Connect with us

Kerítésen innen

Varga Mihály büszkeségére eddig 2.631-en voltak kíváncsiak – Bekerülési költsége: 8.900 millió közforint

Ez a dübörgés része? Leállította a kormány a gyógyszertámogatásokat, ami a miniszter szerint ez csak átmeneti
Megosztás

Varga Mihály, aki a közt -Önt!- pénzügyminiszterként szolgálja az Orbán-kormányban, büszke lehetne arra, hogy Magyarország folyamatosan javítja pénzügyi helyzetét és csökkenti adósságát, ha így lenne. De mivel közel sem ez a helyzet, így mást választott, bár ez sem sikertörténet…

Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központ, vagyis az elhíresült Sámándob

Karcag olyan Vargának, mit Felcsút Orbán Viktornak, ebből adódóan február végén Őt érte a megtiszteltetés, hogy átadja a Sámándob újjáépített verzióját Karcagon

„A kunokon, jászokon keresztül ez a város ma is a magyarság közép-ázsiai gyökereit jeleníti meg”

– fogalmazott a pénzügyminiszter, hozzátéve:

olyan karakterjegyeket, amelyek változatlanul hozzátartoznak a magyarság történetéhez, ezeréves európai, ugyanakkor Ázsiából eredő kettős identitásához.

Egy kis matek

A K-Monitor összefoglalója szerint a

  • 2015-ös milánói világkiállításra épült Sámándobra a kormány eredetileg 2,3 milliárd forintot szánt, majd
  • ezenfelül közel 2 milliárd forintot szavazott meg a programokra, és
  • további 900 milliós pótköltségvetéssel is kiegészítette.
  • A kormány 2015-ben 2,6 milliárd forintot adott a milánói világkiállítás magyar pavilonjának hazaköltöztetésére és újbóli felállítására. A pénz azonban nem volt elég, mert a Sámándob egy része szétrohadt, így folyton növelni kellett a költségeken.
  • A teljes felújítás összköltsége végül 2023-ra már meghaladta a 4 milliárd forintot. Eredetileg sztyeppemúzeumot terveztek Karcagon, de konferenciaközpont lett belőle.

Hadházy Ákos „terepszemléje”

„Arra jártam, így gondoltam, megnézem a 4.4 milliárd adófizetői pénzből megépített giccspalotát. Azt mondták, az alföldi pusztát bemutató kiállítás lesz benne, ehhez képest a korábban már számos helyen bemutatott Munkácsy magángyűjtemény látható negyed évig a nem kevés pénzért. A Nemzeti Múzeumba amúgy 3500 ft, a debreceni Déri múzeumba 2800 forint a belépő. Dehát igaz, azok nem mutatják olyan szépen, hogy hogyan herdálta el a Fidesz a jövőnket.”

Érdemes megnézni a biléta sorszámát, ami megmutatja, hogy eddig hány fő akarta megnézni a kiállítást a Sámándobba.

„Odabent amúgy nincs semmi különös, semmivel nem több, mint egy sima kultúrház. Kifele meg egy giccsparádé, aminek az eredeti -vitatott , de mégis egyedi- milánói pavilonhoz sincs sok köze.”

Még egy kis matek….

Adalék a bekerülési milliárdokhoz:

  • Ha feltételezzük azt a valószínűtlen helyzetet, hogy minden kiállítást megnézi akaró „teljes árú” jegyet váltott, akkor a bevételi oldalon megjelenik 12.891.900.- forint.
  • A kiállítás március 1-től látogatható, ami azt jelenti, hogy cirka 50 napja nyitotta meg kapuját. Ha feltételezzük, hogy miden nap fogad látogatókat, akkor átlagban 52 ember váltott jegyet.
  • A fenti adatok alapján -napi 257.838.- forint átlagbevétellel számolva- a Sámándob cirka 95 év múlva hozná vissza az árát úgy, hogy semmilyen dologi kiadást nem vontunk le.

Szerző