Tízgólos győzelem Angola ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott 34-24-re legyőzte Angola csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap Koppenhágában.

A szokatlanul hangulattalan pénteki magyar-argentin mérkőzéssel ellentétben

a több mint száz magyar szurkoló ezúttal nem a saját helyéről, hanem ugyanabból a szektorból figyelte a találkozót, így sokkal jobban tudták biztatni a nemzeti csapatot.

Mivel a magyarok csupán döntetlennel (25-25) kezdték a tornát, Angola pedig nagy meglepetésre legyőzte Katart (24-23), nagy küzdelemre lehetett számítani, ami az első percekben igazolódott is, ám később Mikler Roland védései, illetve két perc alatt három gól megnyugtatta a csapatot (4-1).

Az előző meccsel ellentétben a magyar válogatott most törekedett a gyors ellentámadásokra, és a szélsők is több szerephez jutottak. A támadás és a védekezés közötti átmenetben ezúttal nem hármat, csak egy játékost cseréltek a szövetségi kapitányok, ez is elősegítette a gyors kézilabdát.

Az angolaiak szakvezetője, Filipe Cruz már a hatodik percben időt kért, ám csapatának hátránya folyamatosan nőtt (11-3).

A 22. percben piros lappal azonnal kiállították Bóka Bendegúzt,

mert ellenfelének vállát lövés közben ütötte meg. A Balatonfüred balszélsője remekül kezdett, hiszen mind az öt lövését gólra váltotta, amíg a pályán volt. A helyét Juhász Ádám vette át.

Nem volt hibátlan a magyarok játéka, ennek ellenére tovább növelték a különbséget, ami a 25. percben a tíz gólt is meghaladta (16-5).

A második félidő elején a szövetségi kapitányok – a hétfőn 15.30-kor kezdődő Katar elleni meccs közelsége miatt – számos cserejátékosnak lehetőséget adtak, ám Angola egy 4-0-s sorozatot produkált, amire időkérés volt a válasz. Innentől kezdve szinte végig felváltva estek a gólok, a magyarok védekezése már nem volt olyan hatékony, mint korábban, így nem tudták növelni az első félidőben kidolgozott tízgólos előnyüket.

Az afrikaiak legeredményesebb játékosa Edvaldo Ferreira volt,

aki kilenc lövésből öt gólt szerzett. A magyar kapusok közül Mikler Roland 18 kísérletből tizet, Székely Márton 21-ből ötöt védett.

A magyar válogatott játékosai ünnepli győzelmüket a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének 2. fordulójában játszott Magyarország – Angola mérkőzés végén. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Csoknyai István szövetségi kapitány: “Az első félidőben nagyon fegyelmezetten játszottunk. Nem tudtuk, hogy Angola milyen játékerőt képvisel, hiszen az első fordulóban nagyon meglepett mindannyiunkat, nagyon érett, nagyon jó játékot játszott. Most vagy elfáradt Angola, vagy mi játszottunk nagyon jól, de azt gondolom, hogy harminc perc elég volt, hogy eldöntsük a két pont sorsát. Amit a mai mérkőzés előtt elterveztünk, illetve amiben fejlődnünk kellett, abban már sikerült előre lépnünk. Ma kaptunk egy olyan ellenfelet, aki ellen sokat tudtunk gyakorolni, a világbajnokság viszont számunkra holnap kezdődik, hiszen most már olyan csapatok ellen lépünk pályára, akik az eddigi ellenfeleinknél jóval erősebbek.”

Mikler Roland: “Kevés időnk volt felkészülni, de ma azt az arcunkat mutattuk, amit mutatni kell ezen a világbajnokságon. Úgy éreztem, hogy ma mindenki szerette volna hozzátenni azt, amit tud. Nem vettük félvállról Angolát, hisz láttuk, hogy az első mérkőzésükön igencsak odatették magukat, így biztosak voltunk benne, hogy nem lesz egyszerű ellenük játszani. Az első félidőben megmutattuk a csapatunk erejét és úgy jöttünk le a pályáról, hogy sikerült el is dönteni a mérkőzést. Innentől kezdve Katarra kezdünk el koncentrálni, de előtte megpróbálunk pihenni. Nagyon szeretném, ha ugyanezt az arcunkat tudnánk hétfőn is mutatni.”

Férfi kézilabda-világbajnokság, D csoport, 2. forduló:

Magyarország-Angola 34-24 (18-8)
Koppenhága, 6000 néző, v.: Kolahouzan, Mousavian Nazhad (irániak)
Magyarország: Ancsin 2, Balogh 4 (1), Bánhidi 2, Bodó 3, Bóka 5, Császár 4 (2), Hornyák 2, Ilyés, Jamali 4, Juhász 3, Lékai 2, Ligetvári 1, Mikler, Nagy 1, Sipos 1, Székely.
Angola: Almedia, Chicola, Ferreira 5 (2), Gouveia, Hebo 3, Lopes, Maneco 3, Muachissengue, Nascimento 2, Pascoal 1, Pedro, Pestana 4, Quitongo 2, Sibo 2, Tati, Teca 2.

A magyar válogatott a D csoportban hétfőn Katarral, szerdán Egyiptommal, csütörtökön pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut a középdöntőbe.

A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Forrás: MKSZ/MTI