Kerítésen innen
Mindennapi összeesküvéselméletünket add meg nekünk…. – Ha nem, gyártunk magunknak!
Amikor az ember -tisztelet a kivételnek, akikből remélhetőleg egyre több van!- a mindennapjai gondjait nem tudja megoldani, hiszen a fizetése annyi, amennyi, ahogy a megélhetés költsége is, akkor hajlamos világösszeesküvést sejteni, ami okolható a helyzetéért.
Amikor az ember -tisztelet a kivételnek, akikből remélhetőleg egyre több van!- a mindennapjai gondjait nem tudja megoldani, hiszen a fizetése annyi, amennyi, ahogy a megélhetés költsége is, akkor hajlamos világösszeesküvést sejteni, ami okolható a helyzetéért. Magyarországon ez különösen kézenfekvő megoldás, hiszen óriásplakátokon hirdeti az emberek gondjára-bajára oly érzékeny kormány, hogy „nyomják Krahácsot”.
A „zöldbékás” logó
Alapelv, hogy amit nem ismerünk, amiről nem tudunk, attól félünk. Mondjuk utána is nézhetnénk, de az strapás….. Konteós csoportokban időről időre felbukkan egy elmélet arról, hogy
a Rainforest Alliance és a Apeel címkéi azt mutatják az élelmiszereken, hogy azok mérgezettek, károsak vagy „mRNS van bennük”.
Erre a legnagyobb érv az, hogy
mindkét céget támogatta a Bill és Melinda Gates Alapítvány, úgy tűnik, 2023-ban ez bőven elég ahhoz, hogy egy cégre ráhúzzák a vizes lepedőt.
Pedig a Rainforest Alliance valójában egy nonprofit szervezet, amely a fenntartható termékeket jelöli meg, az Apeel pedig olyan védőréteget gyárt gyümölcsökre és zöldségekre, amely megakadályozza a vízvesztést, és megóvja a gyümölcsöt az oxigénnel való kölcsönhatástól, hogy tovább maradjon friss.
A két vállalatot érintő álhírek igazán 2023-ban kezdtek terjedni, és bejárták a magyaron kívül a lengyel, cseh, szlovák, bolgár, német és görög közösségi médiát is.
Ezzel szemben a tények….
A kis zöld béka a Rainforest Alliance logója, ez jelzi egy terméken, ha az megfelel a nonprofit szervezet környezeti, társadalmi és gazdasági fenntarthatósági feltételeinek. Jellemzően gyümölcsökön, kakaótartalmú ételeken, teákon és kávékon bukkan fel, és azért a béka a jele, mert tudósok a békát egyfajta bioindikátornak tartják – ha valahol egészséges a békapopuláció, ott valószínűleg a környezet is az, és fordítva. Fontos megjegyezni, hogy a békás logó nem azt jelenti, hogy az adott termék teljes egészében megfelel a Rainforest Alliance feltételeinek, hanem azt, hogy egy-egy összetevője (például a kakaó vagy a kávé) származását tanúsítják.
A Rainforest Alliance-t (néhány elmélettel ellentétben nem Bill Gates, hanem) Daniel Katz alapította 1986-ban, 24 évesen. Bill Gatesnek nincs tulajdonrésze, vezetői pozíciója és semmilyen befolyással nem bír a szervezetben. A Bill és Melinda Gates Alapítvány azonban valóban támogatta a Rainforest Alliance-t 16 évvel ezelőtt, 2007-ben, a mezőgazdaság fejlesztésére egészen pontosan 5 343 025 dollárral, 53 hónapos végrehajtási idővel. Ez egy egyszeri összeg volt, azóta nincs nyoma, hogy Bill Gates bármilyen módon belefolyna a szervezet munkájába.
A Rainforest Alliance bevételei jelentős részben jogdíjakból érkeznek (több mint 55,6 millió dollár), ezután következnek az állami támogatások (több mint 20 millió dollár), majd ezt követik csak az alapítványok és vállalati támogatások (7 millió dollár), ennek képezi részét Bill Gates alapítványának támogatása is.
Mondhatjuk így is….
Egy vélemény a közösségi médiából:
„Rainforest Alliance Certified esete az okos magyarral!
„A Rainforest Alliance pecsét az emberek és a természet szebb jövőjét jelenti. Az emberi jogokat tiszteletben kell tartani a minősített gazdaságokban – minden alkalmazott számára biztonságos munka- és lakhelyet kell biztosítani. A producerek speciális képzésben részesülnek olyan témákban, mint a nemek közötti egyenlőség, valamint a gyermekmunka és a diszkrimináció elkerülése. A Rainforest Alliance kiáll a mezőgazdasági termelők és dolgozók jobb életkörülményeinek megteremtése mellett, például a termelők fenntarthatóbb gazdálkodási módok támogatásával. Ennek eredményeként magasabb terméshozamot érnek el, alacsonyabbak a költségek, és jobban tudnak alkalmazkodni a klímaválság következményeihez. A tanúsított termelők aktívan hozzájárulnak a környezetvédelemhez is, például a természeti erőforrások körültekintő használatával, kevesebb műtrágya és növényvédőszer használatával, illetve a hulladék elkerülésével. A képzések azt is megtanítják, hogyan őrizheti meg a védett erdőterületeket és ezáltal a biológiai sokféleséget.”
A fentiekben látható leírva, hogy mit takar a „zöldbékás” logó, de persze az „okos” magyar az tudja, hogy ez hazugság! ?
Az „okos” magyar Bivalybasznád alsóról, tudásban felfegyverkezve „az élet iskolájából” kapásból megmondja, hogy ez bizony Bill Gates alapítványának ármánykodása, meg persze Soros, meg mRNS, meg „mindmeghalunk”, meeeer ircsák a magyart! Én csak annyit kérek, hogy próbálj meg gondolkozni, amíg még legális és ne ülj fel minden hülyeségnek!”
Szerző
Friss
- Októberi csillagjegyek, figyeljetek
- Lázár János szintet lépett, lefelé
- A Momentum szervezi a szabadvárosok ellenállását a kormány legújabb sarcával szemben
- Ma éjjel kerülje a Szabadság hidat – Őszi nagytakarítást végeznek
- Az üléspont határozza meg az álláspontot – Mindenki nyertesnek érzi magát Orbán EU-szereplése kapcsán
- Sarcolnak rendületlenül – Újabb kést tart az önkormányzatok „nyakához” az Orbán-kormány
- „Apa, kezdődik”, Orbán Viktor hamarosan felszólal az EP-ben – Frissítve a felszólalással és a reakciókkal
- 100 millió eurós csalódás: Mudryk elvesztette helyét a Chelsea kezdőcsapatában, de nem akarják eladni
- Novák Katalinnak már papírja is van arról, hogy folytatódhat a habzsi-dőzsi – Leszavazták a DK indítványát
- A 13. csillagjegy: a Kígyótartó