Tech - Tudomány
„Szívünk kamrája” a GOKI-ban – a hely, ahol a látogatási tilalom alatt is találkozhat a szerettével!

A Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet (GOKI) úgy szereti a betegeiket, hogy megvalósították számukra a „Szívünk kamráját”, azt a helyet, ahol a látogatási tilalom alatt is találkozhatnak a szeretteikkel.
Ahogy a GOKI fogalmaz:
„Mert mi nem csak szívvel, hanem lélekkel is dolgozunk, és a járvány alatt sem feledkezhetünk meg arról, hogy nem csak koronavírussal fertőzöttek, hanem szívbetegek is vannak. Empátiával fordulunk a betegeinkhez, ezért nem volt nehéz elképzelni, milyen fájdalmas karácsony közeledtével a látogatási tilalom.”
Magyarországon elsőként a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben álmodtak meg egy olyan formabontó megoldást, amely lehetővé teszi, hogy a látogatási tilalom alatt is megérintsék egymást a náluk gyógyulók és hozzátartozóik.
A „Szívünk kamrája” egy olyan innovatív kivitelezés, amelynek lényege, hogy egy két bejárattal rendelkező teremben plexi falakkal leválasztottak egy kis szobát.
A szívbeteg gyermekekkel és felnőttekkel találkozni, hogy közben nem szegik meg a látogatási tilalmat
A látogatók tulajdonképpen nem lépnek be az épületbe, ugyanis a kórház Fehér Holló utcai bejáratnál található két üvegajtó közötti zsilipes részt alakították át betegsimogató szobává. A benn fekvő páciensek egy másik ajtón lépnek majd be a „Szívünk kamrájába”, amelyben egy kerek ablaknak köszönhetően egyszer használatos, vállig érő műanyag kesztyűt viselve meg is érinthetik egymást.
Az emberi érintés teremtő és életben tartó szükségletünk, olyan, akár a lélegzetvétel
Az érintésnek gyógyító és életet meghosszabbító hatása is van, ezért december 5. és január 5. között minden nap 12.00 és 16.00 óra között fél órás beosztásban lehetővé teszik a náluk gyógyulóknak a találkozást és az érintést.
Fotó: Őszi Szilvia
Szerző
2 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Lázár: „Turul marad!” – Polgármester: „megszünt az ideiglenes védettség!”
- Orbán Balázst kireptettük Washingtonba, hogy megbeszélje az amerikai alelnökkel, hogy majd dumcsonak még
- Ez Magyaroroszág – gondolatok egy vita pici részletéről
- Véget ért a világ legrövidebb tűzszünete?
- A Városháza Parkból indul a Budapest Büszkeség menet – tudatta Karácsony Gergely
- ‘Már értem miért lett vége a Barátok Közt-nek, mert nálatok megy a folytatás’ – kommentelték Lázár adathalászos melléfogását
- Mit hoz a TISZA politikai konyhájára a “80 nap alatt Magyarország körül” akció?
- Ki tart be neked a háttérben? – Nyaralás alatti munkahelyi intrikák horoszkópja
- Trump hétfő éjjel: megegyezett a tűzszünetről , de előtte még…
- Hétfő éjszaka fokozott ellenőrzést rendelt el az ORFK a Közel-keleti konfliktusra hivatkozva
Bálint Erika
2020.12.04 13:30 at 13:30
Csodálatos! Ebben az agyonhajszolt egészségügyben még ilyen empátiát soha nem tapasztaltam, pedig már igen rég óta dolgozom eü-s, majd szociális szférában. Csak így tovább! Bár mindenki átvenné!
Szöke livia
2020.12.04 13:51 at 13:51
Ez az önzetlen segítès a betegnek, hozzàtartozónak csodálatos érzés, olykor felér a gyógyulással.Csak gratulálni tudok.További jó munkát kívánok. Köszönet.