Banánköztársaság
Mindjárt itt van a Digitális jólét!
Csak még egy kicsit várni kell rá. Míg korábban a kreatív lopás szinonimája volt az útépítés és vasútfejlesztés – került, amibe került, addig manapság már egyre kifinomultabb módszerekkel lehet irányítottan állami, európai pénzt kivonni a rendszerből.
Erre a most divatos koronavírus-járvány miatti befektetés ösztönzés mellett az informatika bármely területe aranybánya lehet azoknak, akik közel ülnek a „digitális tűzhöz”.
Nyilvánvalóan sok olyan gazdasági terület van, ahol jól jönnek a könnyen guruló adóforintok. Ilyen a feneketlen bendőjű magyar mezőgazdaság, ahol számolatlanul lehet költeni, a megszavazott uniós támogatásokon felül lehet támogatni a gazdákat, vállalkozókat. Mindig éppen másik ágazat kap jelentős marketing kampányt. Egyszer a tej, aztán a méz, máskor a gyümölcs (eper, dinnye, alma), majd birka- és a vadhús van soron.
Egyszerű, mint az egyszeregy
A virtuális gazdaság még csak most kap rá az ingyen pénz ízére. Míg a Szilícium-völgyben a tech cégek egyetlen kanyi centre sem számíthatnak az államtól, addig minálunk divat lett start-up vagy csupán start-up cégeknek mondott vállalkozások támogatása.
Az MTI írja, hogy kedden Budapesten megkötötték a Digitális jólét tőkeprogram első szerződését, amely 450 millió forint kockázati tőkebefektetéshez juttatja a Floor99 PropTech Fejlesztő Kft.-t.
Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) digitalizációért felelős helyettes államtitkára elmondta:
„a tőkeprogram keretében mostanáig majdnem 700 millió forint befektetésről döntöttek, így hamarosan újabb megállapodások jöhetnek létre. Az államtitkár közölte, hogy a Floor99 PropTech Fejlesztő Kft. a Tablog nevű digitális irodai beléptetőrendszerrel nyerte el a támogatást.”
Semmi rosszat nem akarok mondani a Tablog-ról, de be kellene látni, hogy nincs ebben semmi truváj. Egy élelmes cég csinált egy, talán hiánypótló alkalmazást és rendszert, amit jó pénzért el lehet adni az irodaházak üzemeltetőinek. Ennyi.
A piacon valószínűleg van néhány versenytársuk és ez így van jól
Ezen a területen semmi keresnivalója nem lenne az államnak.
Pintér Zoltán a Floor99 PropTech Fejlesztő Kft. ügyvezetője az MTI kérdésére elmondta, hogy a régiós terjeszkedéshez 20 munkatárs felvételét tervezik. Szeptembertől Ausztriában szeretnék a terméküket bevezetni, majd Németországban, Svájcban, ezt követően pedig a lengyel, a cseh és a szlovák piacon is megjelenhet a Tablog.
Az alkalmazás létjogosultságát a cégvezető szerint a járványhelyzet is igazolta, hiszen minden eddiginél nagyobb az igény egy korszerű, személyes érintkezés nélküli, okostelefonos-táblagépes beléptetőrendszerre, amely a kapcsolódó alkalmazásokkal például testhőmérséklet-mérést is lehetővé tesz.
De a lényeg most jön
„A Digitális jólét tőkeprogram 8 milliárd forintos keretösszegére a közép-magyarországi térségen kívüli cégek pályázhatnak olyan fejlesztésekkel, amelyek a Digitális jólét program (Djp) stratégiai céljaihoz illeszkednek. Az infokommunikációs és digitális termékekre, szolgáltatásokra 10 millió és 500 millió forint közötti kockázati tőkebefektetés nyerhető.”
Szóval így lehet majd eltapsolni 8 milliárd adóforintot
Ami sokkal égetőbb lenne! A magyar kormány olyan rendszer, alkalmazás kiépítéséért és telepítéséért fizessen, amivel valódi digitális oktatást lehetne kiépíteni. Nem csak vészhelyzetre!
(MTI)
Gyarmathy Éva: ez a szörnyszülött se nem távoktatás, se nem digitális
Szerző
Friss
- Barátsághoroszkóp, itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”