Budapesti hétköznapok
Fejtetőre áll pénteken a közlekedés a Hősök tere környékén
Péntek éjjel rendezvény miatt forgalomkorlátozásra kell számítani a Hősök terén és környékén – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán az MTI-vel.
„A Mozgás éjszakája”…
Péntek éjjel rendezvény miatt forgalomkorlátozásra kell számítani a Hősök terén és környékén – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szerdán az MTI-vel.
„A Mozgás éjszakája”
Pénteken 20 órától szombat hajnali 4 óráig „A Mozgás éjszakája” rendezvényt tartják a Hősök terén és a Városligetben, ezért több lezárásra kell számítaniuk a közlekedőknek. A rendezvény miatt lezárják pénteken 21 órától másnap 6 óráig
- a Kós Károly sétányt és a Hősök terét körben;
pénteken 21 órától várhatóan éjfélig
- a Dózsa György utat a Damjanich utca és a Szondi utca között,
- az Andrássy utat a Hősök tere és az Oktogon között, valamint
- a Hermina út Ajtósi Dürer sor felé vezető oldalát.
Kerékpáros vonulás várható szombat hajnali negyed 1-től 2 óráig,
ezért a nagyobb csomópontokon néhány perces lezárásra kell számítani, a keresztirányú forgalmat szakaszosan átengedik. A kerékpárosok útvonala:
Hősök tere-Dózsa György út-Podmaniczky utca-Ferdinánd híd-Váci út-Nyugati téri felüljáró-Bajcsy-Zsilinszky út-József Attila utca-Apáczai Csere János utca-Pesti alsó rakpart-Közraktár utca- Petőfi híd – Goldmann György tér – Valdemar és Nina Langlet rakpart – Raul Wallenberg rakpart -Döbrentei tér-Döbrentei utca-Lánchíd utca-Clark Ádám tér-Lánchíd-Széchenyi István tér-Pesti alsó rakpart-Jászai Mari tér-Margit híd-Margitsziget-Árpád híd-Népfürdő utca-Dráva utca-Dózsa György út-Hősök tere.
A közösségi közlekedés változásai érintik
a 20E, a 30-as, a 30A és a 230-as, 105-ös, a 210-es és a 979A autóbusz, valamint a 70-es, 72-es és a 74-es trolibusz közlekedését.
Nem mindenki öröme őszinte…
„VÉGRE lesz egy kis éjszakai élet az Andrássytól a Hermina útig. Végre egy „minőségi rendezvény”. Addig is amíg végleg le nem zárják a Kós Károlyt, hogy szünet nélkül bulizhassanak rajta. Remélem a „mozgáshoz” jár majd üvöltő zene és csinnadratta meg szemét is… Parkolás ingyen akárhol, WC-zés ugyanúgy… Hiába no! A Kultúra áldozatokkal jár. Ha nekünk így is jó! Éljen a NER!”
-jelent meg a Városliget barátai közösségi oldalon.
Szerző
Friss
- Az EU eldöntötte: háború! Mi eldöntöttük: se költségvetés, se Tisza, se DK!
- Majka: fenntartom a jogot magamnak arra, hogy akkor és azt mondjak, amit akarok (…) részemről az ügy lezárva…
- Az esőisten is megsiratta az éhezőket – közel 150 vendég a debreceni ételosztáson
- Póló-diplomácia: Orbán miniszterelnök erős üzenete Sulyok köztársasági elnöknek – Veszi az adást? – Frissítve!
- Böjte-testvér gyermekmentő, vagy sanyargató – Nincs szerencséje mostanság a Fidesznek a papjaival
- Juszt László szembesíti Orbánt a valósággal – Szikár dolgok a tények
- (nagyon)Kisnyugdíjasunk válasza Orbánnak Tusványos helyett a piacról hazaérve, a konyhaasztal mellől
- Élő osztós játékok az Ice Kaszinóban – Hogyan vágjunk bele?
- Szanyi Tibor: Orbán háborúja és békéje
- Egészséghoroszkóp – Leggyakoribb betegség-hajlamok asztrológusunk szerint