Kerítésen innen
Tudja, kinek köszönhető, hogy Orbán folyékonyan beszél angolul? Az Örmény Köztársaság újdonsült magyar nagykövetének!
Hiába no, Orbán Viktor nem szívesen hagyja az út szélén az embereit: se a gyerekkori pajtását, se a népes családját, se a fogorvosát és, ahogy a mostani példa mutatja, az angoltanárát sem. Ha mindezt a saját kontójára tenné, azt mondhatnák, hogy rendes tőle, de amíg velünk fizetteti, addig nem pont ez a jelző jut a finanszírozók eszébe.
Hiába no, Orbán Viktor nem szívesen hagyja az út szélén az embereit: se a gyerekkori pajtását, se a népes családját, se a fogorvosát és, ahogy a mostani példa mutatja, az angoltanárát sem. Ha mindezt a saját kontójára tenné, azt mondhatnák, hogy rendes tőle, de amíg velünk fizetteti, addig nem pont ez a jelző jut a finanszírozók eszébe.
A hír…
A Külügyminisztérium 2022. december 2-án jelentette be, hogy Szijjártó Péter miniszter és örmény kollégája „több előkészítő tárgyalás és kölcsönös gesztusok után” megállapodott a diplomáciai kapcsolatok helyreállításáról, ami megnyitja az utat a kereskedelmi, kulturális, oktatási és turisztikai együttműködés előtt.
„Két keresztény ország esetében ez így helyes”
– szólt a közlemény, amely nem tért ki arra, hogy tizenegy éve miért szakadt meg a kapcsolat: az örmény katonatársa meggyilkolásáért Magyarországon életfogytiglani börtönre ítélt azeri tiszt, Ramil Safarov Azerbajdzsánnak történt kiadása miatt.
„Az örmény nép ezt sohasem bocsátja meg”
– jelentette ki 2012-ben Szerzs Szargszján akkori örmény köztársasági elnök, mert
„a gyilkosok ezek után már tudják, hogy büntetlenséget élvezhetnek az etnikai vagy vallási gyűlölet miatt elkövetett gyilkosságért”.
Az angol-tanárnő
A köztársasági elnök most Sikó Anna Mária tbiliszi nagykövetet bízta meg Magyarország képviseletével az Örmény Köztársaságban. A határozat januárban kelt, de a diplomáciai kinevezéseket többnyire csak akkor teszik közzé, amikor már a fogadó ország is elfogadta őket.
A Grúziában 2021 óta szolgáló magyar diplomata korábban nyelviskolákat irányított – és a jelenlegi kormányfőt is okította –, több éven át arab országokban is dolgozott, majd részt vett az Orbán Viktor munkáját segítő Széll Kálmán Alapítvány munkájában. A Fidesz kormányra kerülése után – diplomáciai múlt nélkül – ausztráliai nagykövet lett, 2019-ben pedig Oslóba került a magyar nagykövetség élére, miután Jeszenszky Géza korábbi külügyminiszter lemondott az ottani misszió vezetéséről, mert nem értett egyet a Norvég Alapokat kezelő magyar civilszervezetek elleni hatósági eljárásokkal.
Emlékeznek?
Érdekel a “tökéletes recept, hogyan lehet 1,2 milliárd közpénzt behúzni? Találj ki valami kamu kutatóintézetet, EU-s pénzből építsd meg, a kutatás miatt ne fájjon a fejed, csak kívülről nézzen ki jól a dolog 5 évig, aztán add el az egészet, majd a kapott milliárdot kacagva tedd zsebre.” Hozzátesszük: add meg belőle a királynak, ami történelmileg jár neki, különben egyszer volt Budán kutyavásár…. – írtuk 2 éve Hadházy Ákos kutakodására alapozva Orbán Viktor fogorvosával kapcsolatban. Péntekre még hozzájött egy kis reszli….
Ha egy üzlet beindul…..
Orbán fogorvosa a sörfőzésben is király, legalábbis erre hivatkozva is lehúztak 35 milliót egy bizarr projektre:
SÖRIPARI KISÜZEMI TUDÁSTÁR 2.0- A FŐZDEFESZT DIGITÁLIS KONCEPCIÓJA
Vicces ország ez, vicces miniszterelnök vicces fogorvosával.
…és még valami:
Egy listára került a kormányfő veje, és Orbán fogorvosa, illetve a hozzájuk kapcsolható két ügy. Az Elios-ügyben, illetve a fogászati machinációkban az a közös, hogy mindkettőben vizsgálódott az OLAF, majd a magyar ügyészség is nyomozást rendelt el – írtuk meg 5 éve. Az Orbán fogorvosaként emlegetett Bátorfi Béla neve is felbukkant az Európai Unió csalás elleni hivatalának (OLAF) egyik, a magyar ügyészségnek költségvetési csalás gyanújával átadott jelentésében – tudta meg a 24.hu. Az uniós vizsgálók súlyos, szándékos szabálytalanságokat tártak fel egy személyi szálakon kapcsolódó, offshore elemekkel tarkított cégháló ténykedésében.
Szerző
Friss
- Újdonságmentes Lázár-infó: arra nem lehet közösséget szervezni, hogy „minden sz&r Magyarországon”
- Konfucius intelmei a csillagjegyeknek
- Schmidt Mária -történész(!!!!) és Orbán-barátnő- szerint a bucsai mészárlás ukrán egységek büntetőakciója lehetett
- Keddi Fidesz-rettegtetnivaló: támad az ellenzéki, sötétben bujkáló ‘politikai postaláda-fosztogató’
- Orbán Viktor utódlása, avagy „a népnek joga van elkergetni a kormányt”
- Vidéki prókátor: aki illiberális, az legyen illiberális minden körülmények között, ugye Balázs?
- Ha mást nem, ezt elérte Magyar Péter: újabb ‘isti-bizi’, hogy nem változtat a 2/3-ad a válsztás feltételein
- Az Ön segítségére van szükség: gyűjtés indult a rákkal küzdő Rozs Tamás gyógyulásáért
- Orbán Viktor visszavonulna? – Lehet, hogy mégis volt haszna az indiai csodadoktornak?!
- Lázasan keresgélhet a Rogán-agytröszt a Finkelstein-jegyzetfüzetben, hogy mit lép a Magyar-infón elhangzottak után