Budapesti hétköznapok
Meghallgatták a Városháza-gate előkerült ingatlanfejlesztő-tanúját
A Fővárosi Közgyűlés által a Városháza-gate miatt létrehozott vizsgálóbizottság hétfőn meghallgatta azt az ingatlanfejlesztőt, aki korábban közjegyző előtt nyilatkozott arról, hogy a főváros vezetőinek tudtával kívánták értékesíteni a Városháza épületét; ezt Bodnár Dezső a grémium előtt is megismételte,
A Fővárosi Közgyűlés által a Városháza-gate miatt létrehozott vizsgálóbizottság hétfőn meghallgatta azt az ingatlanfejlesztőt, aki korábban közjegyző előtt nyilatkozott arról, hogy a főváros vezetőinek tudtával kívánták értékesíteni a Városháza épületét; ezt Bodnár Dezső, a grémium előtt is megismételte, valamint azt is, hogy az érdeklődő befektetőktől tízszázalékos jutalékot akartak kérni az értékesítések után. Nem kommentáljuk a hírt, nem feladatunk igazságot tenni, csak krónikások vagyunk.
40 milliárd a Vársoházáért?
Az ülés kezdetén Láng Zsolt, a Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője, bizottsági tag ismertette a korábban hozzá eljuttatott, közjegyző előtt tett nyilatkozatot. Ebben – mint elmondta – Bodnár Dezső, aki jelenleg nagyobb értékű ingatlanok fejlesztésének szervezésével, illetve tanácsadással foglalkozik, azt rögzítette, hogy ingatlanfejlesztőként 2021 május elején invitálták meg egy tájékoztatóra a fővárosi vagyonkezelő irodájába. A vagyonkezelő vezetői befektetőket kerestek a főváros tulajdonában álló ingatlanok megvásárlására, és ezek között szerepelt a Városháza épülete is. Azt 40 milliárd forint körüli áron kívánták eladni – tette hozzá.
A nyilatkozat szerint a tájékoztatón nagyrészt Barts J. Balázs, a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ (BFVK) Zrt. vezérigazgatója beszélt. Elhangzott, hogy az értékesítések a főváros vezetőinek – köztük a főpolgármesternek – a tudtával és beleegyezésével történnek. Az ingatlanok értékesítése nyilvános pályázaton történik, a végső döntést a főváros vezetése hozza meg.
10% tiszteletdíj egyes értékesítések után?
Az ingatlanfejlesztő a dokumentumban azt állította, hogy a befektetőt érdekelte az ingatlan, és egy következő befektetői megbeszélésen – az ügyről nyilvánosságra került hangfelvételeken szintén szereplő – Berki Zsolt elmondta, hogy 10 százalék a tiszteletdíja az egyes értékesítések után. A szokatlanul magas díjat azzal indokolta, hogy abból magasabb körök is részesülnek a fővárosnál. A nyilatkozat szerint Berki Zsolt azt is elmondta, hogy a pályázatokat szükség esetén irányítottan, testre szabottan írják ki, ezért volt szükség előzetes egyeztetésre. A befektetők nem kívánták a tiszteletdíjat kifizetni, a vételi szándékuktól elálltak, ezzel közvetítői szerepe megszűnt – hangzott el Bodnár Dezső nyilatkozatának ismertetésekor.
Bodnár Dezső a bizottság előtt elmondta, a Wallis-csoportnál ingatlanfejlesztői területen dolgozott, munkája során többször felmerült a Városháza épületének jövője. Május 5-én lehetősége nyílt arra, hogy elmenjen az említett találkozóra, amelyet Berki Zsolt szervezett.
Hogy jön ide a Walllis és Bajnai
Bodnár Dezső – akit az ügyről beszámoló index.hu portál úgy azonosított be, hogy „Bajnai Gordon és Gansperger Gyula egykori wallisos kollégája” – azt mondta, az értékesíteni kívánt ingatlanok között szerepelt a Főpolgármesteri Hivatal épülete is.
A tájékoztatóról és egy másik megbeszélésről is „rejtélyes módon, tudtán és akaratán kívül” hangfelvételek készültek. Ezek, legalábbis ami napvilágra került, „nem minden esetben az elhangzott tényeket tartalmazzák” – közölte, hozzátéve, ezzel neki súlyos károkat okoztak. Kiemelte, a bizottság elé magánemberként érkezett, akit „nem kevés sérelem ért”, és elő szeretné segíteni az igazság megismerését.
Kérdésekre válaszolva Bodnár Dezső elmondta, Barts J. Balázs és Berki Zsolt „szájából is elhangzott”, hogy a fővárosi vezetők tudtával és belegyezésével történnek a tárgyalások. A megbeszélésen szó esett még egy Tétényi úti területről, valamint egy Rimaszombati utcai és egy Bécsi úti ingatlanról. Egy befektetői irodában „volt egy másik megbeszélés, ahol Berki úr elmondta, az ő tiszteletdíja ennyi” – közölte.
