Connect with us

Banánköztársaság

Így gondolkoznak a németek, akik két magyar szélsőjobbos influenszer -Schmidt Mária és Bayer Zsolt- szerint olyan országban élnek, ami nem is létezik, csak ők még nem vették észtre

Megosztás

Még mielőtt bárki felháborodna, hogy illene tudnom arról a sajnálatos tényről, hogy Schmidt Mária s Terror Háza főigazgatója, Bayer Zsolt pedig a (nagyon)szélksőjobb legkedvesebb hivatalos publicistája, így egyikük sem influenzer, ki kell ábrándítanom az így gondolkodókat.

Schmidt,
Megosztás

Ki kicsoda? – Influenszer-áradat

Még mielőtt bárki felháborodna, hogy illene tudnom arról a sajnálatos tényről, hogy Schmidt Mária a Terror Háza főigazgatója, Bayer Zsolt pedig a (nagyon)szélsőjobb legkedvesebb hivatalos publicistája, így egyikük sem influenszer, ki kell ábrándítanom az így gondolkodókat. A fent nevezettek ugyanis ilyen baromságokat, mármint, hogy Németország esetleg nincs is, „főállásukhoz” kapcsolódóan nem mondhatnak, így hát azon kívüli létükben kábítják az ilyesmivel több százezer megvuduzott követőjüket, azaz influenszerként, mint mondjuk Szabó Zsófi, Kulcsár Edina, Berki Mazsi és sorolhatnánk. A közös bennük, hogy bármit hirdetnek, követőik azonnal arccal a boltok felé és hajrá…. Schmidt és Bayer a radikális hazugságokkal felcicomázott történelmi múlt új variációját árulja és vetíti ki a mára.

Egy „nemlétező” ország emlékezetpolitikája

1938. november 9-10 én volt a Kristályéjszaka 84 évfordulója Németországban, ahol már a szót sem akarják használni, mert azt állítják, bármilyen szépen is cseng „Kristallnacht” szó hangalakja, a hozzá tapadt események annál kevésbé, ugyanis

„…azon az őszi éjszakán a kormány által koordinált zsidóellenes zavargások végigsöpörtek a náci Németország szinte minden településén. Néhány nap alatt a zavargók több száz zsinagógát romboltak le, üzletek ezreit rabolták ki, és legalább 91 zsidót megöltek; 30 000 zsidó férfit küldtek koncentrációs táborokba.”

-írja a Jta.org. A cikk a későbbiekben azt is megemlíti, hogy utólag a zsidó szervezeteknek a benzin árát is ki kellett fizetniük, amivel felgyújtották zsinagógáikat, boltjaikat. Németországban szinte minden város megemlékezik erről a szégyenletes eseményről, de mind más néven. A fogalmak maradnak, örök mementóul.

Nálunk viszont

Szerző