Connect with us

Ez a nap

Puzsérkodás Pécsen

Megosztás

Puzsér Róbert, az LMP által támogatott független főpolgármester-jelölt szerint „először az ellenzéket kell leváltani, azután lehet kormányt váltani”.

puzser
Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse
Megosztás

Puzsér Róbert, az LMP által támogatott független főpolgármester-jelölt szerint „először az ellenzéket kell leváltani, azután lehet kormányt váltani”.

Pécs: LMP és Jobbik-rendezvény

A publicista kedden Pécsen, az LMP és a Jobbik vezetőinek részvételével megrendezett, 21. századi kihívások – 21. századi válaszok című fórumon azt mondta:

„ez egy olyan rossz hír, amit az ellenzéki érzelmű magyarok nem akarnak hallani”.

…az ellenzék súlypontja továbbra is „Gyurcsány Ferencen belül van”

Puzsér Róbert közölte: az ellenzék súlypontja továbbra is „Gyurcsány Ferencen belül van”, ezért ha a kormányt a mostani ellenzék le is váltja, az elmúlt 30 év rendszerét nem fogja; „Orbán Viktor újra visszatér”, de „nem kétharmaddal, hanem négyötöddel”.

A közösségi médiában elterjed dislike kifejezést használva arról is beszélt, hogy a politikusok nem merik felvállalni a népszerűtlen ügyeket. Hangsúlyozta, hogy elsősorban „erkölcsi forradalomra” van szükség a politikában és a közbeszédben.

„Az erkölcsi forradalmat az fogja jelezni, amikor a politikus úgy mondja ki a valóságot (.), hogy nem tudja, hogy az jó hír, vagy nem, és nem is érdekli”

– fogalmazott, majd azt mondta: Magyarországon csupán két politikus van – Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc -, akik

„bele mernek állni dislike-os ügyekbe”. (dislike: ellenszenves, utálatos; szerk.)

Kitért arra is, hogy Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc szerinte

„nem a valóságra reflektál, hanem a félelmekre és a sötét 20. századi sérelmekre”.

„magunkra vegyük”

Puzsér Róbert szerint a 20. század baloldali érzelemvilágát a holokauszt traumája, a jobboldalét pedig a trianoni békeszerződés okozta sérelem határozta meg Magyarországon. A 21. századi politika feladata szerinte, hogy ezt a két sérelmet „magunkra vegyük” és „elhordozzuk”. A Fidesz-KDNP-t bírálva azt mondta, hogy a kormánypártok tisztelet híján a félelemre építik a kormányzásukat.

Saját főpolgármester-jelöltségét „civil gesztusként” értékelte, megjegyezve:

„ilyen módon lehetne megmenteni a közös ügyeinket. (…) Én nem akarok a politikából megélni”

– hangoztatta, hozzátéve, hogy ha a szavazók nem választják meg, akkor nem ül be a fővárosi közgyűlésbe, hanem visszalép „a kulturális térbe”.

Puzsér a pálya széléről írt nyílt levelet ….

A fórumon Demeter Márta, az LMP társelnöke, országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a 21. századi politikát képviselő pártok – így az LMP – programja „végre az emberekről szól”, ami egy újfajta politikai kultúrát és gyakorlatot jelent. A többi között példaként említette, hogy a multikkal szemben az embereket részesíti előnyben ez a fajta politizálás.

A folytatásban, blöffkormányzásról beszél.

Szerző

Prev1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük