Blogbazár
Kunetz doktor: Hajrá Pali, főpolgármesternek biztosan sikeresebb lennél!
Kunetz Zsombor: ha eddig nem tudta volna, most Győrfi Pál celeb, lehetséges főpolgármester jelölt és legvégül örökös szóvivő, egy mentőorvossal karöltve megmagyarázza, hogy miért kell a mentőre sokszor órákat várni még közterületi mentés esetén is….
Ha eddig nem tudta volna, most Győrfi Pál celeb, lehetséges főpolgármester jelölt és legvégül örökös szóvivő, egy mentőorvossal karöltve megmagyarázza, hogy miért kell a mentőre sokszor órákat várni még közterületi mentés esetén is – hívta fel a figyelmet a minden bizonnyal hiánypótló információra Dr. Kunetz Zsombor közösségi oldalán.
Az alapsztori szerint
-ami a WMN-ben jelent meg- néhány hete, Budapest kellős közepén hajnali két óra tájban két és fél órát vártak egy eszméletlen beteg ellátására, amíg a mentő megérkezett. Hajnali két órakor általában mentőhívások száma jelentősen alacsonyabb a napközi hívások számához képest, mégsem sikerült a közterületi beteghez – más külföldi nagyvárosokhoz képest – 10 percen belül kiérkezni, nálunk ez a standard, két és fél óra a jelek szerint. Ennek oka pedig, Győrfiék szerint:
- Az egészségügyi rendszer korszerűsödésével több feladat hárul rájuk.
- Sokan szenvednek krónikus betegségekben, emellett elöregedő társadalom vagyunk.
- Alacsony szintű a magyarok egészségkultúrája, és egy átlagos állampolgár nem tudja, milyen esetekhez kell mentőt hívnia.
Nos, azért az meglehetősen ritka, hogy valaki az egészségügy korszerűsödésének nevezze annak az összeomlását
Ugyanis éppen azért kell egyre több és több beteget szállítani egyik kórházból a másikba, mert egyre több és több kórházi osztályon szűnik meg teljesen, vagy részlegesen az ellátás, és ezen megszűnő ellátásokat más intézményben próbálják meg – több kevesebb sikerrel – kiváltani.
És bár az igaz, hogy a lakosság öregedésével egyenes arányban növekszik a krónikus betegek száma, de ez sajnos Magyarországon nem igaz ebben a formában. Ugyanis nálunk a születéskori várható élettartam nem növekszik, hanem éppen ellenkezőleg – többek között az egészségügy rendkívül kimagasló „korszerűsödése” miatt csökken (ez míg 2019-ben 76.5 év volt 2021-ben 74.3 évre csökkent, ez öt évvel alacsonyabb az Uniós átlagnál).
Az egészségügy korszerűsödésének következtében a megelőzhető és megfelelő kezeléssel ellátható halálozási aránya a legrosszabb Magyarországon az Unión belül.
Az is igaz, hogy Magyarországon rendkívül alacsony az egészségkultúra színvonala, ehelyett az iskolákban hit- és erkölcstan oktatás zajlik
De mégis, kinek kellene azért lobbizni, hogy ne így legyen, ha nem a Mentőszolgálatnak? Ehelyett cukiság kampányokat látunk igaz, vagy kitalált történetekkel és Győrfi Celeb Pált.
Végezetül,
- az senkinek nem varrható a nyakába, hogy a Mentőszolgálat szakmaisága nem tudja megkülönböztetni egy hívás alapján, hogy küldjön-e mentőt, vagy elutasítsa – akár tanácsadással – a hívást.
- Arról sem az állampolgár tehet, hogy a Mentőszolgálat nincs felkészülve arra, hogy megfelelő protokollok alapján olyan hívást utasítson el, amely nem mentőfeladat.
Amíg ezekhez is megpróbálnak mentőt küldeni, addig nem lehet a lakosságot hibáztatni a teljesen elégtelen mentőellátásért, ahogyan szintén nem lehet a lakosságot hibáztatni az osztályok bezárásával és az ellátás hozzáférhetőségének rohamos csökkenésével korszerűsödő egészségügyért.
Hajrá Pali, főpolgármesternek biztosan sikeresebb lennél!
Friss
- A Millenáris könyvfesztivál-mentes övezetté vált: 2025-ben nem engedi be az eseményt
- Juszt László heti matekja: az aktuális kormányadósság főszáma cirka 150.000.000 Euro
- 70.- forint/magyar kopf – Krausz Gábor segítséget kér
- Emberek, Orwell az 1984-et figyelmeztetésnek szánta, nem forgatókönyvnek
- Lebukott a hárommilliárdos számlagyár
- Orbán Viktor: Nem elég már oldalvizezni
- Elfüstölt egy villamos – Óriási közlekedési káosz Budapesten
- Orbán és Matolcsy, „két férfi egyeset”
- A horoszkóp ígérete szerint…
- (Nagyon)kisnyugdíjasunk felveszi a kesztyűt: a Mikulásgyár jár a gyerekeknek