük kiegyenlített (1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség). Közülük az egyetlen tétmérkőzésen, az 1966-os angliai világbajnokságon Bulgária ellen Roberto Goicoechea fújt. Jó ómen, hogy azt a mérkőzést 3:1-re Magyarország nyerte meg. Tello a mostani tornán a Törökország–Grúzia összecsapást vezette, és mindössze három sárga lapot osztott ki.
  • Ez lesz a magyar labdarúgó-válogatott 1902 óta íródó történetének 993. hivatalos mérkőzése, a csapat a Nemzeti Labdarúgó Archívum kimutatása szerint eddig összesen 1997 gólt szerzett (1454-et kapott), így vasárnap este megszülethet a jubileumi 2000. találat, amely győzelem esetén akár továbbjutással párosulhat.
  • Két meccset zsinórban legutóbb 2021 szeptemberében vesztettünk Marco Rossival (Albánia 0–1, majd Anglia 0–4, olyan pedig egyszer fordult elő, hogy megszakítás nélkül háromszor kapott ki vele a magyar nemzeti tizenegy, közel öt éve, 2019 őszén (Montenegró 1–2, Szlovákia 1–2, Horvátország 0–3).

Egy vélemény a közösségi médiából….

„Olvasom sok helyen, hogy sorsdöntő mérkőzés vár a magyar válogatottra.

Nem, egy labdarúgó mérkőzés nem sorsdöntő. Igazából tök lényegtelen is, lévén egy szórakoztatóipari termékről van szó, amit én például nagyon szeretek nézni, meg játszani is, de sem ez, sem egy másik mérkőzés nem sorsdöntő és nem is lesz az soha.

  • Sorsdöntő a magyarság szempontjából az, hogy sikerül-e vonzóvá tenni a pedagógusi pályát, hogy a jövőben minél több fiatal válassza azt magának hivatásnak, hogy a ma született magyar gyerekek már jobb oktatási rendszerben tanulhassanak, mint a korábbi nemzedékek tagjai.
  • Sorsdöntő az, hogy lesz-e elég háziorvos minden magyar településen, hogy lesz-e elég nőgyógyász, belgyógyász, sebész, gyógytornász, ápoló a kórházakban.
  • Sorsdöntő, hogy meg tudjuk-e óvni a termőföldjeinket és az ivóvíz kincsünket, az ázsiai akkumulátorgyárakkal szemben.
  • Sorsdöntő, hogy képesek leszünk olyan országot építeni, ahonnan nem többen mennek el, mint ahányan jönnek.
  • Sorsdöntő, hogy Magyarország a jövőben olyan hely lesz, ahol a párok szívesen vállalnak gyereket, mert jelenleg sajnos nem ilyen, emiatt is csökken drasztikusan a magyarság létszáma.

Ezek sorsdöntő kérdések. Az meg csak egy kurva meccs, aminek az égadta világon semmilyen jelentősége nincs.

Ha nyer a válogatott, holnap ugyanúgy nem lehet majd megszületni Mosonmagyaróváron, ugyanúgy 30 ezer hajléktalan ember lesz az utcákon, ugyanúgy omlani fog a vakolat a gyerek iskolájában, ugyanúgy szennyezni fognak az akkugyárak, ugyanúgy több ember fog kivándorolni nyugatra, mint amennyien hazamennek.

Ráadásul a teli torokból Ria-Riázó szurkolónak ugyanúgy 850 eurónak megfelelő forint lesz a bére, akár nyer a csapat, akár nem.”

SKÓCIA
Kapusok: 21 – Zander Clark (Hearts), 1 – Angus Gunn (Norwich City – Anglia), 12 – Liam Kelly (Motherwell)
Védők: 16 – Liam Cooper (Leeds United – Anglia), 5 – Grant Hanley (Norwich City – Anglia), 13 – Jack Hendry (Al-Ettifak – Szaúd-Arábia), 22 – Ross McCrorie (Bristol City – Anglia), 26 – Scott McKenna (FC Köbenhavn – Dánia), 15 – Ryan Porteous (Watford – Anglia), 2 – Anthony Ralston (Celtic), 3 – Andrew Robertson (Liverpool – Anglia), 24 – Greg Taylor (Celtic), 6 – Kieran Tierney (Real Sociedad – Spanyolország)
Középpályások: 17 – Stuart Armstrong (Southampton – Anglia), 11 – Ryan Christie (AFC Bournemouth – Anglia), 14 – Billy Gilmour (Brighton – Anglia), 20 – Ryan Jack (Rangers), 7 – John McGinn (Aston Villa – Anglia), 8 – Callum McGregor (Celtic), 23 – Kenny McLean (Norwich City – Anglia), 4 – Scott McTominay (Manchester United – Anglia)
Támadók: 10 – Ché Adams (Southampton – Anglia), 19 – Tommy Conway (Bristol City – Anglia), 25 – James Forrest (Celtic), 18 – Lewis Morgan (New York Red Bulls – Egyesült Államok), 9 – Lawrence Shankland (Hearts)
Szövetségi kapitány: Steve Clarke

MAGYARORSZÁG
Kapusok: 12 – Dibusz Dénes (Ferencvárosi TC), 1 – Gulácsi Péter (RB Leipzig – Németország), 22 – Szappanos Péter (Paksi FC)
Védők: 3 – Balogh Botond (Parma – Olaszország), 21 – Botka Endre (Ferencvárosi TC), 24 – Dárdai Márton (Hertha BSC – Németország), 5 – Fiola Attila (Fehérvár FC), 2 – Lang Ádám (Omonia – Ciprus), 6 – Willi Orbán (RB Leipzig – Németország), 4 – Szalai Attila (SC Freiburg – Németország)
Középpályások: 14 – Bolla Bendegúz (Servette – Svájc), 26 – Kata Mihály (MTK Budapest), 11 – Kerkez Milos (AFC Bournemouth – Anglia), 15 – Kleinheisler László (Hajduk Split – Horvátország), 8 – Nagy Ádám (Spezia – Olaszország), 18 – Nagy Zsolt (Puskás Akadémia FC), 7 – Loic Nego (Le Havre – Franciaország), 13 – Schäfer András (Union Berlin – Németország), 17 – Callum Styles (Sunderland – Anglia)
Támadók: 9 – Ádám Martin (Ulszan HD – Dél-Korea), 23 – Csoboth Kevin (Újpest FC), 16 – Gazdag Dániel (Philadelphia Union – Egyesült Államok), 25 – Horváth Krisztofer (Kecskeméti TE), 20 – Sallai Roland (SC Freiburg – Németország), 10 – Szoboszlai Dominik (Liverpool FC – Anglia), 19 – Varga Barnabás (Ferencvárosi TC)
Szövetségi kapitány: Marco Rossi (olasz-magyar)

Szerző