Ez a nap
Fiatal önkéntesek a tagállamokból
Több mint 42 ezer fiatal jelentkezett az uniós tagállamokból az Európai Szolidaritási Testülethez a kezdeményezés egy évvel ezelőtti meghirdetése óta, és mintegy kétezren már meg is kezdték a munkát a program keretében
Számos fiatal földrengés sújtotta olaszországi településeken dolgozik
„Örömmel látom, hogy mennyi fiatal hisz Európa-szerte a szolidaritásban, s mennyien készek önkéntes tevékenység, tanulás vagy szakmai munka formájában támogatni másokat. Egy évvel az Európai Szolidaritási Testület útjára indítása után jó néhányan közülük máris sokat tettek: sokak számára hoztak megkönnyebbülést és reményt” – jelentette ki Navracsics Tibor oktatásért, kultúráért, ifjúságért és sportért felelős uniós biztos
Hozzátette: ahhoz, hogy a testületben rejlő lehetőségeket ki lehessen használni a gyakorlatban, az lenne a legfontosabb, hogy a jogalkotók mihamarabb elfogadják a szervezet külön jogalapját és a következő évekre szóló költségvetését.
Mint közleményében a bizottság kiemelte, a program keretében számos fiatal földrengés sújtotta olaszországi településeken dolgozik, míg mások hátrányos helyzetű vagy sajátos igényű fiatalokat, menekülteket vagy időseket segítenek Európa számos pontján.
Az EB egy éve indította útjára az Európai Szolidaritási Testületet, melynek keretében 18 és 30 év közötti fiatalok különböző szolidaritási programokban vehetnek részt az EU-ban, hozzájárulva ezzel a társadalmi kihívások kezeléséhez.
A résztvevő önkénteseket 2-12 hónapra elhelyezik egy projekt keretében, például az oktatás, az egészségügy, a környezetvédelem, a természeti katasztrófák vagy a migránsok és menekültek befogadásához, támogatásához és integrációjához való hozzájárulás területén.
(Forrás: MTI)
Szerző
Friss
- Németh Szilárd színt vallott: elárulta, mivel tölti éjszakáit….
- Fekete-Győr a Tiszát segítené, de a Kétfarkú Kutyapártnak használ
- Hadházy Ákos: miféle háborúba vezető útra lépett az Orbán-kormány 2023-ban?
- Orbán és Magyar is saját fényezésre és a másik alázására használja Gyurcsány Ferenc lemondását
- Gyurcsány Ferenc lemond frakcióvezetői posztjáról, országgyűlési képviselői mandátumáról, visszavonul a közélettől, a választásokon nem indul
- Kormányinfó: mit miért tesz, vagy nem a kormány – némi választási osztogatás-infóval fűszerezve
- Magyar Péter bizonyítéka a „kormány békehazugságáról” – Frissítve!
- Mátyás király óta nem volt olyan jó kormánya Magyarországnak, mint a mostani – állítja az MCC médiaiskolájának vezetője
- Csoda, hogy így állunk? Az Orbán-vezette Fidesz vesztesége 2024-ben: 400 millió mínusz
- Érdekli az ‘Orbán-kormány őszödi beszéde’? – Csütörtök reggel 9-kor meghallgathatja!