Tűzijáték a Margit hídtól a Petőfi hídig elterülő szakaszon lesz megcsodálható, emellett fényfestést kap a Parlament, a Nemzeti Galéria és a Gellért-hegy. A műsort különleges, két részes drónshow, valamint fény- és lézershow egészíti ki.
„…pogány földből…”
Az idei műsor koncepciója ismét az ősidőktől foglalja össze nemzetünk történetét, abból az új szemszögből,
hogyan lett Szent István munkájának köszönhetően a pogány magyar földből keresztény európai állam, Mária Királysága.
István király halála előtt országát Szűz Mária kezébe adta, aki az egyházi hagyomány szerint a magyarok védőszentjeként óvja hazánkat azóta is – olvasható a szentistvannap.hu-n.
34 ezer pirotechnikai effekt, grandiózus fény- és lézerjáték, épületfestés, a Duna vízén elterülő, tűz alkotta virágszőnyeg, illetve közel 900 drón teszi felejthetetlenné. A tűzijáték rakétáit 230 indítási pontról – köztük 7 folyami uszályról és 65 pontonról – lövik fel a Margit híd és a Petőfi híd közötti folyószakaszon, valamint a Szabadság és az Erzsébet hídon.
A Tűz és fények játékának már megszokott, mégis bámulatba ejtő eleme a drónshow, amelyben összesen 896 pilóta nélküli repülőeszköz formál gyönyörű alakzatokat a magyar történelem jelképeiből. A drónok két felszállási pontról emelkednek a magasba és helyszínenként két szakaszban repülnek, 2 óra 50 perc és 1 óra 35 perc időtartamban.
A drónbemutató a Parlament és a Petőfi híd fölött szinkronban zajlik majd, így a látogatók Budapest számos pontjáról kiválóan láthatják az előadást.
A zenei aláfestéssel és szöveges narrációval kiegészülő produkció hét tételében a nemzet születése, a vérszerződés és a honfoglalás, a keresztény-pogány háborúk kora elevenedik meg, illetve a hit és a remény, amelyek a magyarság múltját és jelenét egyaránt meghatározzák
Uber-helikopterleszálló, vagy legalább vitorláskikötő van? - érdeklődik egy hozzászóló a potom 45.990.- forintos tűzijátéknéző program láttán