Kultúra
8 ártalmatlannak tűnő szokásunk, amelyekkel lépésről lépésre tesszük tönkre a vesénket
A vesénk szervezetünk egészsége szempontjából igencsak fontos szerepet játszik. Ezen páros szervünk szűrőként funkcionál, eltávolítva a testünkből a méreganyagot és a fölösleges folyadékot.
Azért, mert kettő van, vigyázzunk rá!
Ahhoz, hogy ezt megtehessük, ismernünk kell, mivel árthatunk nekik. Ha már tisztáztuk, akkor meg kell próbálnunk a lehetetlent: megszabadulni néhánytól. Íme, ezek a veséinket leginkább károsító rossz szokásaink:
1. Nem megfelelő mennyiségű vízfogyasztás
A túl kevés vízbevitel veséink számára nagy kockázatot jelent. Mint már megállapítottuk, veséink szűrőként működnek, eltávolítva szervezetünkből élettevékenységünk melléktermékeit. Amennyiben kevés vizet iszunk, a vesék véráramlás csökken, így azokban sokkal több méreganyag halmozódhat fel.
2. A WC-re menés halogatása
Ha azt szeretnénk, hogy vesénk sokáig egészségesen működjön, akkor ne halogassuk a WC-re menést. A teljesen megtelt húgyhólyag, a vizelet visszatartása nagyon sok baj okozója lehet, még ha elfoglaltak vagyunk, akkor is szánjunk erre időt. Később ugyanis komoly problémákat idézhetünk elő az ilyen rossz szokásunkkal.
3. A túlzott nátriumbevitel
Te is szereted a sós ételeket? Igyekezzünk kevesebb sót bevinni szervezetünkbe, mert ez jelentős kockázatokkal jár vesénk egészségre nézve. Ezen kívül a vesék nehezen választják ki a nátriumot.
4. Túlzott kávé- és koffeinbevitel
Semmi rossz nincs abban, ha valaki időről időre kávét fogyaszt. Azonban a túlzott kávéfogyasztás, illetve a koffeinbevitel (például olyan üdítőkkel, mint a kóla) károsíthatja a veséket, mert megemeli a vérnyomást.
5. Fájdalomcsillapítók túlzott és rendszeres szedése
Igazából a fájdalomcsillapítók egyáltalán nem veszélyesek, de ha a legkisebb fájdalomra is rögtön tablettáért nyúlunk, akkor még ez az ártalmatlan gyógyszer is kellemetlen mellékhatásokat okozhat. Szakértők figyelmeztetnek rá, hogy a fájdalomcsillapítók túlzott használata a vért hígabbá tesz, ez pedig egyes belső szervek betegségeit okozhatja.
6. Túlzott fehérjefogyasztás
Ahogy mondani szokták: mindent mértékkel fogyasszunk. Ez teljességgel igaz a fehérjebevitelre is! Habár a fehérjék egészségesek és szükségesek is egy egészséges szervezet számára, a túlzott fehérjebevitel rendkívül megterheli a testünk anyagcsere-rendszerét.
7. Az ágynyugalom figyelmen kívül hagyása
Folytatjuk a munkát influenzásan, megfázva, habár az orvos azt mondta maradjunk otthon és ágyban? Vesénk védelmében jobban tesszük, ha ez esetben is megfogadjuk az orvos tanácsát és valóban ágyban, lehetőleg pihenve töltjük az időt. Ellenkező esetben a gyógyulás folyamata túlzott terhelést jelent a szervezetünk számára.
8. A túlzott alkoholfogyasztás
Az összes közül talán ez a legnyilvánvalóbb! Ha mértékletesen fogyasztunk szeszes italt, az elfogadható, de a mértéktelen alkoholfogyasztás előbb-utóbb nagyon komoly következményekkel jár.
Jobban tesszük, ha addig tanúsítunk önmérsékletet, amíg nem késő!
Oszd meg ezeket a tanácsokat barátaiddal, ismerőseiddel is, hogy ők is jobban odafigyeljenek az egészségükre!
(forrás: bidista.com)
Szerző
Friss
- Barátsághoroszkóp, itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”