Connect with us

Kerítésen innen

Pozsonyi csata – amikor a dreck-et nem takargatják tovább, hanem bevallják, hogy büdös

Megosztás

A „Pozsonyi csata” mint egy jó nagy maflás csattant a kormány-lakájmédiabérencek arcán és aki adta nem más, mint a Kásler-féle Magyarságkutató Intézet.

Megosztás

A „Pozsonyi csata” mint egy jó nagy maflás csattant a kormány-lakájmédiabérencek arcán és aki adta nem más, mint a Kásler-féle Magyarságkutató Intézet.

Nagyszerű produkció jött létre, legalábbis a jobb-média szerint

Így ünnepelte a filmet 2020 végén a Magyar Nemzet:

„Fontos, hogy a tudományos intézetek és az országos, illetve nemzetközi sugárzást biztosító központi médiumok is az ügy mellé, sőt az élére álljanak. A film kezdeményezője és támogatója a Magyarságkutató Intézet. Hozzáteszik azt a kutatói tapasztalatot is, ami segít a történelem minél hűebb rekonstrukciójában.”

A Pesti Srácok sem akar(tak) lemaradni:

„Végre, végre, végre! Háromszor is csak ezt mondhatjuk a Magyarságkutató Intézet által, kormányzati támogatással készült animációs film kapcsán, amely a magyar történelem egyik legnagyobb súlyú csatáját, a 907-ben lezajlott pozsonyi csatát mutatja be. Végre film készült erről a hatalmas magyar győzelmemről, végre szó esik ennek valódi jelentőségéről és végre hiteles őstörténeti- és származáselméleti környezetbe lett elhelyezve nemcsak a csata, de maga a honfoglalás is. Többszörös kalapemelés az alkotóknak! (…) Nagyszerű produktum jött létre! Tartalmilag és küllemre egyaránt remek film készült. Örömteli volt, hogy nem csak a csatáról volt szó, hanem az egész történéssorozatot elhelyezte történelmi környezetében.”

A fenti két idézet jól példázza azt az eufóriát, ahogy 2020-ban fogadták Balavári Tamás animációs filmjét.

Erre tessék, most jön a Magyarságkutató és elhatárolódik!

Pofon az arcon

A pozsonyi csatáról csak az eseményhez méltó módon szabad megemlékezni – A Magyarságkutató Intézet állásfoglalása

„1116 évvel ezelőtt, ezekben a napokban zajlott a 907. évi pozsonyi csata, amelynek a jelentőségét nem lehet túlbecsülni. A magyarság Kárpát-medencei megmaradása sokban függött ettől az eseménytől .
Sajnálatos, hogy 2020-ban – a Magyarságkutató Intézet előző vezetése alatt – több szakmai figyelmeztetés ellenére elkészült egy olyan animációs film a csatáról, amely az akkori főigazgató irányításával egy torz, szakmai hitelességet nélkülöző képet mutat.
Mivel az alkotás a Magyarságkutató Intézet új vezetése által képviselt hitelességnek, szigorú szakmai kritériumrendszernek nem felel meg, ezért annak oktatófilmként való használatát az intézet nem támogatja; azzal semmilyen közösséget nem vállal. A Magyarságkutató Intézet a honfoglalást szentesítő pozsonyi diadal hőseivel és a reális tárgyi ismereteken nyugvó nemzeti büszkeség ügyével vállal közösséget.”

Gyors lapszemle és a lesújtó eredmény

Végigfutva a KESMA-t és társutas lapjait azt láttuk, hogy nem láttunk semmit, legalábbis a sok millió forintért létrehozott, majd a mennybe menesztett drek-el kapcsolatban. Ahogy a film megjelenésekor rohantak ezek a lapok és portálok bevédeni az épeszű szakemberek mára már azon az oldalon is világossá váló támadásai elől ezt a csodát, „amely végre helyre teszi az évszázadok óta gonoszul el hallgatott Pozsonyi csatát”.

Nos a „látványérték” az, hogy most valahogy nem akaródzik nekik legalább egy „bocsi tévedtünk” féle közlemény.

Úgy vélik, ezt IS elhallgathatják, és sajnos úgy tűnik jól vélik. Mi pedig újabb ablakon kidobott milliók után integethetünk, de hát miért pont ez érné el az ingerküszöbünket?

Szerző