Kerítésen innen
Győrfi Pál mentő-szóvivő, egészség szakértő, tréner – Rendeld házhoz….
Győrfi Pál, aki a kenyerét azzal keresi lassan 20 éve, hogy az Országos Mentőszolgálat szóvivője, nem először bizonyítja, hogy komolyan gondolja a többlábon állás filozófiáját. Na nem úgy, ahogy a miniszterelnök lánya, Ő valóban nevét-arcát adja családja biztos megélhetésért.
Győrfi Pál, aki a kenyerét azzal keresi lassan 20 éve, hogy az Országos Mentőszolgálat szóvivője, nem először bizonyítja, hogy komolyan gondolja a többlábon állás filozófiáját. Na nem úgy, ahogy a miniszterelnök lánya, Ő valóban nevét-arcát adja családja biztos megélhetésért.
Győrfi akaratlanul is….
„Győrfi Pál alaposan elcsodálkozott a Világgazdaságnak adott mai interjújában, hogy „Tényleg megérne egy tanulmányt, hogy miként lehetséges az, hogy egy kevesebb mint tízmilliós ország lakosságának kilencedét-tizedét minden évben meg kell menteni.” Arra, hogy miért alakult ez így ki válaszaiban népegészségügyi és demográfiai problémákat, mely szerint hazánkban sok a krónikus idős beteg, valamint az általános egészségkultúra alacsony színvonalát emelte ki” – kezdett elgondolkodtató bejegyzésébe Kunetz doktor. Rávilágított, hogy:
„..ezek természetesen mind igaz és valós tények, azonban nem magyarázhatják azt, hogy miért olyan az Országos Mentőszolgálat irányítása és szervezése, amilyen….”
Felvetődik a kérdés: „tulajdonképpen Győrfi az interjúban – anélkül, hogy elismerné – meg is adja a választ a problémára.”Az évi 1,25 millió esetből nem mindegyik igényel azonnali, életmentő beavatkozást, ráadásul amikor elindul a mentőautó egy címre, sosem tudjuk előre, hogy mi vár rá a helyszínen.”
Ezzel körülírva maga is elismeri, hogy ész nélkül, minden baromságra küldik a mentőt, hiszen a rendszerük nem alkalmas arra, hogy kiszűrje mi mentőfeladat és mi nem
-olvas a sorok között-mögött az egészségügyi szakértő.
Kérdezni tudni kéne….
A mentőhívások nagy részénél, egy jól felépített és jól szervezett mentőszolgálatnál tudni kell, hogy mi vár a helyszínen az esetek többségében, nem minden esetben, de a többségében igen.
Ezzel szemben maga Győrfi azt állítja, hogy fogalmuk sincsen mi várja a mentőt a helyszínen, amely arra utalhat többek között, hogy nem kérdezik ki megfelelően a bejelentőket, csak küldik a mentőt, míg el nem fogy…
– véli Kunetz doktor.
Győrfi-életút
Győrfi Pál 2004 óta látja el a Mentőszolgálat szóvivői pozícióját, elég szörnyű, hogy a Mentőszolgálat saját feladatának ellátásának alkalmatlanságát a demográfiai, a népegészségügyi helyezettel magyarázza, a valós problémák, mint például a rendkívül rosszul irányított, menedzselt és szervezett intézmény helyett. Egy dologban azonban igaza van, az egészségkultúra valóban nagyon alacsony fokú társadalmi megléte komolyan hozzájárulhat a mentőhívások számának megnövekedéséhez, de egy jól működő rendszerben ez a mentőfeladatok növekedését sokkal szerényebb arányban okozná. Hiszen ez a rendszer egyszerre szűr a hívások között és dönt, hogy mely hívás mentőfeladat és mely nem az, valamint ezzel egy időben oktat is.
Például a gyűlöletkeltő kormányzati plakátok helyett, komoly egészségkultúra kampányokat is kezdeményezhetett volna a Mentőszolgálat. Talán Győrfi Pálnak is javára szolgált volna, ha az elmúlt húsz évben nem magát, nem a celebségét, hanem a Mentőszolgálatot képviseli hitelesebben 500 előadással, 100 tréninggel.
A Győrfi-lábak
És Győrfi Pál nemcsak beszél, cselekszik is. Már, ami a saját egészségmegőrzését illeti. 2018-ban egy teljes testet feltérképező MR vizsgálaton esett át. Erről ő maga számolt be közösségi oldalán. A szóvivőnél vélhetően mindent rendben találtak, ezt bizonyítja a széles mosoly, amellyel elégedetten pózol a képen.
Sokan megszívlelnék a tanácsát és követnék is Győrfi Pál példáját, ám nem tehetik. A szóvivő bejegyzésében szereplő magánszolgáltatónál ugyanis csaknem 120 ezer forintba kerül az említett vizsgálat.
Azoknak, akik tb-alapon akarnának – még egészségesen – szűrővizsgálatra menni, bizony jókora türelemre van szükségük. A nem sürgősségi diagnosztikai vizsgálatokra ugyanis akár hónapokat is várni kell, ráadásul a mentők „arca” által igénybe vett teljes testre kiterjedő MR-t a közkórházakban nem végeznek, legalábbis nem találni erről információt.
„Szóvivő, egészség szakértő, tréner”
Fent nevezett weboldaláról kiderül, hogy vállal motivációs tréning tartást, műsorvezetést, tanácsadást.
…meg ami még adódik:
„Talán Győrfi Pálnak is javára szolgált volna, ha az elmúlt húsz évben nem magát, nem a celebségét, hanem a Mentőszolgálatot képviseli hitelesebben 500 előadással, 100 tréninggel”
-zárta bejegyzését Dr. Kunetz Zsombor.
Apropó….
A fenti weboldalon diszkréten nem szerepelnek árak. 2020-ban írtunk arról, hogy „R. Kárpáti Péter és csapata” néven Dr. Szlávik, Győrfi és Dr. Papp 368 ezerért/óra tartott ismeretterjesztő előadást a Covid-19-ről. Az előadást szervező RebekArt nevű cég képviselőjének, R. Kárpáti Péternek javaslata szerint
ha a megrendelő település szeretne vírusügyi előadást, akkor választhatja Győrfi Pált, a mentőszolgálat szóvivőjét, a vírus elleni állami védekezés fő reklámarcát:
Szerző
Friss
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”
- A horoszkóp ígérete szerint…
- (Nagyon)kisnyugdíjasunk felveszi a kesztyűt: a Mikulásgyár jár a gyerekeknek