Női kézilabda Eb: Szerbia legyőzte Hollandiát

Szerb

A szerb válogatott nagy meglepetésre 29-25-re legyőzte a világbajnok Hollandia csapatát a dániai női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójából szombat estére halasztott mérkőzésen, a magyar érdekeltségű C csoportban.

A szerb küldöttséget a csütörtöki megérkezés után két koronavírusos eset hátráltatta, ezért a mérkőzést péntek estéről egy nappal elhalasztották, és csak szombat délután vált biztossá, hogy valóban megrendezhetik.

A szerb keretben nem szerepelhetett a Szombathelyi KKA jobbátlövője, Marija Agbaba, a Békéscsaba beállója, Jelena Agbaba, a német Bayer Leverkusen kapusa, Kristina Graovac, valamint a lengyel Zaglebie Lubin beállója, Jovana Milojevic.

Idegesen, jó néhány hibával kezdtek a csapatok

A szerbeken látszott, hogy az előző két napot elszigeteltségben kellett tölteniük a szállodai szobájukban. Tess Wester bravúros védéseire alapozva a 12. perctől egy 4-0-s, majd egy 6-2-es sorozattal ellépett a világbajnok, ráadásul a szerbek súlyos boka- vagy Achilles-sérülés miatt – minden bizonnyal az egész tornára – elveszítették egyik legjobbjukat, Andrea Lekicet.

A szünetben már 15-9-re vezettek a hollandok, ám az első félidőben történtek ellenére a szerb válogatott remekül kezdte a második felvonást.

A 44. percben még 22-16-os hátrányban voltak, ám Jovana Risovic védéseire alapozva, létszámfölényes támadójátékot és öt-egyes védekezést alkalmazva 7-0-s sorozatot produkáltak, és az ötvenedik percben átvették a vezetést.

A hollandok játéka szinte teljesen szétesett, számos lövést rontottak, tíz percig nem találtak a hálóba

Az 57. percben már két találat volt a szerbek előnye, amit a hátralévő időben megdupláztak, így végül a második félidőt 20-10-re, a meccset pedig óriási meglepetésre 29-25-re nyerték meg.

A szerbek NB I-es légiósai közül a váci Sanja Radosavljevic két gólt dobott, a szombathelyi Katarina Tomasevic pedig kilenc lövésből négyet védett.

A Ferencváros holland jobbszélsője, Angela Malestein kétszer volt eredményes.

A mezőny legeredményesebb játékosa Katarina Krpez-Slezak volt, aki 15 kísérletből 10 gólt szerzett. Fotó: Jozo Cabraja / kolektiff

Női kézilabda Európa-bajnokság

1. forduló

C csoport (Kolding):

Szerbia-Hollandia 29-25 (9-15)
Szerbia: Katarina Krpez-Slezak 10(5), Andjela Janusevic 4, Sanja Radosavljevic 3, Jovana Stoiljkovic 3, Liscevic 2(1), Lekic 2, Lavko 2, Nikolic 2, Pop-Lazic 1.
Hollandia: Danick Snelder 5, Lois Abbingh 4(2), Laura van der Heijden 4, Housheer 2, Malestein 2, Nusser 2, van Wetering 2, Smeets 2, Dulfer 1, Smits 1.

Pénteken játszották:
Horvátország-Magyarország 24-22 (12-12)

A második forduló vasárnapi játéknapján a szerbek 16 órától a magyarokkal, a hollandok pedig 18.15-től a horvátokkal találkoznak Koldingban.

A herningi B csoport második fordulójában 23-23-as döntetlennel zárult a svéd-spanyol meccs, így a világbajnoki ezüstérmes spanyolok továbbra is nyeretlenek.

2. forduló:

B csoport (Herning):

Spanyolország-Svédország 23-23 (13-10)
Oroszország-Csehország 24-22 (15-13)

Az állás: 1. Oroszország 4 pont, 2. Svédország 3, 4. Spanyolország 1, 4. Csehország 0

D csoport (Kolding):

Norvégia-Németország 42-23 (22-14)
Románia-Lengyelország 28-24 (11-15)

Az állás: 1. Norvégia 4 pont, 2. Románia 2 (47-46), 3. Németország 2 (45-61), 4. Lengyelország 0

A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe.