A The Times című brit lap a Soros Györggyel szembeni gyűlölet magyarországi kialakulásnak folyamatáról közöl terjedelmes elemzést.
A civilek finanszírozásával gyűlöletet váltott ki
A konzervatív újság online kiadásán Tom Kington tollából megjelent írás szerint a magyar-amerikai milliárdost éles bírálatok érték tőzsdei ügyletei miatt, ám az ebből szerzett pénzből a nevéhez fűződő, ma már száznál több országban jelenlévő Nyílt Társadalom Alapítvány működését finanszírozza.
A szerző szerint jóllehet Soros több mint 32 milliárd dollárt fordított az alapítványra, a romák, a migránsok, a nők megsegítését, vagy a polgári szabadságjogok érvényesülésének ellenőrzését célzó civil társadalmi kezdeményezések finanszírozásával azonban gyűlöletet váltott ki, különösen olyan országokban, amelyek Magyarországhoz hasonlóan a keményvonalas nacionalizmus felé sodródnak.
A zsigeri gyűlölet az antiszemitizmusra emlékeztet
A The Times szemleírója szerint Soros György politikai nézetei aligha igazolják a vele szemben online felületeken is megnyilvánuló zsigeri gyűlöletet, amely inkább a sokkal régebbre visszanyúló antiszemitizmusra emlékeztet. A Magyarországon megjelent plakátok, amelyek Sorost a magyar kormányfő, Orbán Viktor politikai ellenfeleinek tevékenységét összehangoló háttéremberként ábrázolták, a társadalmat bábjátékosként ellenőrzése alá hajtó zsidó kapitalista náci imázsát idézik fel – áll a brit lap írásában.
A szerző megszólaltatja Krekó Pétert, a Political Capital intézet vezetőjét, aki szerint nem múlnak a zsidó globalista ármánykodókról szóló összeesküvés-elméletek, mivel ezekkel könnyebb megmagyarázni a világ bajait.
(MTI)