Banánköztársaság
Ne játsszunk katonásdit!
Egyre aggasztóbb méreteket ölt a hétköznapi militarizmus, pontosabban az, ahogyan a kormányzat mindenkit a katonaság felé szeretne terelni.
A minap írtunk arról, hogy egyre népszerűbb a Magyar Honvédség, a hírek szerint a munkanélkülivé vált fiatalok egy része úgy látja érdemes tartalékos katonának állni.
A bukott honvédelmi miniszter Honvédelmi Sportszövetséget szervez, míg olimpikonok és más sportolók önként és dalolva állnak be a sportszázadba.
De nézzük sorjában…
A haza védelme nemzeti ügy, a honvédelmi sportközpontok megépítésével pedig az a szellemiség is erősödik, amely a közösséget össze tudja tartani – jelentette ki a hazafias és honvédelmi nevelésért felelős kormánybiztos csütörtökön Baján.
Simicskó István a volt Vaskúti úti laktanya közelében megépülő honvédelmi sportközpont alapkőletételén elmondta: a kormány lehetőséget kíván adni az embereknek, hogy “a sporttevékenységet minél magasabb szinten és minél szélesebb körben élhessék meg”.
A kormánybiztos hangsúlyozta: valamennyi járásban épül majd honvédelmi sportközpont, amelyekkel további cél egy
“sportolónemzet felépítése, mivel kiváló teljesítményű sportolóinknak köszönhetően a sport nagy nemzeti kincsünk”.
Magyarország a 177 olimpiai aranyéremmel a nemzetek sorában a nyolcadik helyen áll – emlékeztetett Simicskó István.
Érdekes, de mit akarhat ezzel a statisztikával Simicskó, tudtommal az olimpiákon nem katonák – kevés kivétellel – , álltak fel a dobogóra. Sőt, az olimpizmus eszméje a béke talaján áll.
A Magyar Olimpiai bizottság talán figyelmeztethetné Simicskót
„Az Olimpiai Játékok az egyéni vagy csapatsportágakban szereplő sportolók között, és nem a nemzetek közötti versengést jelenti.”
Idézzünk csak még az Olimpiai Chartából
„Az Olimpizmus célja, hogy a sportot az emberiség harmonikus fejlődésének a szolgálatába állítsa egy békés társadalom előmozdítása és az emberi méltóság megőrzése érdekében.”
Szerencsére szó sincs semmilyen katonai sportról vagy annak eszményesítéséről. Sőt!
Simicskó István, a hazafias és honvédelmi nevelésért felelős kormánybiztos (b) és Zsigó Róbert fideszes országgyűlési képviselő a Baján épülő honvédelmi sportközpont alapkőletételén. Fotó: MTI/Máthé Zoltán
De, menjünk vissza Bajára!
Baja az első ütemben megépülő honvédelmi sportközpontok sorában – Balassagyarmat és Újfehértó után – a harmadik helyszín.
A megye második és az ország huszonötödik legnépesebb településének laktanyái révén komoly katonai hagyománya van, és 1803 óta lövésztársulat is működik a városban. Ezt a hagyományt örökítenék tovább a sportkomplexumban, csak már 21. századi körülmények között – tette hozzá a kormánypárti politikus.
A nettó, több mint 650 millió forint összegű beruházás során az önkormányzat által biztosított telken egy 712 négyzetméter alapterületű földszintes, tetőtér beépítéses épület jön létre. A munkálatok várhatóan jövő nyárig tartanak majd.
Simicskó István kiemelte: olyan multifunkcionális sportkomplexumok épülnek országszerte, amelyek a sportlövészetnek helyet adó lőtér mellett küzdő- és technikai sportok gyakorlásához nyújtanak teret, de a helyi igényekhez igazodva egyéb tevékenységek, illetve a közösségépítés lehetőségei és feltételei is biztosítottak lesznek.
Azt már mi tesszük hozzá, hogy Simicskó szervezete a Honvédelmi Sportszövetség a 2021-es költségvetésben 1,3 milliárd forintot kapott, hogy a bukott miniszter katonásdit játsszon.
Egyenruhában bizonyítanak a katonasportolók
De még ez sem elég. Ahogy már a cikk elején említettem új divat, hogy a sportolókat, olimpikonokot „besorozzák” a sportszázadba. Na, persze nem úgy, mint Czinege elvtárs idején, amikor a sorkatonai szolgálatra kötelezett fiatal sportolók, ha akarták, ha nem akarták a Budapest Honvéd „kötelékében” találták magukat.
Bár a napirend szerinti élet, a fegyelmezett magatartás, a fizikai és mentális edzettség nem áll távol az élsportolóktól, a katonai ismeretek magas szintű elsajátítása számukra sem egyszerű feladat. Az MH Altiszti Akadémia Sportszázadának katonasportolói most járnak alapkiképzésük harmadik hetében.
A fenti videóban feltűnik Kovács Sarolta (öttusázó), Kövér Márton (maratoni kenus) és Siklósi Gergely (párbajtőrvívó) is – mindannyian sikeres sportolók, olimpikonok és bátran kiállnak a katonaság mellett. Népszerűsítik ezt a hivatást.
Véleményem szerint itt lenne a helye és ideje, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság felszólítsa az olimpiára készülő magyar sportolókat, hogy ne vegyenek részt ilyen és hasonló „kiképzéseken” és ne álljanak a katonaság „zsoldjába.”
Forrás: honvedelem.hu/MTI
Szerző
Friss
- Polt Péter szerint így áll az újdörögdi kézigránát-baleset vizsgálata
- ‘Együtt, némán, határozottan, mert néha a csend üvölt a leghangosabban!’ – Agrárminiszter-váró Bábolnán
- Magyar Péter -ahogy Trump is- részt vesz Ferenc pápa temetésén, Orbán Viktor egyelőre egy kiscsikó születésének örvend
- ‘Eddig a gyerekeimet úgy-ahogy békén hagyták’ – eddig…. – fakadt ki Magyar Péter
- Tóth Gabi örömmel jelenti….
- Mennie kell Szalay-Bobrovniczky Kristófnak?
- Hiszed, nem hiszed? – Napi horoszkóp 2025. április 22., kedd
- Donald Trump és neje részt vesznek Ferenc pápa temetésén, az Orbán házaspár még nem nyilatkozott
- Gábor György: nincs szebb, mint az a valóság amely saját magát igazítja ki
- A milliárdokat elnyelő ‘nemzeti köztévénél’ a szakértelem, és nem a párthűség lenne a kiválasztás elve….