Kerítésen innen
Pénz beszél, az egészségügy ugat?
A legfrissebb felmérés szerint az ötöd- és hatodéves orvostanhallgatók csaknem 40 százaléka tervez külföldi munkavállalást, és többségük csak a munka és életkörülmények alapvető változása esetén térne haza. erről beszélt egy interjúban Dénes Tamás a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke is.
A beteg kétszer fizet
Az elnök ahogy azt a Vasárnapi Híreknek elmondta, nehéz megmondani mikor borul a rendszer, hova tart az ágazat:
” Nincs egészségügyi kormányprogram, és voltak ugyan részsikerek az elmúlt 4 évben, de egyértelmű koncepció nincs. Ez a bizonytalanság fontos szerepet játszik abban, hogy az orvostanhallgatók jelentős része már a diploma megszerzése előtt a kivándorláson gondolkodik.”
Nem tudott egyértelmű választ adni arra hogy az orvos- és szakdolgozó hiány miatt, és az ezzel összefüggő leterheltség, fáradtság, hibák és figyelmetlenségek, illetve a kórházi fertőzések miatt halnak-e meg betegek Magyarországon:
„Nem lehet kimondani, a felelősség megosztott. A magas halálozásban fontos szerepe van az ellátórendszer hiányosságainak is – ami az elmúlt időszak kormányainak a felelőssége –, de felelősség terheli a nem egészségtudatos állampolgárt is.”
Egyetértett azzal, hogy a korrupció, a hálapénz – számos orvos kiállása ellenére – továbbra is jelen van. Egyre inkább igaz, hogy akinek pénze van, az – a magánellátásban biztosan, de a közkórházakban is – nagyobb eséllyel gyógyul:
” „Akinek több pénze van, gyorsabban gyógyulhat” állítás a legtöbb országra igaz. A probléma azzal van, hogy ezzel kapcsolatban nem volt megfelelő társadalmi vita itthon, és sokan azt hiszik, minden és azonnal jár. Magyarországon a beteg szempontjából az állami és magánrendszer viszonya a lehető legrosszabb, mert a beteg kétszer fizet: egészségügyi hozzájárulást az államnak és az ellátás teljes összegét a magánellátónak. Ennél vannak sokkal hatékonyabb modellek is.”
MIÉRT NEM OMLIK ÖSSZE SOHA AZ EGÉSZSÉGÜGYI RENDSZER?
MEGTUDJA A KÖVETKEZŐ OLDALON
Szerző
Friss
- Akkora maflást kapott Schmidt Mária Juszt Lászlótól, hogy a fal adta a másikat
- 200 milliós pert nyertek úszók a magyar álam ellen
- Brüsszelben nem éri meg sunyinak lenni – EU-s vizsgálat Orbán Balázs MCC-jének cége ellen
- Politikusok egymás közt 2025 Magyarországán: ‘annyira ócska válasz lett ez, hogy az még Önhöz is méltatlan – pedig ez a léc eleve nincs túl magasan’
- Lázár György: Palladino USA-ügyvivő már be is nyújtotta a számlát…? – Trump azt követeli, hogy….
- Feketelista infó: 517 ezerre nőtt a bankoknak hosszasan tartozók száma
- Parlamenti államtitkár: ‘Brüsszel Péter’ és Kollár Kinga küldte ide a LIBE bizottságot – Lánczi Tamás ráerősítésével
- Nem csak Bohár ‘lódít’, Orbán Viktortól sem áll távol a ‘nagyotmondás’ – most sem….
- A legerősebb demokrácia, avagy mi már Trump voltunk, amikor Trump még nem is volt
- Ha járna-kelne, vagy vásárolgatna a hosszú hétvégén – Húsvéti erősítéssel készül a MÁV-csoport