Állati
Közös listát állít az MSZP és a Párbeszéd
Közös listát állít az MSZP és a Párbeszéd, a névsort Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke vezeti, aki a két párt közös miniszterelnök-jelöltje is lesz – mondta az MSZP elnöke csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón egy kérdésre válaszolva.
Arról, hogy a listán hány helyet kapna a Párbeszéd és a Magyar Liberális Párt, Molnár Gyula közölte, a helyekről nincs még konkrét és végleges megállapodás, azon dolgoznak, hogy a következő parlamentben a Párbeszédnek önálló frakciója legyen.
Igennel felelt arra a kérdésre, hogy a közös lista azt jelenti, hogy a parlamentbe kerüléshez az összes érvényes szavazat legalább tíz százalékát kell elérniük.
A pártelnök elmondta, a listáról hivatalosan február 10-én – az MSZP kongresszusán – döntenek hivatalosan, de úgy tekintik, hogy a döntés politikai értelemben megszületett.
Jelezte, mindenki felé nyitottak az együttműködésre egészen február 16-án éjfélig.
A hivatalos kampány a választást megelőző 50. napon, azaz február 17-én indul.
Az országgyűlési választás kiírását az MSZP elnöke úgy kommentálta: „a startpisztoly eldördült”. Az MSZP és a Párbeszéd készen áll arra, hogy április 8-án mindent megtegyen azért, hogy Magyarországon kormányváltás legyen – hangoztatta. Azért fognak dolgozni a következő 87 napban, hogy az embereknek világos legyen: európai, igazságos országot is lehet építeni.
Szerinte a többség változást akar Magyarországon. Hozzátette: ez csak akkor lesz igaz, ha a választók jelentős része megmozdul.
Molnár Gyula közölte, „arra kérünk mindenkit, hogy április 8-át most ikszelje ki a naptárában. Mindenki menjen el szavazni. Ha kellő számban voksolnak, akkor Magyarország 2018. április 9-től egy másik, egy nyugodtabb, békésebb ország tud lenni”.
Az MSZP elnöke elmondta, a következő hónapokban végigjárják az országot Karácsony Gergellyel és be fogják mutatni: az országot kettészakították egy szűk, az elmúlt hét évben gyarapodó elitre és a többség Magyarországára, amely ebben az időszakban nem tudott boldogulni.
Beszélni fognak arról is, hogy lehet több bért fizetni az embereknek, lehet kiszámítható és biztonságos a nyugdíjrendszer. Hozzátette: felszabadítják az oktatást és a GDP minimum hat százalékát költik majd erre a területre – kormányra kerülve.
El fogják azt is mondani, hogyan lehet növelni a forrásokat az egészségügyben és azt, miként lehet a várólistákat csökkenteni.
Arról is fognak beszélni, hogyan lesz a családoknak és a nőknek jobb az országban.
A nap folyamán egyeztetett az egyéni jelöltállításról az MSZP, a DK és az Együtt elnöke. A Gyurcsány Ferenc DK-elnök irodájában tartott egyeztetésről egymásnak ellentmondóan nyilatkozott az MSZP és az Együtt elnöke. Juhász Péter azt mondta, hogy a DK-val ellentétben, az MSZP nem nyitott a koordinációra. Molnár Gyula viszont úgy vélekedett: csak informális megbeszélést tartottak, ahol semmi nem dőlt el. Gréczy Zsolt DK-szóvivő azt mondta a várakozó újságíróknak, hogy Gyurcsány Ferenc nem nyilatkozik a megbeszélésről.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- Hídfoglalás -kicsit másként- szerdán éjjel
- Magyar György: nyakló nélkül bünteti a képviselőket Kövér László – de hová lett a szükségesség-arányosság elve?
- Már csak egy visszavágó választja el a BL döntőtől a PSG-t elütve ettől az Arsenalt
- Orvosi Kamara: a Pintér Sándor vezette belügyminisztérium etikai rendszere nem szolgálja a közbizalmat
- Újdonságmentes Lázár-infó: arra nem lehet közösséget szervezni, hogy „minden sz&r Magyarországon”
- Konfucius intelmei a csillagjegyeknek
- Schmidt Mária -történész(!!!!) és Orbán-barátnő- szerint a bucsai mészárlás ukrán egységek büntetőakciója lehetett
- Keddi Fidesz-rettegtetnivaló: támad az ellenzéki, sötétben bujkáló ‘politikai postaláda-fosztogató’
- Orbán Viktor utódlása, avagy „a népnek joga van elkergetni a kormányt”
- Vidéki prókátor: aki illiberális, az legyen illiberális minden körülmények között, ugye Balázs?