Budapesti hétköznapok
Szokja a gondolatot: Mandarin Oriental Gellért

Jól tette, aki a Gellért Szálloda 2019-es eladásának hírére még elbattyogott a jólbevált és szeretett cukrászdába, hogy elköltse a presszó+kuglóf reggelijét, vagy ki, mit szeretett. Most jött a hír, hogy a Tiborcz-Jellinek érdekeltségi körbe került szálloda újranyitása után az egyik legdrágább ázsiai szállodalánc „kalapján” lesz bojt.

Programajánlat a közeli jövőből hazánkfiának: kiránduljon a Gellérthez, hogy megnézze kívülről….
Az épületegyüttes felújítása után a hongkongi központú Mandarin Oriental Hotel Group nyit szállodát a Gellért szálló helyén
– írta szerdán a vállalat közleményére hivatkozva a Bloomberg. Az új, luxus termálszolgáltatásokat nyújtó hotel neve:
Mandarin Oriental Gellért.
A szálloda nyitását jelen állás szerint 2027-re tervezik, a tervek szerint 143 kivehető szobája lesz. Azt írják:
„ázsiai típusú terápiáikat ötvözik majd a magyar fürdőkultúra elemeivel.”
Emlékeznek a Tiborcz jelmondatra?
Akinek nem ugrik be rögtön: Tiborcz István –Orbánvő, üzletember, író- interjút adott a Budapest Business Journalnak, aminek központi témája a magyar turizmus volt. Szerinte az lenne a nagyon jó, ha Budapest luxuscélponttá válna, ha felzárkózna árban a legdrágább úti célok árszintjéhez, mert ez elengedhetetlen, hogy „válogatott” látogatók jöjjenek hozzánk, sokáig maradjanak és költsenek. Ha lehet nála.…
A látszat csal, nem vagyunk bóvlik….
Tiborcz úgy véli, hogy Magyarország fő turisztikai vonzereje nem lehet az, hogy olcsó. Szerinte Budapest óriási kiaknázatlan potenciállal rendelkezik a prémium turizmusban, a régió fővárosai pedig sokkal előbbre járnak ebben a szegmensben.
„A város arra hivatott, hogy több olyan vendéget csábítson, akik hosszabb ideig maradnak, komoly vásárlóerővel bírnak és érdeklődnek a kultúra iránt. Ezen turisták bevonzása érdekében pedig prémium kategóriás szállodákra, minőségi gasztronómiára és kulturális programokra van szüksége Budapestnek, hiszen jelenleg a regionális riválisok megelőznek minket”
Kifejtette
„nem helyes, hogy csak azért jönnek ide az emberek, mert Budapestet olcsó úti célnak gondolják”.
A fentiek kipipálva Gellért-ügyben….
Orbán Viktor veje, Tiborcz István, illetve az ő nevével fémjelzett BDPST Group 2022 decemberében vásárolta meg a szecessziós stílusban épült ikonikus budapesti szállodát.
Az elmúlt években a BDPST építette ki maga köré az egyik legterebélyesebb luxusszálloda-hálózatot Magyarországon.
Az együttműködés részletei nem ismertek de feltehetőleg a Mandarin üzemelteti és menedzseli majd a szállodát, ami továbbra is a BDPST ingatlanportfóliójához tartozik majd.
A Mandarin Hotel az egyik legpatinásabb luxusszálloda-láncnak számít Ázsiában, de a világ minden pontján vannak hotelei, összesen 34. Jelenlegi formájában a szállodacsoport 1985 óta működik: akkor olvadt össze Mandarin Internationals és az Oriental szállodalánc.
Szerző
Friss
- Végleges: Lengyelország hazarendelte budapesti nagykövetét
- Gulyás közszolga szerint a Momentum politikai közösségének értéke nulla, „egy fillért sem ér” – No és a szavazói?
- Gyilkos körülmények a vizes világbajnokság 10 km-es nyíltvizi úszása közben
- Zavar Amerikában, az ígéret földjén, zavar a nagyvilágban, zavar Európában!
- Hiányérzet-orvoslás Rogán-minisztérium módra: ezért kell elfogadnunk a tuti számaikat a Voks2025-ről
- Ki mondhatta kinek? „Az alapvető tényismeretek hiányában arcpirítóan hazug kijelentésre ragadja magát egy felelősnek gondolt parlamenti döntéshozó…”
- Égiháború, drámai változás az időjárásban
- Magyar György: visszatérhet a Hazafias Népfront és majd jól megmondják mindenkinek, hogy ki indulhat?
- 7 évig „jól muzsikált”, most Pintér miniszter menesztette a NEAK-főigazgatót – BM: „a felmentést a munkáltatónak nem kell indokolnia”
- „Pszichiátria – Segítség vagy megtévesztés?” – Megrázó kiállítás nyílik a pszichiátriai jogsértésekről