Connect with us

Banánköztársaság

Bayer-B.meg Zsolt áldását adta: a migráció kezeléséről szóló uniós megállapodás végleges és szabadon dühönghető

Megosztás

A Hungaroführer hisztériájának teljes mértékben megfelelően Bayer-B.meg Zsolt is bejelentette, hogy a migráció kezeléséről szóló uniós megállapodás végleges és szabadon dühönghető. Ez nem igaz. Íme.

Megosztás

A Hungaroführer hisztériájának teljes mértékben megfelelően Bayer-B.meg Zsolt is bejelentette, hogy a migráció kezeléséről szóló uniós megállapodás végleges és szabadon dühönghető. Ez nem igaz. Íme.

Hisztéria és valóság

„…a rendelettervezet egy olyan új szolidaritási mechanizmusra tesz javaslatot, amely egyszerű, kiszámítható és működőképes. Az új szabályok rugalmassággal ötvözik a kötelező szolidaritást, mégpedig oly módon, hogy a tagállamok maguk dönthetik el, milyen egyéni hozzájárulást tesznek.

A hozzájárulás öltheti áthelyezés, pénzügyi hozzájárulás vagy alternatív szolidaritási intézkedések formáját, így például megvalósulhat személyi állomány kiküldése vagy a kapacitásépítést előtérbe helyező intézkedések révén. A tagállamok teljesen szabadon dönthetnek a szolidaritási hozzájárulásuk típusáról. Egyetlen tagállam sem lesz kötelezhető arra, hogy áthelyezéseket hajtson verge

A rendelet meghatározza, hogy éves szinten minimum hány személyt kell áthelyezni azokból a tagállamokból, ahová a legtöbb személy lép be az EU-ba, azokba a tagállamokba, amelyek kevésbé vannak kitéve migránsok érkezésének,

Ez a szám 30 000 fő, a pénzügyi hozzájárulás éves minimális összege pedig áthelyezésenként 20 000 EUR. Ezek a számértékek szükség esetén növelhetők, és az olyan helyzeteket is figyelembe lehet majd venni, amikor egy adott évben nincs előirányozva szolidaritás.”

Jogalkotást a migrációs paktum

Az Európai Unió spanyol elnöksége kiemelt feladatnak tartja azt, hogy folytassák a jogalkotást a migrációs paktum ügyében. Ezt Madridban közölte a spanyol miniszterelnök, amikor Ursula von der Leyennel találkozott az elnökségi félév kezdetén. A múlt héten Magyarország és Lengyelország blokkolni próbálta az uniós csúcs zárónyilatkozatát, mert kifogásolták azt, hogy a migrációs paktum ügyében az EU minősített többséggel dönt, így nincs vétójoguk. Ursula von der Leyen bizottsági elnök szerint jogszerű ez a döntéshozatali mechanizmus.

„A migrációs csomag első részéről úgy döntöttek, ahogy a szerződés előírta, minősített többség által. Ez a törvényhozás útja, és biztos vagyok abban, hogy le tudjuk majd zárni” – mondta Ursula von der Leyen Madridban.”

…egy cent nem sok, annyit sem….

Ha viszont minősített többséggel végleges döntés lesz, akkor a magyar kormány egy centet se kap, annak ellenére, hogy a két ügy elvileg egymástól független.

Még egyszer megemlítem, hogy legfeljebb évi néhány száz menekültről van szó (az egész EU-ban 30 ezer fő/év), miközben már most 17 ezer, zömmel ázsiai dolgozik nálunk, újak jönnek a régiek vagy hazatérők helyébe, s ez a szám a kínai beruházásokkal, amelyekért egyébként mi fizetünk (hitelt veszünk fel rá a kínaiaktól), még nőni fog.

A lengyelek álláspontját megértem, és a Tanács, úgy tűnik, figyelembe is veszi: milliós nagyságrendben fogadtak be ukránokat, akik onnan zömmel nem mentek tovább, mint Magyarország esetében.

A magyar kormánynak, egy eredménytelen és érvénytelen népszavazástól (2016 október) eltekintve nincs semmiféle hivatkozási alapja, érvanyaga. (Főleg az után, hogy 2015-ben menekültek százezreit dobta át minden vizsgálat nélkül, a a rá jellemző, kegyetlen bánásmód mellett Nyugatra).

Természetesen joga, hogy nemmel szavazzon a Tanácsban, s ezt nyilván meg is teszi

Ám ha a jogszabály (amelyben persze semmiféle „migránsgettóról” nincs szó) hatályba lép, az Magyaroroszágra is érvényes lesz. Lehet persze nem teljesíteni, mint azt a Hungaroführer naponta emlegeti. Mindet lehet, de semmit sem következmények nélkül.

A következményeket nem évi néhány száz, még csak nem is 17 ezer, hanem kilenc és fél millió ember, bizony, magyarok, fogja viselni. Elkerülhetetlenül.

Forrás

Szerző