Kerítésen túl
Orbán Viktor és az „olasz meló” – Ha már arra járt….. – Egy kommentelő: „a kép címe lehetne: Keresztapák találkozása”
Orbán Viktor, felesége és Semjén Zsolt csütörtökön Ferenc pápánál voltak magánkihallgatáson és ha már Olaszországba utaztak, adódott a lehetőség, hogy benézzenek -nem tudni, hogy a teljes kompánia, vagy csak a miniszterelnök- Salvinihez, a régi jó cimbihez.
Orbán Viktor, felesége és Semjén Zsolt csütörtökön Ferenc pápánál voltak magánkihallgatáson és ha már Olaszországba utaztak, adódott a lehetőség, hogy benézzenek -nem tudni, hogy a teljes kompánia, vagy csak a miniszterelnök- Salvinihez, a régi jó cimbihez.
„Olasz meló”
Orbán közösségi oldalán ez jelent meg:
„Olasz meló „
Biztos, hogy erre gondolt a „költő”?
(Olasz meló (The Italian Job) – 2003-ban bemutatott amerikai–francia–brit bűnügyi akciófilm F. Gary Gray rendezésében. A film Peter Collinson 1969-es azonos című című alkotásának remake-je. A film kezdő képsora Velencét, a Szent Márk teret, a csatornák partján néma méltósággal álló épületeket pásztázza. Majd a tér felröppenő galambjai között megjelenik John (Donald Sutherland) és Charlie (Mark Wahlberg), és huncut mosollyal beszélnek valami készülő eseményről. Innen felgyorsulnak ez események: a fent említett két személy és még néhányan óramű pontossággal kidolgozott terv szerint akcióba kezdenek. Alulról megfúrnak egy patinás reneszánsz házat, hogy annak legfelső szintjén levő, aranyrudakkal teli páncélszekrényt egyetlen robbantással a ház alatti csatornában várakozó vízi járműre pottyantsák. Arra is van gondjuk, hogy az őrszemélyzetet, valamint a bűntett színhelyére érkező rendőröket félrevezessék. Ekkor lélegzetelállító motorcsónakos üldözés veszi kezdetét a Canal Grandén. Minden jól alakul, a szajré megvan, a banda az olasz Dolomitok hófödte csúcsai között találkozik, hogy osztozzon a busás zsákmányon. Ausztria felé haladva váratlan dolog történik, egyikük elárulja a többieket, és nem csak kirabolni akarja őket, hanem végezni is akar velük. Autójuk a jeges vízbe esik, ahol golyózáport zúdítanak rájuk. Évekkel később Los Angelesben az áruló nyomára bukkannak, és elhatározzák, hogy visszaszerzik tőle az elrabolt aranyat. Forrás
https://youtu.be/gE54q6YOgo8
A ’69-es változat
Charlie Croker, az elegáns és mindig úriember módjára bűnöző profi rabló éppen a börtönből szabadul. Nem vesztegeti sokáig az időt, hanem rögtön nekilát egy szó szerint fényesnek ígérkező terv végrehajtásának: átveszi az olasz melót a nemrég elhalálozott ötletgazdától, és nekilát, hogy találjon egy ütőképes csapatot, amellyel elcsórhat egy csomó kínai aranyat Olaszországból a rendőrség és az olasz maffia orra elől. A hírhedt számítógépes hekkerből, profi mackósból és néhány jól képzett gengsztersofőrből álló banda a terv minden apró részletét kidolgozta, még azt is tudják, hogyan lógjanak meg Mini Coopereken a zsúfolt nagyvárosból…)
Az Orbán-bejegyzéshez fűzött kommentekből…..
„Fene tudja, de nekem a Salvini sokkal szimpatikusabb mint a pápa.”
„Főni! Ha már ott van, bár nem tudom meddig marad, a Lazio-Milan meccset ne hagyja ki vasárnap este!”
„Baráti üdvözlés , de jó látni, hogy kedvelik a Miniszterelnök Urat.”
„A bűnözői karakter adott hozzá!”
„Nagyon örülök nekik, hisz ők az igazi keresztény utat képviselik!”
„A kép címe lehetne: Keresztapák találkozása”
„Akit kidobtak a lengyelek az ukran hatarnal?”
Szerző
Friss
- ‘Nincs hova hátrálni’ – Élőben az Erzsébet hídról
- Gáspár Győző tengelyt akasztott Magyar Péterrel
- Szintet lépett az Újpest-Fradi gyűlölködés? – Ismét meggyalázták Benedek Tibor vízilabdázó emlékfalát
- A javak jellegének megváltozása
- ‘Mintha-ország’, ahol bevesszük, hogy a Louvre és a mellette álló bevásárlóközpont „rokon-helyek’
- Szkeptikusok társasága: elstartolt a ‘Laposföld’-kampány
- Ha egyszer Orbán Viktor valamit akar, annak úgy kell lenni – Lenyomták Gödöllőt is
- Horoszkóp-bubusok: ez nem áprilisi tréfa!
- ‘Sulyok Tamás ma végleg elvesztette köztársasági elnök jellegét’ – Aki esetleg nem tudná, Ő a magyar köztársasági elnök
- Lázár János tíz vállalásából kettő teljesül április 1-jére – Értik: ‘április 1-re’