Kerítésen túl
Törökországban korlátozták a Twitter-hozzáférést
Korlátozzák a Twitterhez való hozzáférést Törökországban, közölte az internet szabadságának figyelésére létrehozott NetBlocks szerdán. Mint írták, délutántól számos nagy internetszolgáltató hálózatán elérhetetlenné vált a felület, írja a BBC.
Korlátozzák a Twitterhez való hozzáférést Törökországban, közölte az internet szabadságának figyelésére létrehozott NetBlocks szerdán. Mint írták, délutántól számos nagy internetszolgáltató hálózatán elérhetetlenné vált a felület, írja a BBC.
Erdogan „finoman” a hatóság kommunikációját nyomja
A NetBlocks internetes megfigyelőszolgálat szerint Törökországban korlátozták a Twitterhez való hozzáférést. A csoport, amely a világ minden táján nyomon követi az összeköttetést, ma kora délután Twitterén közölte, hogy a valós idejű hálózati adatok azt mutatják, hogy
számos nagy internetszolgáltató korlátozza a közösségi oldalakat.
Egy későbbi frissítés szerint a blokkot még több szolgáltatóra kiterjesztették. Az AFP hírügynökség azt is közölte, hogy törökországi riporterei csak akkor fértek hozzá a Twitterhez, ha VPN-t, egy olyan eszközt használnak, amely elrejti a felhasználó tartózkodási helyét.
⚠️ Confirmed: Real-time network data show Twitter has been restricted in #Turkey; the filtering is applied on major internet providers and comes as the public come to rely on the service in the aftermath of a series of deadly earthquakes
? Report: https://t.co/CEbfgeBpvz pic.twitter.com/3884wMpYD2
— NetBlocks (@netblocks) February 8, 2023
Nem első eset….
A NetBlocks szerint Törökországban
„nagy múltra tekintenek vissza a közösségi média korlátozásai a nemzeti vészhelyzetek és biztonsági incidensek idején”,
és hogy a korlátozást azért vezette be a hatóság, mert
„a közvélemény a Twitterre hagyatkozik a földrengéssel kapcsolatos hírolvasásban”.
A hétfői földrengés óta sok felhasználó használta a közösségi médiát, hogy kifejezze haragját és csalódottságát az állami válasz gyorsasága és az egyes területekhez nyújtott segítség hiánya miatt.
A török rendőrség több mint kéttucat embert vett őrizetbe a kormány válságkezelését kritizáló közösségi médiában megjelent bejegyzései miatt – írja az AFP.
Szerdán Kahramanmaras városában, az egyik legsúlyosabban sújtott területen tett látogatása során
Erdogan elnök arra buzdította az embereket, hogy csak a hatóságok kommunikációjára figyeljenek, és hagyják figyelmen kívül a „provokátorokat”.
BBC: Törökországban nő a harag az építési szabványok vélt be nem tartása miatt
Egyre nő a harag Törökországban amiatt, hogy az építési szabályok nem megfelelő végrehajtása hozzájárult sok épület összeomlásához a hétfői földrengésekben, ami a halálos áldozatok számának emelkedéséhez vezetett. Az építési szabályokat a korábbi törökországi katasztrófák után szigorították, legutóbb 2018-ban. Szigorúbb biztonsági előírásokat vezettek be az ország északnyugati részén fekvő Izmit város körüli 1999-es földrengés után is, amelyben 17 000 ember halt meg.
A szakértők szerint azonban az időszakos „építési amnesztiák”, amelyek meghatározott díj ellenében törvényi felmentést biztosítanak a szükséges biztonsági tanúsítványok nélkül épült építmények számára, hozzájárultak a közelmúltbeli katasztrófához.
Akár 75 000 épület érintett lehet a földrengés-zónában.
Friss
- Nagy márciusi horoszkóp – Senkit nem kímél, sem a jótól, sem a rossztól….
- Havasi Bertalanból lehet Orbán washingtoni kutakodója? – (kormány)Biztos állás…..
- Hihetelen, de megtörtént, sikeres tüntetést szerveztek a bírók
- Sztálin újjászületése – A bébi neve: D. Trump
- Vigyázz, kész, évértékelő!
- Magyar Péter: nem szeretném ellopni a showt a megfáradt TSZ-elnöktől
- Ön is érzi, amit Szánthó Miklós? ‘Végre ismét szabadon lélegezhetünk, mióta Donald Trump visszatért a Fehér Házba’
- Orbán nehéz szülése: mindannyian a dakoták kezében vagyunk…..
- Heil a karlendítés, ami még a patrióták frakcióvezetőjének is sok, csak Orbánéknak nem
- Élveznél egy izgalmas kalandot? – A márciusi horoszkóp pont ezt ígéri