Kerítésen innen
A Mi Hazánk szabadulóbulit és gyűjtést rendez Budaházynak – Arról nincs hír, hogy Novák Katalin ott lesz-e…..
Novák Katalin köztársasági elnök Ferenc pápa látogatására hivatkozva kegyelemben részesítette a terrorcselekmény és más bűncselekmények miatt elítélt Budaházy Györgyöt, amit anyapártja, a Mi Hazánk örömünneppel készül május 1-én megülni és, ha már összegyűlnek a szimpatizánsok családjukkal, gyerekeikkel, akkor két kézműveskedés, egy kis haditorna és egy ingyen rántotta között adakozásra is buzdítanak szegény pártfogoltjuk érdekében.
Novák Katalin köztársasági elnök Ferenc pápa látogatására hivatkozva kegyelemben részesítette a terrorcselekmény és más bűncselekmények miatt elítélt Budaházy Györgyöt, amit anyapártja, a Mi Hazánk örömünneppel készül május 1-én megülni és, ha már összegyűlnek a szimpatizánsok családjukkal, gyerekeikkel, akkor két kézműveskedés, egy kis haditorna, állatsimogatás és egy ingyen rántotta között adakozásra is buzdítanak szegény pártfogoltjuk érdekében.
„Magyarország legnagyobb majálisa…”
Novák Előd, a Mi Hazánk mozgalom alelnöke szombaton a közösségi oldalán írta meg, hogy Budaházynak bulit rendeznek május 1-jén Budapesten, a Bikás parkban.
„Budaházy is színpadra lép a Mi Hazánk majálisán, egyfajta szabadulóbulit tartunk vele, egyúttal a felemás kegyelem miatt az államnak fizetendő több mint 20 millió forintnyi költségre az elítélteknek gyűjtést tartunk a helyszínen.”
A börtönviselt terveiről….
A Hunnia-per terrorizmus miatt jogerősen elítélt elsőrendű vádlottja terveiről nyilatkozott az ATV Híradónak:
„Most veszem fel az életem fonalát, tehát nem tudok még minden tervemről részletesen beszámolni, de azt gondolom, nem fogom magam a közéletből teljesen kivonni. A közügyektől való eltiltás ugye rajtunk maradt, ez azt jelenti, hogy nem lehet választani, nem lehet engem választani. Meglátjuk, ez a dolog hogy fog alakulni, tudunk-e ez ügyben valamit tenni.
Elárulta azt is, hogy elmegy Ferenc pápa vasárnapi szentmiséjére a Kossuth térre. Szintén a portálnak nyilatkozott Novák döntéséről a 2007-ben vascsövekkel véresre vert Csintalan Sándor, korábbi televíziós műsorvezető, politikus. Blaszfémia, istenkáromlás még nekem is. Szerinte az elnöki kegyelem az antiszemitizmus irányába mutat.
A megdicsőült fasizmus, a megdicsőült rasszizmus, a megdicsőített antiszemitizmus. A magyar jövő[nek] a legpocsékabb nemzet útját szánja a jelenlegi hatalom
– ítélte el az államfői döntést.
Emlékeztetőül
Budaházyt először 2016-ban ítélték el, amiért a társaival elindította a Hunnia mozgalmat (később Magyarok Nyilai néven hivatkoztak magukra), hogy az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülése utáni feszültséget tovább szítsák: a mozgalom tagjai nyíltan szembe akartak szegülni az akkori kormánnyal és az általuk nem tolerált társadalmi csoportokkal, ezért több kormánypárti országgyűlési képviselő háza, lakása ellen Molotov-koktélos támadásokat intéztek.
A jogerős ítéletek szerint Budaházy és társai 2007 és 2009 között sorozatban követték el az alábbiakat:
- 2007. szeptember-októberben Molotov-koktélos támadásokat intéztek az akkori kormánypártok, az SZDSZ és MSZP pártirodái ellen.
- 2007. decemberben Budaházy személyes sértettsége miatt brutálisan megverette az ekkor már fideszes Csintalan Sándor Hír TV-s műsorvezetőt, korábbi vezető MSZP-s politikust.
- 2007 végén az egészségbiztosítási reform miatt a kormánykoalíció magas rangú politikusai elleni támadásokkal próbálták kényszeríteni a képviselőket, hogy a törvényjavaslat ellen szavazzanak.
- Rálőttek Hiller István akkori oktatási miniszter otthonára, és Molotov-koktélokat dobtak Kóka János épülő családi házára.
- 2008 februárjában további hat országgyűlési képviselő ellen hajtottak végre egy időben, összehangoltan gyújtogatásos támadásokat.
- 2008. áprilisban felgyújtották a Broadway Jegyirodát, nyáron a Budapest Pride-ra időzítve két, meleg férfiak által látogatott szórakozóhely ellen hajtottak végre Molotov-koktélos támadást.
- 2008. szeptemberben Szilvásy György polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter nyaralójánál hajtottak végre bombatámadást.
- 2008. decemberben egy székesfehérvári bankautomata felrobbantása pénzszerzés céljából.
- 2009 tavaszán robbantásos merényletsorozattal akarták megakadályozni a lemondott Gyurcsány Ferenc utódjának megválasztását. Négy helyszínen terveztek robbantást április 8-ra, de végül csak két helyszínre indult el egy-egy csapat. A merényleteket a vádlottak tevékenységét már egy ideje figyelő rendőrök akadályozták meg.
Az, hogy kinek ad elnöki kegyelmet, az államfő szuverén joga
A korábbi esetek:
- Simek Kitty ügye: a lány az őt bántalmazó nevelőapját megölte, amikor a férfi aludt. Ez nem jogos védelmi helyzet, elítélték az abuzált lányt, de Mádl Ferenc az ügyben kegyelmet adott.
- Göncz Árpád is megkegyelmezett Binder Györgyinek, aki a kislányát belefojtotta a fürdőkádba, mert a rákos gyerekének szörnyű fájdalmai voltak.
- Kertész Ágnes 2018-ban kábítószert tett a férje italába, és halálra megkéselte, miután a férfi hosszú éveken át bántalmazta. A bíróság 10 évre ítélte, de Áder János döntése értelmében 10 év helyett csak ötöt kell leülnie, és nem fegyházban, hanem fogházban.
Amit mi ajánlunk május 1-re….
Aki ezt a napot mindenképpen valamilyen rendezvény keretében akarja eltölteni, annak az ötletünk:
Szerző
Friss
- Nagy márciusi horoszkóp – Senkit nem kímél, sem a jótól, sem a rossztól….
- Havasi Bertalanból lehet Orbán washingtoni kutakodója? – (kormány)Biztos állás…..
- Hihetelen, de megtörtént, sikeres tüntetést szerveztek a bírók
- Sztálin újjászületése – A bébi neve: D. Trump
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’
- Orbán nehéz szülése: mindannyian a dakoták kezében vagyunk…..
- Heil a karlendítés, ami még a patrióták frakcióvezetőjének is sok, csak Orbánéknak nem
- Élveznél egy izgalmas kalandot? – A márciusi horoszkóp pont ezt ígéri