Connect with us

Kerítésen innen

Szájer József szellemisége és a tusványosi Orbán-beszéd

Megosztás

Nagy napjai vannak a poitikából dicstelen módon távozni kényszerült Szájer József egykori fideszes európai parlamenti képviselőnek.

Megosztás

Nagy napjai vannak a politikából dicstelen módon távozni kényszerült Szájer József egykori fideszes európai parlamenti képviselőnek a legújabbkori magyar alaptörvényt barkácsoló „Mekk mesternek”

„Józsi, hol vagy?”

Nincs tíz napja, hogy Deutsch Tamás fideszes EU képviselő egy nagy interjúban fejezte ki csodálatát Szájer József, a mostanság csak balatoni remeteként emlegetett egykori párttársa nagysága előtt:

Józsi helyzetét leginkább egy olyan sportolóéhoz lehet hasonlítani, akinek volt egy súlyos sérülése, de már újra teljes értékű edzésmunkát végezhet. Hogy pontosan mi lehetne a feladata, mi lenne a kontribúciója – hogy ilyen okoskodó kifejezést használjak –, azt nem tudom, de szeretném, ha újra a pályára lépne. (Index)

Szájer József szelleme lebeg a vizek felett, legalábbis Tusványoson

A szombati Orbán-beszéd jelentős része is a név kimondása nélkül ugyan, de Szájer József dicséretét zengte, hiszen még jól emlékszünk, hogy az akkor még szerényem „csak” alaptörvénynek nevezett mű kihirdetése után, ahogy a csövön kifért úgy dicsekedtek vele ország-világ előtt, hogy azt a Józsi alkotta a táblagépén vonatútjai során.

Ezek után mi lenne más, mint főhajtás „az ismeretlen (?) alkotó” lőtt az alábbi Orbán idézet a tusványosi beszéd egy hangsúlyos részéből, különös tekintetel a végső konklúzióra.:

„A szellemi alap az alkotmány, ami a legnyilvánvalóbban megkülönbözteti Magyarországot az unió más alkotmányaitól: a magyar középpontjában a mi áll, a többiben meg az én. Nekünk van egy közösségünk, életrendünk, kultúránk, nyelvünk. Az emberi életben azok a legfontosabb dolgok, amiket egyedül nem lehet megszerezni, ilyen a béke, család, közösségi szellem, még a szabadságot sem, mert az az ember, aki egyedül van, nem szabad, hanem magányos. (…) A magyar alkotmány a kötődés alkotmánya, amely a megerősítés kultúrájának alapján áll – mondta Orbán Viktor. A liberális alkotmányok ezzel szemben az eloldást erősítik meg szerinte, az elutasítás talaján állnak az egyéni szabadságjogokra hivatkozva. (…) a mi alkotmányunk megerősíti a férfi és női mivoltunkat, mert ezt hívjuk családnak (de az alkotmány megerősítette határainkat is. (…)Csak közösségi, gyermekvédelmi alapon lehet szem beszállni az LMBTQ-propagandával (…) Nem döntöttünk rosszul, amikor a magyar alkotmányt 2011-ben megalkottuk.” ( Orbán Viktor a tusványosi párhuzamos valóságból üzent)

Ezek után mi mást is mondhatnánk:

„A jóisten mindannyiunk fölött, Magyaroroszág mindenek előtt, hajrá Magyarország, hajrá magyarok!”

Szerző