Connect with us

Banánköztársaság

Szűcs R. Gábor: az amatőrizmusnak is van határa. Az egyensúlyozó művész egy rossz lépés után leeshet a magasból

Szűcs R. Gábor: az amatőrizmusnak is van határa. Az egyensúlyozó művész egy rossz lépés után leeshet a magasból
Megosztás

Az Európai Parlament elfogadta az Ukrajna támogatásáról szóló állásfoglalását szerdán. Ez az első ilyen dokumentum azóta, hogy júniusban újraválasztották a testületet, immár a Tisza Párt és a Mi Hazánk részvételével, és az utóbbival megalakult a Szuverén Nemzetek Európája frakciója, a Fidesz-KDNP-vel pedig a Patrióták Európáért csoportja is, írta a Telex.

Csakhogy…

Magyar Péter pártja az állásfoglalás kapcsán közölte, hogy képviselőik az

európai parlamenti szavazáson elítélték az Ukrajna elleni orosz agressziót, különösképpen a kijevi gyermekkórház elleni rakétatámadást, illetve kiálltak Ukrajna önvédelemhez való joga mellett.

A Tisza politikusai ezzel egy időben

nem tudtak támogatni egy olyan európai parlamenti állásfoglalást, amely Magyarországot fenyegeti káros következményekkel Orbán Viktor elhibázott politikája miatt, valamint a háború végső győzelemig tartó folytatására és fegyverszállításra szólít fel minden tagállamot.

Az ex diplomata olvasata

Szűcs R. Gábor c.főiskolai docens, volt diplomata közösségi oldalán véleményezte Magyar szereplését:

„Nagyon rossz döntés volt volt, hogy a Tisza párt nem szavazta meg az Európai Parlament Ukrajna-határozatát. Több szempontból is az volt

1.) az EU-ban tagállamok vannak, tehát nem lehetséges egy határozatban neveket, vagy akár kormányokat elítélni. Azt nem mondhatja ki az EiP, hogy elítéli a magyar kormányt, pláne nem, hogy a vezetőjét. Nincs tehát mit kifogásolni. Ezt a határozatot meg kellett volna szavazni.

2.) Olyan nincs, hogy egyik nap elmegyek Ukrajnába, joggal dühöngeni és joggal sírni, a másik nap nem szavazok az ellen, aki ebben lényegében társtettesnek minősíthető, megfogta a gyilkos véres mancsát, és aki ellen amúgy az egész pártomat fölépítettem. Vagy a mai Magyarország ellen szavazok (szöveg szerint, ez a szabály, nem tehetek mást – mondom, az EiP-ben nem lehet kormányokra szavazni), vagy akkor objektíven nézve kilépek a demokratikus többség mögül.

Weber „tudomásul vette” a Tisza-párt döntését

Magyar Páter nyilván elmagyarázta, hogy most már a Fidesztől akar szavazatokat szerezni, alkalmasint ez az ok, mással nem is magyarázható. Az ellen akar védekezni, hogy ‘baloldali” lenne. Ez a nemszavazás tehát belföldre szól. Úgy tűnik, Weber ezt most megértette.

De vajon meddig érti meg?

A Tisza pártban eddig a Fidesz egyetlen reális alternatíváját lehetett látni. Ez a szavazás nem ezt a felfogást erősítette. Ha nagyon elnéző akarok lenni: súlyos hiba volt.

A másik ügy: a Tisza ellenezte az Idióták Európa Ellen (‘Patrióták”) fasiszta frakció karanténba zárását

Azét a frakciójét, amelynek alapítója az ő ellenfele, de főként: amelynek horogkeresztes tagja is van. Ez amolyan „svéd” álláspont (bár nem tudom, hogy az ottani pártok hogyan szavaztak), hogy t.i. mindenkinek meg kell adni az egyenlő lehetőséget. Ami nagyon szépen hangzik, de épp Hitler példája mutatja, hogy hová vezet.

A orbáni kreálmány-frakciónak nem szabad teret engedni, mint ahogy magának Orbánnak sem. Számára egyetlen üzenet lehetséges: itt lehetsz, de pofa be! És ezt most szépen meg is kapta, annak rendje és módja szerint.

Csak remélni tudom, hogy e két lépés a Tisza gyerekbetegsége, és Weber frakciója nem engedi tovább ezen az úton

Alternatíva: hasonló sorsa jut, mint a Fidesz.

Még mindig az egyetlen reális alternatíva , de ha így folytatja, elvesztheti szavazói többségét, és semmit sem nyerhet. Ez pedig, akárhogy is nézzük, a Fidesznek kedvez.

Az amatőrizmusnak is van határa. Az egyensúlyozó művész egy rossz lépés után leeshet a magasból.”

Kapcsolódó

Mintha Magyar a fentiekre reagált volna….

Nemrég jelent meg:

„Most, hogy a TISZA minden felmérésben 30 % felett áll és egyre közelítjük az állampárt számait, érdemes néhány dolgot rögzíteni. A TISZA Párt majd kétmillió támogatója egyetért abban, hogy mielőbb le kell zárni az utóbbi húsz évet, amely alatt hazánk az Unió legszegényebb és legkorruptabb országává vált. Egyetért abban is, hogy egy modern, európai, demokratikus, fejlődő és élhető Magyarországot kell építenünk.

Viszont ez a majd kétmillió ember sok mindenről mást gondol, más gyökerekkel rendelkezik. Ami teljesen természetes egy ilyen gyorsan bővülő politikai közösségnél.

Ahhoz, hogy a TISZA Párt mielőbb leválthassa hazánk legkorruptabb kormányát, a jövőben további honfitársainkat kell meggyőznünk arról, hogy a TISZA Párt minden magyar embert jobban fog képviselni itthon és a nagyvilágban, mint a Nemzeti Együttbűnözés Rendszere.

Lesznek dolgok, amikben ez a sok jószándékú, változást akaró ember nem ért egyet? Lesznek. Sikerült a régi ellenzéki politizálással kormányt váltani? Nem.

Egy néppárti méretűvé erősödő TISZA Párt képviselőinek történelmi felelőssége van abban, hogy olyan válaszokat adjon a sokszor megosztó kérdésekre is, amely válaszok közelebb hoznak minket a kormányváltáshoz. Mi, a TISZA Pártnál, szinte minden területen változást szeretnénk. Változást szeretnénk a közbeszéd minőségében és a politikailag vitás kérdésekre adott válaszok módjában is. Ahogy az első perctől valljuk, a mi politikai közösségünkben nem teszünk különbséget konzervatív, szociáldemokrata és liberális között. Nálunk nincs jobb, nincs bal, csak magyar. Senki ne feledje, hogy hosszú és nehéz út vezet a kormányváltáshoz, de az út végén mégis csak egy egyszerű kérdésre kell majd válaszolni:

Maradjon a Nemzeti Együttműködés rendszere, vagy építsen a TISZA Párt veletek közösen egy békés, modern, élhető Magyarországot?”

Szerző