A Ferencváros négy gólt kapott Belgrádban

A csoportot a Monacóval szembeni jobb egymás elleni eredménynek köszönhetően továbbra is vezeti a hatpontos Ferencváros. A jövő csütörtöki negyedik fordulóban megismétlődik ez a párharc, de akkor a zöld-fehérek otthonában, a Groupama Arénában lesz a meccs.

Ferencváros

A Ferencváros 4-1-re kikapott a Crvena zvezda vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik, csütörtöki fordulójában.

A vendégszektort teljesen megtöltő ferencvárosiak a lelátó tetejétől az aljáig piros-fehér-zöld-fehér-fekete zászlókat lengettek

Már a játékosok kivonulásakor egészen kiváló hangulat uralkodott a Crvena zvezda legendájáról, Rajko Miticről elnevezett stadionban, ugyanis mindkét szurkolótábor élőképpel fogadta a kedvenceit.

A belgrádi együttes ígéretének megfelelően az első perctől támadólag próbált fellépni, de a ferencvárosi védelmet nem tudta átjátszani, sőt, az első komolyabb lehetőség a zöld-fehérek előtt adódott, de Laidouni kísérlete célt tévesztett. Noha a magyar bajnok kifejezetten bátran futballozott, az első hazai próbálkozásra sem kellett sokat várni, azonban Dibusz könnyedén védett.

A kezdeti lendület után hamar teljesen kiegyenlítetté vált a játék, a szerb bajnok egyáltalán nem tudott fölényt kiharcolni, sőt, a Ferencváros gyors ellenakciói veszélyesebbek voltak még úgy is, hogy a befejezések nem sikerültek. Hosszú idő után az első veszélyes hazai támadás 11-est eredményezett, melyet Kanga értékesített.

26-27. perc: Gobeljic iramodott meg a jobb oldalon, beadását követően Ivanic az ötös vonaláról Wingo kezére fejelte a labdát. A játékvezető videobíró segítségével szöglet helyett 11-est ítélt. A büntetőből Guélor Kanga a jobb felső sarokba lőtt (1-0).

Az FTC hátrányban is bátran vállalkozott támadásépítésre, de a góltól felbátorodó és a vezetéstől fellelkesült belgrádiak jobban összpontosítottak a kapu előtt, így Botka hibáját kihasználva megduplázták az előnyüket.

35. perc: Pesic balról az alapvonaltól beadta a labdát, amelyet Stefan Mitrovic szépen vett át, a rosszul helyezkedő Botkát becsapta és 10 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

A szünet előtti percekben a magyar csapat akarata érvényesült, de a szépítés nem jött össze.

A folytatásra nagyobb sebességi fokozatban kapcsolt az FTC, de lendületét hamar megtörte, hogy az első kontrából Katai betalált, így tulajdonképpen el is döntötte a három pont sorsát.

50. perc: Alekszander Katai vezette középen a labdát, majd 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (3-0).

A zöld-fehéreken a kettős csere sem segített, mert támadásai erőtlenek maradtak, a biztos előnye birtokában visszaálló Crvena zvezda pedig továbbra magabiztosan játszott, Kanga gyönyörű góljával pedig egyóra játék után már 4-0-ra vezetett.

60. perc: Kanga a 16-os bal sarkának magasságából, közel 30 méterről hajszálpontosan a hosszú felső sarokba bombázott (4-0).

A tetemes hátrány ellenére a vendégszurkolók végig nagy lelkesedéssel bíztatták a magyar bajnokot, amely küzdött is becsülettel az utolsó félórában, ennek eredményeként megszerezte a becsületgólját, de izgalom így sem maradt a találkozóban.

Zachariassen
A ferencvárosi Kristoffer Zachariassen és Aleksandar Dragovic, a szerb csapat játékosa az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában játszott Crvena zvezda – Ferencváros mérkőzésen a belgrádi Rajko Mitic Stadionban. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

71. perc: Wingo jobbról adott középre, a jó ütemben érkező Kristoffer Zachariassen pedig az ötös jobb sarkáról lőtt gólt a szerb kapus lábai között (4-1).

