Banánköztársaság
„Nemzeti minimummal” a „magyarellenesség” ellen…
November 17-én az úgynevezett „köztévében”, annak is a Szemtől szembe című műsorában ismét „verbális verőlegények” uszultak a magyar ellenzékre. Bár ezúttal nem tajtékoztak a részvevők, sőt, mintha kedélyesen kezelték volna a dolgot, ám amiket mondtak, nagyon is súlyos következményekkel fenyeget, illetve súlyos következmények előjele lehet.
Humorosnak szánt süketelés
A számomra – bevallom – teljesen ismeretlen műsorvezető vendége a „köztévé” „állandó jogi szakértője”, „alkotmányjogász” stb. Lomniczi Zoltán, társa pedig Boros Bánk Levente, főállásban a Fradi B-közép emberi jogaiért – rasszista rigmusok skandálásának szabadságáért – kiálló fő-fő szurkolója volt.
Ha a helyenként humorosnak szánt süketelést lehántjuk, ami marad, az nettó uszítás, a műsorvezető lelkes közreműködésével. A fő célpont ezúttal a Momentum Mozgalom volt, de nyilvánvalóan üzentek az ellenzék egészének. Az üzenet lényege: törvényben kellene előírni a politikusok számára a nemzeti minimumot.
Nem vicces!
Az anyag természetesen föllelhető már – az Alapjogokért Központ „szakvéleményével” kiegészítve – a terrormédia számos darabjában.
Attól tartok, amit előadtak, nem vicces. Bár kétségtelen, hogy hülyéskedésnek vagy éppen hülyeségnek tűnik.
Nézzük például az emlegetett romániai példát: a Momentum nem az RMDSZ, nem Kelemen Hunor mellett kampányolt!
A két „szakértő” ezúttal nem tért ki arra, hogy maga a kampányolás is fölháborító, hiszen arra csak a Fidesznek van joga. Mindössze külföldi ügynöknek minősítették a Momentum vezetőjét…
Mi a nemzetellenes?
De vajon mi a nemzetellenes abban, ha valaki nem támogatja azt a Kelemen Hunort, akinek vezetése alatt az RMDSZ a Fidesz csicskásává züllött? Miért ne lehetne – ha van – román demokratát támogatni, ha már nincs megfelelő magyar jelölt; és egyáltalán: magyar jelöltnek a jelenlegi viszonyok között nyilvánvalóan nincs semmi esélye.
Vagy mi a nemzetellenes abban, ha Cseh Katalin az amerikai kongresszushoz fordul a magyar jogállamiság ügyével? Az USA végül is szövetségesünk, nem mondható éppen diktatórikus türk államnak… Bár jelenlegi elnöke hibbant ugyan, de túlélik…
De hagyjuk a részleteket, csak a lényegre koncentráljunk!
Hogyan lehetne megfogalmazni a politikusok számára kötelező nemzeti minimumot?
Vagy ne is: vizsgáljuk először azt, hogyan lehetne kiválasztani a megfogalmazásra „jogosultakat”. Egyáltalán: mi tehetne bárkit jogosulttá ilyesmi megfogalmazására? Hogyan lehetne elkerülni, hogy a „törvény” ne csupán a Fidesz és kedvence, a Mi Hazánk Mozgalom szempontjait tartalmazza? Hiszen ilyen dologban jó lenne konszenzusra törekedni, mint mondjuk a zalaptákolmány, vagy mint az oktatás szabályainak elfogadásakor…
De ha már fölvetődött: miért csak a politikusokra vonatkozzon? Mi lesz az írókkal, a színészekkel, a tudósokkal, különösen a filozófusokkal, valamint a juhászokkal?!
Lomniczi amerikai példákat említett ugyan, a „dicsőséges múltból”, de nem biztos, hogy manapság követnünk kellene. Igaz, a Frankenstein-állam fölépítése egy ilyen törvénnyel szépen befejezhető… Az ellenzék meg majd eldönti, segédkezik-e ebben.
Schiffer András már jelentkezett.
Szerző
Friss
- Csak beszél és beszél – Ám amit mond, az hátborzongató
- Örülök, hogy hozzájárulhattam a nyaraláshoz! – írta egy hozzászóló Orbán indiai élménybeszámolóját hallva
- Hétfőn vált a Prémium Magyar Állampapír 17,85 százalékos éves kamata 3,95-re – Ki marad és ki megy?
- Miközben csendesen égtek a mozdonyok a Keletiben kiderült, hogy Orbánba beletört az ‘árjuvéda-bicska’ – Napi Lendvaiság
- Magyar György: igazságügyi reform – „Maaargit! Nooormális?”
- Ez egy elég hangos ‘Orbán takarodj!’ – kommentelték Majka legújabb klipjét – Nézze-hallgassa, hogy dönthessen….
- A MÁV a Keletiben lángoló mozdonyról…
- Orbánról szabadon:“szegény emberek mégsem csömörülnek”
- Majka: Donald Trump az amcsik brexitje – Kétszer …
- Mi lehet az: Orbán és Szijjártó együtt sütögetik….