Connect with us

Kerítésen innen

Magyarország továbbra is köteles együttműködni a Nemzetközi Büntetőbírósággal – Ergo, Orbánék hivatali visszaélést követnek el?

Folyosói pletyus-infó: mivel a Trump-Vucic találkozó meghiúsult, utóbbi 'inkább megbetegedett' és hazautazott
Megosztás

A csütörtök reggel óta Magyarországon tartózkodó Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök nem bukjál, emelt fővel spacírozik városszerte, sőt, tokától-bokáig megtisztelve fogadta őt a magyar köztársasági elnök, a miniszterelnök, a hadügyminiszter, akik vagy azért alkalmatlanok tisztségükre tudatlanságuk okán, vagy „hivatali visszaélést” követnek el, méghozzá szervezetten.


Mint aki jól végezet dolgát….

Az Orbán-kormány arról döntött, hogy kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC)

– közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön az MTI-vel. Gulyás Gergely azt mondta,

a felmondási eljárást, az alkotmányos és a nemzetközi jogi kereteknek megfelelően az Orbán-kormány csütörtökön kezdeményezi.

A Nemzetközi Büntetőbíróság „egy tiszteletreméltó kezdeményezés volt”, ugyanakkor az elmúlt időszakban azt látni, hogy – és erre a Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő elleni vádemelés a legszomorúbb példa – politikai testületté vált – tette hozzá. Majd megjegyezte, a

kormány mindezt elfogadhatatlannak tartja, ezért úgy döntött, hogy nem kíván részt venni a Nemzetközi Büntetőbíróság munkájában.

<<< Olvassa cikkeinket a Facebookon és a Google hírei között is! >>>

A hírről nem sokkal később többek között a Reuters hírügynökség, a BBC, a The Guardian és a CNN is hírt adott. Magyarországnak mint az ICC alapító tagjának elméletileg kötelessége volna őrizetbe venni és átadni bárkit, aki ellen elfogatóparancs van érvényben. A kormány azonban már annak kiadásakor közölte, hogy nem fogja figyelembe venni a döntést, amelyet Netanjahu antiszemitának és politikiailag motiváltnak nevezett. Azt is állította, hogy az ICC-nek nem volt jogosultsága ilyen határozatot hozni. Orbán Balázs, aki jelenleg a jól tejelő MCC tótumfaktuma, még a miniszterelnök politikai igazgatója ezzel az elmés és közszolgabeosztásához méltó bejegyzéssel jelentkezett:

A Nemzetközi Büntetőbíróság reakciója

A bíróság a sztenderd eljárást követte, amikor Netanjahu úr letartóztatását kérte a látogatáson

– közölte Fad El-Abdullah, a Nemzetközi Büntetőbíróság szóvivője Benjamin Netanjahu magyarországi látogatásával kapcsolatban.  A kilépés viszont a bejelentéstől számított egy évet vesz igénybe, amire a szóvivő reagált is.

A bíróság tudomásul veszi, hogy Magyarország továbbra is kötelezve van arra, hogy együttműködjön a Nemzetközi Büntetőbírósággal

– mondta El-Abdullah.

Szerző