Connect with us

Bulvár

3 konyhai praktika, amit talán még nem ismersz

Megosztás

A konyhai munkák során rengeteget segíthetnek azok az apró trükkök, amelyek egyszerűsítik és gyorsítják az elvégzendő feladatokat. Különösen jól jöhetnek most, a karácsonyi, szilveszteri időszakban ezek a praktikák, amikor vendégeket fogadunk.

Megosztás

A konyhai munkák során rengeteget segíthetnek azok az apró trükkök, amelyek egyszerűsítik és gyorsítják az elvégzendő feladatokat. Különösen jól jöhetnek most, a karácsonyi, szilveszteri időszakban ezek a praktikák, amikor vendégeket fogadunk.

A Borsdaralo.hu gasztrooldal szerkesztőinek segítségével 3 olyan konyhai praktikát mutatunk be, amelyek szinte biztos, hogy a segítségedre lesznek.

Így pucolhatsz meg egyszerre több gerezd fokhagymát

Ez a módszer talán nem a leggyorsabb, ugyanakkor lehetővé teszi, hogy egyszerre nagyobb mennyiséget pucoljunk meg, valamint egészen szórakoztató, így ha gyerekkel főzünk együtt, érdemes kipróbálni. A fokhagymapucoláshoz egy tetővel is rendelkező magasabb műanyagdobozra, vagy két darab mélyebb fémtálra lesz szükségünk. Helyezzük a gerezdeket a dobozba, tegyük rá a fedelét és 20 másodpercig rázzuk jó erősen. A héjak könnyedén leválnak a gerezdekről. Ha a két fémtállal szeretnénk elvégezni ugyanezt, tegyük a gerezdeket az egyik tálba, majd fejjel lefelé helyezzük rá a másikat. Szorítsuk össze a két edényt és rázzuk 20 másodpercig, az eredmény ugyanaz lesz.

Panírozás gyorsan és egyszerűen

A panírozás leggyorsabb módja, ha a lisztet, a felvert tojást, valamint a zsemlemorzsát, egy-egy magasabb, tetővel is rendelkező dobozba töltjük. Néhány zöldséget helyezzünk a dobozba, pattintsuk rá a fedőt és rázzuk meg jó alaposan. Ismételjük meg ugyanezt a tojásos, végül pedig a zsemlemorzsás dobozzal is, és már süthetjük is a zöldségeket, vagy a kisebb húsokat. Az előbbi módszert tovább egyszerűsíthetjük, ha kevés víz hozzáadásával, a lisztből és a tojásból, egy turmixgép segítségével masszát készítünk. Akkor jó a keverék állaga, ha hígabb, mint a nokedli, de sűrűbb, mint a palacsintatészta. Rázzuk össze a panírozandó darabokat a masszával, ezt követően pedig a zsemlemorzsával és süssük ki olajban!

A rizs megmosása

A rizst két okból érdemes megmosni, az egyik, hogy így eltávolíthatjuk a szennyeződéseket, amelyek megtapadhattak a rizsszemeken, a másik pedig, hogy megszabadulhatunk a felesleges keményítőtől is. Utóbbi azért lényeges, mert a keményítő miatt a rizsszemek összetapadnak a főzés során, a végeredmény, pedig rágós, ragadós rizs lesz. Bár minden rizsfajtánál szükséges az átmosás, a pontos módszer az egyes típusok esetében némileg eltér. Ha teljes kiőrlésű fajtát készítünk, öntsük a kívánt mennyiségű rizst egy szűrőbe. Ezután a rizst körülbelül 30 másodpercig mossuk hideg víz alatt, miközben óvatosan rázogatjuk. A víz színe nem fog megváltozni, csak törött rizsszemeket és rizshéjat távolítjuk el. A fehér rizs esetében a mosás menete hasonló, azonban hosszabb ideig, két percig kell végezni, úgy hogy közben a kezünkkel nem dörzsöljük össze a rizsszemeket. Az átmosás elején a víz opálos lesz, azonban a második perc végére már szinte áttetszőnek kell lennie.

Bízunk benne, hogy sikerült néhány hasznos tanácsot adnunk a sütéshez és főzéshez. Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is!

Szerző