Connect with us

Kerítésen innen

Kit akarhatnak meggyőzni arról, hogy 16=97?

Megosztás

A miniszterelnöki facebook oldal komolyanvehetőségét -csak úgy, mint a tulaja által kinyilatkoztatottakat- ennyire lehet komolyan venni: „a nemzeti konzultáció eredménye világos: a magyar emberek elutasítják a brüsszeli szankciókat”. Azt nem említi, hogy ellentétben előző mondatának tartalmával, Ő maga az összeset megszavazta. Önt meggyőzte?

Megosztás

A miniszterelnöki facebook oldal komolyanvehetőségét -csak úgy, mint a tulaja által kinyilatkoztatottakat- ennyire lehet komolyan venni: „a nemzeti konzultáció eredménye világos: a magyar emberek elutasítják a brüsszeli szankciókat”. Orbán azt nem említi, hogy ellentétben előző mondatának tartalmával, Ő maga az összeset megszavazta. Önt meggyőzte?

Közmilliárdok folytak el – erre is…

A mai dátummal megjelent egy dokumentum a kormany.hu oldalon, ami a „brüsszeli szankciókról” szóló nemzeti konzultáció költségeit érinti és amit a Telex is kikért:

  • 2 357 942 960 forintba került a küldemények összeállítása, a borítékok előállítása és a kézbesítés,
  • 367 553 099 forint nyomdaköltsége volt a miniszterelnöki levélnek, magának a kérdőívnek és a mellé való nyilatkozatnak.

Vagyis összesen kicsit több mint 2,7 milliárd forintba került a konzultálás. Persze ez csak a technikai költség, erre még rájön a marketing, a konzultáció hirdetése a hírhedt bombás óriásplakátokon, tévében, online, nyomtatott sajtóban.

A fentieket tovább számolva, hogy közérthetőbb legyen a szám nagysága: a technikai költség és az 1,363 millió kitöltött konzultációs ív alapján nagyjából

2000 forintba került átlagosan egy konzultációs válasz.

A „brüsszeli szankciókat” egyébként a magyar kormány is megszavazta, még mielőtt konzultálni kezdett volna róluk!

Pálinkás József: kit akarhatnak meggyőzni arról, hogy 16=97?

A magyar kormány miniszterei, államtitkárai, helyettes államtitkárai, a Fidesz országgyűlési képviselői és mások a következő szövegű egyen-plakátokat teszik ki Fb oldalaikra:

“A nemzeti konzultáció eredménye: a magyarok 97 százaléka elutasítja a súlyos károkat okozó szankciókat.”

Ez így hamis állítás.

A nemzeti konzultációnak nevezett álságos kérdőívet — amelyen egyébként valótlan állításokkal sugalmazták a válaszokat — a híradások szerint a magyar választópolgárok 16 %-a töltötte ki a sugalmazott válaszoknak megfelelően. Akik a sugalmazott válaszoknak megfelelően kitöltve levélben vagy online beküldték válaszaikat, az ellentétes választ is beküldték volna, ha a “konzultáló” azt sugallta volna. A nem a sugallt válaszokat adó 0,5 % nem tudom mit írt. Egy része a válaszoknak biztosan nem tűr nyomdafestéket.

A választópolgárok 83,5 % nem válaszolt, jelentős részük azért mert nem szereti, ha hülyének nézik.”

írta az MTA volt elnöke.

Szerző