Ugyancsak kérdésekre válaszolva Bodnár Dezső Berki Zsoltról azt mondta: „a kommunikációban maga volt a főváros”. Közölte azt is, hogy a befektető megnevezésére nincs felhatalmazása.
Bodnár Dezső jelezte, kész az ügyben rendőrségi meghallgatáson is részt venni.
Arra a kérdésre, hogy ki mondta, hogy a főpolgármester és a környezete tud a Városháza eladásának tervéről, azt válaszolta: Berki Zsolt.
Kovács Péter (Fidesz-KDNP) XVI. kerületi polgármester, a vizsgálóbizottság elnöke az elhangzottakat összefoglalva elmondta:
Kiderült, hogy el akarták adni a Városházát, tárgyaltak az eladási szándékról.
Láng Zsolt arról beszélt, Karácsony Gergely főpolgármester vagy erősítse meg, hogy Bodnár Dezső egy „fideszes bűnöző”, vagy kérjen bocsánatot. Ugyanis – mint emlékeztetett -, a főpolgármester pénteken azt írta a Facebook-oldalára, hogy „egy fideszes bűnöző a Fidesz újabb koronatanúja”, és ideje folytatni a sorozatukat azokról a fideszesekről, akik „főszereplői a városvezetés ellen indított hazug lejárató kampánynak”.
Kijelentette: az elhangzottakból nem az derül ki, hogy semmilyen ügy nincs, hanem az, hogy van ügy, és többen nem mondanak igazat. Tehát 2020 végére készült egy tanulmány, majd „utólag megtudjuk”, hogy van egy főpolgármesteri kabineti döntés, amely kizárja azt a verziót, hogy eladják a Városházát. Ehhez képest idén májusban meghívnak ingatlanos szakembereket Barts J. Balázs irodájába, ahol a vagyonkezelő elnöke azt mondja: a főváros vezetésének és a főpolgármesternek a tudtával a Városházát eladják.
Soproni Tamás (Momentum) terézvárosi polgármester, a vizsgálóbizottság alelnöke azt mondta: az eddigiekből az látszik, hogy „egyetlen egy politikus” sem akarja eladni a Városházát. Barts J. Balázs ugyanakkor elkövette azt a hibát, amiért fegyelmit is kapott, hogy valóságos középtávú lehetőségként beszélt a Városháza értékesítéséről – tette hozzá.
Szerző
3 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Fontos Fidesz-infó: ez kell a nőnek….
- A jövő már ismert, a holnap még nem – Orbán szerint a világ
- „Ide figyeljenek emberek!” – Elmarasztaló ítélet egy meg nem törtét cselekmény után
- Óvodabezárási hullám Csepelen
- Már megint naivságunk áldozatai lettünk: felkészültek az illetékesek a havazásra
- Barátság-horoszkóp itt és most
- Hull a hó és ez most (állítólag) nem érte váratlanul az illetékeseket – Mit jósol mára Pártai Lucia + orvosmeteorológia
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
JAMNICZKY KLÁRA
2021.12.20 20:02 at 20:02
Volt ingatlanosként egyetlen kérdésem lenne: hol az erre vonatkozó megbízási szerződés? Mert igazi ingatlanos addig nem tesz egy konkrét lépést sem.
Luci
2021.12.20 23:35 at 23:35
sőt. A FŐPOLGÁRMESTERI TITKÁRSÁGRA csak úgy be lehet sétálni? Előzetes időpontok egyeztetése nélkül? ÉS a BIZTONSÁGI ŐRSÉG fel sem szól, ha valakik megérkeznek? Autó, személy nyílvántartás sincs,
Gabó
2021.12.21 10:44 at 10:44
Itt nincs semmilyen ügy, csak terelés, sz…keverés. A hazugság nem büntetőjogi kategória. A városházát nem akarják eladni, és kész, ezt nagy nyilvánosság előtt KG kijelentette. Ezek után miért nem oszlik fel a vizsgáló bizottság? Károkozás nem történt. Hűtlen kezelés nem történt. Vihar egy pohár vízben az egész. /Ja, és ha nekem lenne egy Leonardóm, talán érdekelne, hogy jelenleg mennyit kaphatnék érte, talán megkérdeznék egy műgyűjtőt, aki talán nem szívesen mondana árat, ha tudná, hogy valójában eszem ágában sincs eladni a képemet. Szóval ez is egy lehetőség. Megkérdeznek egy ingatlanbefektetőt, megérne-e neki x milliárdot az épület. Ez senkit, semmire nem kötelez. De a sajtó legalább csámcsoghat rajta.