A közmilliárdokért felvásárolt Vodafone és persze a többi telefon- és internetszolgáltató is magasról tesz az Orbán-ígéretre, miszerint a rájuk kirótt extraprofit adót nem terhelik át a „kedves ügyfelekre” és feltalálták a csőben a lyukat: kommunikálnak. Ettől ugyan mi fizetjük majd a többletelvonást, de a „duma”, aminek felelőse és a rá biztosított szintén közmilliárdok elköltéltések „ura”: Rogán Antal beindította a kommunikációs kábítást.
Nem áremelés, kiigazítás, értik?
A magyarországi telefon- és internetszolgáltatók ezentúl inflációkövető díjkorrekciót fognak alkalmazni, amely az otthoni és a mobilszolgáltatások előfizetési díjait egyaránt érinti.
A díjkorrekció egyfajta tehermegosztást jelent majd a szolgáltatók és az ügyfelek között
-próbálja beadni a kormánykommunikáció.
A Vodafone Magyarország sajtóosztálya megerősítette azon híreket, miszerint inflációkövető díjkorrekciót fognak alkalmazni lakossági, egyes flottás és kisvállalati ügyfeleiknél január 2-tól.
Ennek oka, hogy a 2021. szeptember 1. és 2022. augusztus 31. közötti időszak alatt 109,39 százalékos mértékű átlagos fogyasztói árindexváltozás volt tapasztalható.
A díjkorrekció az otthoni és a mobilszolgáltatások előfizetési díjait egyaránt érinti.
Mint kiderült, a másik három nagy szolgáltatónál is lesz inflációkövető díjemelés. Egy távközlési piaci szakértő szerint fontos hangsúlyozni:
a lépés nem áremelés, hanem díjkorrekciós kiigazítás.
A háttérben az áll, hogy 2018-ban életbe lépett az egységes uniós hírközlési kódex irányelve, amely teljesen átírta a korábbi szabályokat, és megteremtette annak lehetőségét is, hogy a távközlési szolgáltató egyoldalúan, de indoklással módosíthassa az ÁSZF-ét, azzal, hogy a határozott idejű szerződéseknél is biztosítja a felmondás lehetőségét az ügyfeleknek. Egyoldalú módosításra korábban nemigen volt a szektornak lehetősége – magyarázta a szakértő.
Az iparágnak egyre nehezebb lett a megnövekedett költségek kigazdálkodása. Ezért módosították a szolgáltatók az ÁSZF-jeiket, és emelték be az automatikus inflációkövető díjkorrekciót a hatósággal egyeztetve.
73 ezer forint/ kopf - Isten - Haza - 5G - Mire kell a Vodafone?
Mert a „kedves vevő” a lényeg….
A díjkorrekció nem fedezi a költségeik növekedését, viszont megvalósul egyfajta tehermegosztás a szolgáltatók és az ügyfelek között
magyarázta a fent említett szakértő. A Magyar Telekom Vállalati Kommunikációs Igazgatósága közölte:
az első árkiigazításra 2023-ban, a KSH 2022-es éves átlagos fogyasztói árindexet tartalmazó hivatalos közleménye után 90 napon belül kerül sor, amiről tájékoztatni fogják az előfizetőket.
A Yettel a díjakon az idei évtől évente egyszer a KSH éves átlagos fogyasztói árindexének megfelelően változtat a közleményt követő 60 napon belül, az ügyfeleket előzetesen értesíteni fogják. A Diginél a díjmódosulás májusban hatályosul az ÁSZF-ben nevesített díjcsomagoknál (vannak kivételek is).
Az inflációkövető díjkorrekciós mechanizmusról a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak (NMHH) tudomása van, felügyeleti tevékenysége pedig biztosítja, hogy a szolgáltatók gyakorlata, valamint ÁSZF-je a lehető legteljesebb mértékben összhangban legyen a jogszabályokkal
-nyugtat meg a regnáló aktuális hatósága.
Forrás
Telex: "...az extraprofitadó kivetésének kéjes érzése úgy összekovácsolja a politikai oldalakat, mint szinte semmi más...!"