A hajrára Dibusz néhány védéssel járult hozzá, hogy csapata elkerülje a nagyobb vereséget, igaz a Ferencváros is szerezhetett volna gólt, Ryan Mmaee azonban a keresztlécet találta el.

Európa Liga, H csoport, 3. forduló:

Crvena zvezda (szerb)-Ferencváros 4-1 (2-0)
Belgrád, Rajko Mitic Stadion, 40 000 néző, v.: Lawrence Visser (belga)
Gól: Kanga (27., 60., előbbit 11-esből), Mitrovic (35.), Katai (50.), illetve Zachariassen (71.)
Crvena zvezda: Borjan – Gobeljic, Erakovic, Dragovic (Nikolic, 72.), Rodic – Mitrovic (Pankov, 62.), Sanogo (Srnic, 62.), Kanga (Mustapha, 80.), Ivanic – Katai (Motika, 72.), Pesic.
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Knoester, S. Mmaee, Botka (Pászka, 77.) – Laidouni (Gojak, 66.), Besic (Vécsei, 57.) – Traore, Zachariassen, Nguen (Marquinhos, 66.) – Boli (R. Mmaee, 57.)

AS Monaco – Trabzonspor 3-1 (2-0)
Gól:
 Wissam Ben Yedder (14., 45+2, a másodikat 11-esből), Axel Disasi (55.), ill. Anasztasziosz Bakaszetasz (72.)

Csercseszov: mindenben javulni kell a visszavágóra

Csercseszov
Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában játszott Crvena zvezda – Ferencváros mérkőzésen a belgrádi Rajko Mitic Stadionban. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

„Ilyen a futball, benne van a vereség. A hazaiak góljáig jól ment a játék, de a 11-es megtörte a lendületünket, így jogosan kaptunk ki. Normál esetben ennek nem szabadna előfordulnia”

– mondta a 4-1-es belgrádi vereséget követően az orosz vezetőedző, aki később még erősebb kritikával élt játékosai felé, ugyanis szerinte a szurkolók ezúttal jobbak voltak, mint a csapat.

Sztanyiszlav Csercseszov az MTI érdeklődésére egyetlen dolgot sem tudott kiemelni, amivel elégedett lett volna, illetve szerinte minden egyes játékelemben javulnia kell az együttesének ahhoz, hogy egy hét múlva jobb eredményt érjen el.

„A Crvena zvezda játékában nem volt meglepetés, támadásban jobbak, mint védekezésben. Túl sok helyet hagytunk nekik, ezen a szinten ezt nem szabad megengedni, az ellenfelünk ezt ki is használta. A mai meccsben az volt az egyetlen meglepő, hogy 1-0 után leálltunk a játékunkkal. Minden meccsben benne van, hogy kapunk gólt, ennek nem szabadna ilyen hatással lennie a csapatjátékra”

– fogalmazott Csercseszov.

„Nagyon elégedett vagyok a játékkal és az eredménnyel is. Az első perctől erőteljesen futballoztunk, ami meghozta a várt sikert. Remélhetőleg ez a győzelem lendületet ad a csapatnak a folytatásra”

– értékelt Milos Milojevic, a Crvena zvezda trénere.

„A mostani győzelem után van remény továbbjutni ebből a csoportból, de a földön kell maradnunk. Egy hét múlva az lesz a fontos, hogy újabb sikerrel a saját kezünkben tartsuk a sorsunkat.”

A jövő csütörtöki negyedik fordulóban ismét összecsap egymással a Ferencváros és a Crvena zvezda, de akkor a mostani vereség ellenére is éllovas zöld-fehérek otthonában, a Groupama Arénában lesz a meccs.