Banánköztársaság
Gyere ki velünk! – AfD tervek
A németek – bocs, leginkább a keletnémetek – számára alternatív jövőt kínáló párt, a sokak által neonácinak tartott AfD azzal állt elő, hogy Németországnak ki kéne lépnie az EU-ból! Na, nem hirtelen, hanem lassan, de biztosan. Az ötlet még részükről sem eredeti, hiszen korábban már mondtak ilyeneket, csak aztán ez a hangjuk elhalkult, majd most visszaerősödött.
Rolóhúzás lehet a vége!
A britek kilépése – ‘anno’ – nem volt túl meglepő, hiszen ők eleve később léptek be (1973) az akkor még Európai Közösségekbe, majd 47 múlva (2020) távoztak az akkor már Európai Unióból úgy, hogy ezalatt alatt mániákusan játszották a szinte minden alól kivétel szerepét. Németország azonban más, mert a nyugati fele eleve alapító tag (NSZK), mi több, az integráció motorját jelentő francia-német tandem erősebbik tagja, az eurót megalapozó német márka (DM) tulajdonosa, és egyáltalán az európai (kontinentális) történelem legfőbb szereplője. Ha tényleg kilépne, akkor a többiek is nagyjából lehúzhatnák a rolót, hiszen például a holland polgároknak nem túl sok érdekük maradna, hogy a bolgárokkal egy csónakban evezzenek.
Deutschland über alles
Azonban nem eszik olyan forrón a kását – gondolhatjuk. És lám, a kilépési szándékhoz gyorsan hozzátették, hogy az nem lehet “kemény”, mert az “gazdasági károkat” okozna, viszont felsoroltak néhány indokot, hogy – szerintük – miért lenne jobb kívül. Például csak!, és Deutschland über alles. Az alapszerződéseket felváltanák a cégeket felölelő külön egyezmények halmazával, ami azonban a briteknek is legfeljebb részlegesen sikerült.
Ne szépítsük, ez egy alattomos gondolat. Arról van szó, hogy az EU kétségtelenül egy kőkeményen kapitalista szerveződés, ami szent tehén. Olyannyira, hogy a kapitalizmus alkotmányos garanciái eleve a belépés legerősebb feltételei közé tartoznak. És valóban, a kapitalizmus a teljes EU-jogrend (“jogállamiság”) legfontosabb fundamentuma, tehát aki az EU egyéb részeit, például a szociális unióra való törekvést szét akarja verni, az csak azon az áron teheti ezt meg, hogy a nagytőke érdekeit nem kérdőjelezi meg.
Hogy mi lesz az emberekkel, a polgárokkal, az a kilépést szorgalmazók AfD részéről egy kevésbé fontos kérdés
Ami várható, azt szükségszerűen lenyelendő békaként tálalják, tehát az áruk szabadon mozoghatnak tovább, de a személyek már nem, s a munkaerő-utánpótlást azon az áron is erősíteni akarják, hogy betiltják az abortuszt. Ám hogy egy kevésbé divatos összefüggést is említsek, az európai szintű fogyasztóvédelem szintén mehetne a levesbe, ha az AfD féle pártok előretörnéneek. .
Amíg létezett az EU-ban a jóléti állam, addig tényleg mindenki befelé igyekezett, miközben a baloldalon sokan tudták, hogy ez egy kényszerű kirakat az akkor még élő Szovjetunió befolyását ellensúlyozandó. Amint a nagy vörös medve kimúlt, a nagytőke azonnal hozzálátott az egyes államok szociális karakterének lebontásához, s gyakorlatilag a múltba utalt minden fontosabb vívmányt, köztük még a 8 órás munkanapokat is. Jó példa erre Magyarország, ahol a rendszerváltoztatás óta egy olyan munkaügyi törvény, jogszabály sem született, amely a dolgozókat hozná előnyösebb helyzetbe. Az egyetlen helyes intézkedést, a vasárnapi boltzárat is gyorsan visszavonták, azonban a bérpótlékokat nem állították helyre.
<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>
Egy másmilyen EU-ra egyre nagyobb az igény
Ebben a folyamatban az EU-ban se történik sok olyasmi, ami a polgárok számára vonzóbbá tenné az integrációt. Bosszantó dologgal viszont eléggé teli a padlás, akár jogos ügyeket említünk, akár hazugságokat. Nem véletlen, hogy számos országban nagyot süllyedt az EU támogatottsági szintje, ami bizonyos köröket akár egy sikeres kilépési népszavazás esélyével bűvöli el. Az sem véletlen, hogy a belépni szándékozó keleti országokban is sok a megingás, hogy csak a törököket, avagy a grúzokat említsük!
Egy másmilyen EU-ra tehát egyre nagyobb az igény, ezt jelti az AfD mozgása is. A baloldal (nem ideértve a tőkepárti liberális szerveződéseket, mint Tisza, DK, Momentum, LMP, Kutyapárt stb-t.) azonban hatalmas hibát követ el, ha nem készít új terveket az EU átfogalmazására, mert azzal tényleg csak asszisztál a kilépési törekvésekhez, s könnyen előállhat, hogy az EU, mint politikai projekt szétesik, s csak a csontváz, azaz a tőkevezérelt gazdasági karaktere marad, aminek minden hasznát kizárólag a cég- és pénztulajdonosok élvezhetik.
Szerző
Friss
- Újabb jelentés a diliházból – A hülyeség mint alapvetés
- Gulyás-olvasatban Menczer viselkedése a 60 fölötti akadémikusokéval (?) vetekszik
- Kis tükörkép….
- Dr. Kunetz: újabb százmilliók az Országos Mentőszolgálat nevű pénznyelőbe
- Bárándy Péter: ez a kormány és a feje az országot hűtlenül kezeli, (…) de ez a Btk.-ban meghatározottak szerint nem minősíthető annak
- Új fiú a hiradó.hu élén – Szalai Szabolcs, a magyar vándor
- Ha járja az karácsonyi vásárokat, akkor saját érdekében, most figyeljen
- Varga Juditból bulvárhír lett – Ő lehet a következő rehabilitált-jelölt?
- Ne felejtse el a lelkére csomózni unokájának, hogy 2053-ban megtudhatja a hekkelés-botrány részleteit
- Ha eddig azt hitte, hogy múzeumból műtárgyat lenyúlni bűntett, akkor nem számolt a NER-érvrendszerrel