Connect with us

Kerítésen innen

Szia uram! Megyünk a Tiborczhoz „exkluzív klubbozni”?

Megosztás

Végülis ez jó így. Bekerítve, elkülönítve, kíváncsi szemek elől maximálisan takarva űzheti ezután a Fidesz- és pénz-elit, amit csak akar. Mi nem izélgetjük Őket, cserébe Ők is békén hagynak minket. Tiborcz úr, nem lehetne átvenni ezt a modellt a mindennapokba is?

Szia uram! Megyünk a Tiborczhoz "exkluzív klubbozni"?
Megosztás

Végülis ez jó így. Bekerítve, elkülönítve, kíváncsi szemek elől maximálisan takarva űzheti ezután a Fidesz- és pénz-elit, amit csak akar. Mi nem izélgetjük Őket, cserébe Ők is békén hagynak minket. Tiborcz úr, nem lehetne átvenni ezt a modellt a mindennapokba is?

Körbekerítve….

Megnyílt a Tiborcz-féle BDPST Group exkluzív klubja, amelyet csak tagsággal lehet látogatni. A Botaniq Budai Klubot a Svábhegyen, a korábbi Fonográf Klub helyén hozták létre, ami a több száz éves múltra visszatekintő angolszász privát klubok hagyományait, illetve a századforduló Magyarországának előkelő klubéletét idézi meg.

Csak tagok látogathatják a Svábhegyen kialakított Botaniq Budai Klubot

– közölte a két évig tartó beruházás kivitelezője, a Tiborcz István érdekeltségébe tartozó BDPST Group. A Turizmus.com-on megjelent tájékoztatás szerint

„a modern elvárásoknak megfelelően felépített szabadidős és rekreációs központ a klasszikus polgári értékrendet és mentalitást testesíti meg, szolgáltatásait pedig a brit »private members clubokhoz« hasonlóan tagsággal lehet majd látogatni”.

Peter Knoll, a BDPST Group klaszterigazgatója azt mondta:

„Büszkeséggel tölt el, hogy a legmagasabb minőségben és a svábhegyi környezetbe természetesen illeszkedően valósult meg a Botaniq Collection legújabb ékköve, a Botaniq Budai Klub, amely nem kevesebbre vállalkozik, mint hogy a vendéglátás és a társasági élet egy kimagasló sztenderdjét honosítsa meg Magyarországon, évszázados angolszáz minta alapján”

A beruházás a korábbi Fonográf Étterem és Polgári Klub helyén valósult meg, a tagsággal rendelkező vendégeit pedig étterem, különböző wellness- és fitneszszolgáltatások, teniszpályák és gyermekeknek fenntartott Kids’ Club várja.

Az a közleményből nem derült ki, hogy hogyan és mekkora összegért lehet tagságot szerezni.

Érdekesség…

Érdekesség, hogy az egykori Illés (majd Fonográf) Együttes több tagja által alapított Fonográf Klub, amely 1985-től 2003-ig működött a XII. kerületi Költő utcában, szintén tagsági igazolvány megváltása után volt látogatható, és olyan magyar hírességek is szívesen időztek itt, mint Halász Judit és Bródy János. A városi legendák szerint pedig többek között Carlos Santana és a Queen együttes is megfordult a klub falai között.

Vásárhelyi Mária olvasata

„Woody Allent parafrazeálva:

„Sohasem alapítanék olyan klubot, amelyik elfogadna engem tagjának”.

Nyilván valami ilyesmi járhatott a miniszterelnöki vő, Tiborcz István fejében, amikor elit klubot alakított, amely feleleveníti

“a több száz éves múltra visszatekintő angolszász privát klubok hagyományait, illetve a századforduló Magyarországának előkelő klubéletét”

Mert hogy neki és a többi tolvajnak sok mindenhez van köze (elsősorban az adófizetők pénzének lenyúlásához), de történetesen a polgári életvitelhez, az angolszász előkelő klubélethez, egészen biztosan nincsen.

Amúgy a Fonográf Klub anno is a Kádár-korszak privilegizáltjainak szórakozóhelye volt. Volt ott egy hanglemez stúdió is és amikor egy ismerősöm dolgozni ment a stúdióba és egy Trabanttal próbált bebocsáttatást nyerni, hogy a munkáját végezhesse, a klub vezetője hisztérikusan odaállt a sorompóhoz és nem engedte be, mondván ide ilyen lepukkant autóval nem lehet behajtani, mert rontja az összeképet.”

Emlékeznek?

Tborcz Orbánvő üzletember, író- márciusban interjút adott a Budapest Business Journalnak, aminek központi témája a magyar turizmus volt. Szerinte az lenne a nagyon jó, ha Budapest luxuscélponttá válna, ha felzárkózna árban a legdrágább úti célok árszintjéhez, mert ez elengedhetetlen, hogy „válogatott” látogatók jöjjenek hozzánk, sokáig maradjanak és költsenek. Ha lehet nála.

Tiborcz akkor kifejtette, hogy Magyarország fő turisztikai vonzereje nem lehet az, hogy olcsó. Szerinte Budapest óriási kiaknázatlan potenciállal rendelkezik a prémium turizmusban, a régió fővárosai pedig sokkal előbbre járnak ebben a szegmensben.

„A város arra hivatott, hogy több olyan vendéget csábítson, akik hosszabb ideig maradnak, komoly vásárlóerővel bírnak és érdeklődnek a kultúra iránt. Ezen turisták bevonzása érdekében pedig prémium kategóriás szállodákra, minőségi gasztronómiára és kulturális programokra van szüksége Budapestnek, hiszen jelenleg a regionális riválisok megelőznek minket”

Kifejtette

„nem helyes, hogy csak azért jönnek ide az emberek, mert Budapestet olcsó úti célnak gondolják”.

Szerző